Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2013-12-10 Study Start

Copenhagen School of Design and Technology (KEA) – Campus PCG

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

At KEA the international element is of great importance and the Academy is pride of so an inter-cultural environment.


ABOUT “KEA” AND CAMPUS

KEA means Københavns Erhvervs Akademis in Danish or Copenhagen School of Design and Technology in English.

Copenhagen School of Design and Technology is an Academy of Higher Education which offers over 30 different educational programmes at Bachelor degree and Academy Professional degree levels, 12 of the programmes are taught in English. We have just above 8000 students (Full time + further education)

At KEA the international element is of great importance and we pride ourselves of an inter-cultural environment. Every year KEA welcomes a large number of international students from many different countries.

ANNUAL EVENTS

Charrette – Transformation through Connection (video)

A charrette is an intensive, collaborative process that brings together students, community members and professionals to develop innovative solutions for complex issues. Over a few short days of brainstorming, discussion and expert consultation, teams create a broad range of ideas around a central theme.

WHAT’S IT LIKE TO STUDY AT KEA?

https://www.youtube.com/watch?v=pOHtKuU6Dxw
https://www.youtube.com/watch?v=euwfbFtoRis&feature=player_embedded

 

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām un dzīvokļiem Kopenhāgenā.

IZMAKSAS (Kopenhāgenā)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 360

300 – 360

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1000

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

apm. 600

0

studiju depozīts*

0

0

internets

13

13

ēšana**

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 4 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 2 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim***

49

49

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ****

nav norādīts

0

KOPĀ

2442 - 2602 EUR 592 - 652 EUR

* KEA augstskolā studiju depozīts nav jāmaksā.

** Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

*** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 365 DKK (49 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

**** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

ĪPAŠAS PRASĪBAS

DOKUMENTU TULKOŠANA

Stājoties augstskolā KEA dokumentiem (liecības kopijai, vidusskolas atestātam, eksāmenu rezultātiem) nav jābūt tulkotiem angļu valodā, ir jāiesniedz dokumentu kopijas oriģinālvalodā.

DZĪVOŠANA

Kopenhagenā tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 306 – 360 EUR (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Kopenhāgenā

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Kopenhāgenā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv, visas Study Start sniegtās konsultācijas un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Copenhagen School of Design and Technology (KEA) – Campus PCG piedāvā 11 studiju programmas angļu valodā:

Pilsēta

Kopenhāgena Denmark

Studying in Copenhagen means that you will always have easy access both to the charming and hectic city centre of Copenhagen with its abundance of cafes, shops and historic buildings, and to the northern, sophisticated part of Copenhagen, with its green areas, parks, sports facilitiesand beaches.

KO PAR PILSĒTU SAKA STUDENTI

Ieva: Kopenhāgenā, kā jau galvaspilsētā ir ļoti daudz ko darīt. Var arī atrast dažādus pasākumus par brīvu. Cilvēki šeit ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Ļoti daudz velo braucēju. Sabiedriskais transports šeit ir attīstīts, kas palīdz mājās arī nokļūt nakts vidū darba dienā. Brīvajā laikā var darīt ļoti daudz ko, jo šeit ir daudz un dažādu pasākumu katru dienu. Citi ir par brīvu, citi par maksu. Vienkārši ir jāmeklē un jādodas! Lasi plašāk

Katrīna: Kā jau galvaspilsēta, Kopenhāgena stipri atšķiras no pārējās Dānijas, jo ir ļoti dinamiska un internacionāla pilsēta. Nereti saukta arī par “Dizaina galvaspilsētu” noteikti paver plašas iespējas gan izklaides, gan izglītības ziņā visiem, kam tuvs Skandināvu dizains. Kur iet un ko apskatīt ir visu laiku… Lasi plašāk

INTERESANTI:

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lielākās studentu pilsētas Dānijā. Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Kopenhāgenu – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli, īpašās atlaides studentiem, un populārākie aizspriedumi. Lasi plašāk ………………………………………………………………………………………………

KBH_livableCopenhagen is the Most Livable City in the World. Copenhagen now takes the prize as the most livable city according to the lifestyle magazine Monocle. Important criteria in this survey are safety/crime, international connectivity, climate/sunshine, quality of architecture, public transportation, tolerance, environmental issues and access to nature, urban design, business conditions, pro-active policy developments and medical care. Lasi plašāk

Uzzini vairāk par