Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Business Academy SouthWest – Campus Sønderborg

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Business Academy SouthWest misija ietver augstskolas galvenās vērtības: “We challenge & innovate students”


Business Academy SouthWest (BASW) ir lielākā Dānijas Dievidjitlandes akadēmija, kopā piedāvājot 15 dažādas studiju programmas, no kurām 10 tiek piedāvātas angļu valodā (skaties zemāk).

multikulturāla studiju vide

Akadēmijā studē jaunieši no apm. 20 dažādām pasaules valstīm radot ļoti dinamisku un multikulturālu studiju vidi.  Ik gadu studijas SouthWest akadēmijā sāk arī vairāki mūsu studenti no Latvijas.

sadarbība ar vietējiem uzņēmumiem

SouthWest akadēmija lielāko uzsvaru liek uz sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem, piedāvājot studentiem labākās prakses vietas un izmantojot uzņēmumu pieredzi studiju procesā. Tādā veidā jau studiju laikā sagatavojot studentus darba tirgum un iepazīstinot ar aktualitātēm katrā nozarē.

gatavo nākotnes darba tirgum

Studijas SouthWest akadēmijā ir vairāk nekā veiksmīgi iegūts bakalaura diploms – augstskola savus studentus gatavo nākotnes darba tirgum, aktīvi sekojot līdzi prasībām, ko izvirza darba devēji. Kā viena no prasībām nākotnes darba tirgū būs spēja būt novatoriskam – domāt radoši un meklēt jaunus risinājumus, radīt jaunus produktus un pakalpojumus.

gatavo jaunos uzņēmējus

Augstskola lielu uzsvaru liek arī uz jauno uzņēmēju gatavošanu – ļaujot studentiem sevī atklāt jaunos talantus, attīstīt spējas izveidot un vadīt jaunus uzņēmumus. Ja Tu nesapņo par sava uzņēmuma veidošanu, tad studijās Tu iemācīsies domāt un uz problēmām skatīties kā uzņēmējs, kļūstot par ļoti noderīgu darbinieku.

Business Academy SouthWest ir apvienotas divas lielas akadēmijas (Campus):

Campus Esbjerg, 

– Campus Sønderborg

Katra akadēmija atrodas savā pilsētā – Dānijas dienvidu (Sønderborg) un dienvidrietumu (Esbjerg) daļā. Abas augstskolas atrodas salīdzinoši tuvu Vācijas robežai, ļaujot brīvdienās apceļot ne tikai Dāniju, bet arī Vāciju.

 CAMPUS SØNDERBORG

Business Academy SouthWest – Campus Sønderborg atrodas Dānijas dienvidu daļā, netālu no Vācijas robežas un liela daļa ārzemju studenti ir tieši no Vācijas.

Kopā akadēmijā studē jaunieši no 20 dažādam valstīm, tai skaitā arī vairāki mūsu latviešu studenti.

www: Business Academy SouthWest – Campus Sønderborg

KO STUDENTI SAKA PAR AUGSTSKOLU

Reino: ..meiteņu skaits skolā ir visai lielāks nekā zēnu, par cik daudzas meitenes tieši iet uz dizaina un modes kursu. Lasi plašāk

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām un dzīvokļiem Sønderborg.

IZMAKSAS (Sønderborg)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 400

300 – 400

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1200

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 400

0

internets

13

13

ēšana*

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 1,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim**

45

45

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ***

nav norādīts

0

KOPĀ

2011 - 2638 EUR 578 - 688 EUR

* Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 340 DKK (45 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

*** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

ĪPAŠAS PRASĪBAS

DOKUMENTU TULKOŠANA

Stājoties Business Academy SouthWest dokumentiem (liecības kopijai, vidusskolas atestātam, eksāmenu rezultātiem) ir jābūt tulkotiem angļu valodā.

DZĪVOŠANA

DZĪVOŠANA

Sonderborgā tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 300 - 400 EUR (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Sønderborg

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Sonderborgā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv, Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Business Academy SouthWest – Campus Sønderborg piedāvā 7 studiju programmas angļu valodā:

Pilsēta

Sønderborg Denmark

Sønderborg is one of the largest town with approx. 30,000 inhabitants. The city has much to offer, with a cosy centre and a charming harbour front lined with cafés and restaurants.
Sønderborg Castle and the new, impressive Alsion, comprising university facilities, research centre, concert hall and café, are beautiful city symbols, underlining the town’s history and reflecting a city that has big ambitions and is quickly expanding.

KO STUDENTI SAKA PAR PILSĒTU

Reino: Pilsēta ir visai maza, un es dzīvoju pilsētas daļā, kur atrodas visas kopmītnes un skolas, tādēļ mana apkaime ir pilna ar studentiem, gan dāņu, gan multinacionālo studentu. Vienmēr izejot ārā satiksi kādu pazīstamo, par cik pilsēta ir maza, un 5 mēneši ir pietiekoši laika, lai šeit sapazītos ar daudz interesantiem cilvēkiem. Lasi plašāk