Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

UCL University College – Campus Odense

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Otra Populārākā augstskola latviešu studentu vidū,
Trešā lielākā akadēmija Dānijā,
2016. gadā tika atvērta jaunā akadēmijas ēka pašā pilsētas centrā, ļaujot studentiem baudīt jaunu un modernu studiju vidu!


UCL University College tika izveidota 2009. gadā pēc Dānijas Izglītības ministrijas iniciatīvas apvienojot 4 lielas akadēmijas, kļūstot par Dānijas 3. lielāko akadēmiju.

UCL University College atrodas divās pilsētās – Odenē un Vejlē:

Campus Odense,

Campus Vejle,

Plašas studiju iespējas

UCL University College piedāvā plašas studiju iespējas, kas ir paredzētas tieši ārzemju studentiem. Studijas notiek angļu valodā. Ja studentam ir velēšanās, tad ir iespēja apmeklēt dāņu valodas kursus, kas tiek piedāvāti bez maksas.

STUDIJU PROCESS

2016. gadā tika pabeigta jaunā UCL University College ēka, kas atrodas pašā pilsētas centrā vien 5 min. attālumā no centrālās stacijas.

Jaunajā akadēmijas ēkā studē 3.300 studentu no dažādām pasaules valstīm.

Akadēmija ir aprīkota ar modernām datortelpām, kas studentiem ir pieejamas no 6 rītā līdz 23 vakarā, tai skaitā arī brīvdienās. Studijas notiek starptautiskā vidē apvienojot projektus – grupās un individuāli – ar lekcijām un studiju ekskursijām. Trešajā semestrī studentiem ir iespēja doties studiju ekskursijā uz pašu izvēlētu valsti, pēdējos gados tās ir bijušas – Lielbritānija, ASV, Itālija, Ķīna. Lai samazinātu ceļojuma izmaksas, augstskola piesaista sponsorus.

AKADĒMIJAS SOCIĀLĀ DZĪVE

Katru piektdienu augstskolā notiek Piektdienas Bāra pasākumi, kur studentiem ir iespēja atpūsties kopā ar studiju biedriem un pasniedzējiem.

Campus Odense

Aktīva sociālā dzīve

Odense tiek saukta par studentu pilsētu, jo ik gadu Odensē studijas sāk vairāki tūkstoši ārzemju un pašu dāņu studentu, tai skaita vidēji vairāki desmiti mūsu latviešu studentu. Odensē ir vairāki studentu klubi un tiek rīkoti speciāli pasākumi studentiem.

“Piektdienas bārs”

Akadēmijā ir izveidots studentu klubs, saukts par “Piektdienas bāru”, kur jaunieši var atpūsties un izklaidēties. Augstskolas klubā studenti paši regulāri rīko dažādus pasākumus un katram ir iespēja tajā iesaistīties, gan kā dalībniekam, gan kā rīkotajam – baru vada pasi studenti.

Kāpēc studēt Campus Odense?

Studē kopā ar Latviešiem

Katru gadu UCL University College studijas uzsāk vairāki desmiti studentu no Latvijas un ir otra populārāka akadēmija latviešu studentu vidū.

dinamisks studiju process

Akadēmija lielu uzsvaru liek uz jauniešu aktīvu iesaistīšanu studiju procesā – veidojot interesantas lekcijas un radot dinamisku studiju procesu, tādā veidā motivējot un iedvesmojot studentus pašiem tiekties izzināt vairāk.

VIDEO

www: UCL University College – Campus Odense

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām un dzīvokļiem Odensē.

IZMAKSAS (Odense)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 360

300 – 360

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1000

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 533

0

studiju depozīts*

0

0

internets

13

13

ēšana**

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim***

49

49

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ****

335 - 670

0

KOPĀ

2350 - 3205 EUR 592 - 652 EUR

* UCL University College studiju depozīts netiem prasīts.

** Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS.

*** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā apm. 49 Euro mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

**** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

DZĪVOŠANA

Odensē tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir 300 - 360 EUR (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Odensē

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Mēs sniedzam arī informāciju par citām dzīvošanas iespējām Odensē, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start info@studystart.lv. Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

UCL University College – Campus Odense piedāvā 10 studiju programmas angļu valodā:

Pilsēta

Odense Denmark

Odense ir trešā lielākā pilsēta Dānijā, tajā dzīvo 190.000 iedzīvotāju. Odense ir viena no Dānijas vecākajām un skaistākajām pilsētām, kurā reiz dzīvojis pasaulslavenais pasaku autors Hans Kristians Andersens. Tieši Andersena atstatā mantojuma dēļ Odense tiek saukta arī par pasaku galvaspilsētu.

Aktīva sociālā dzīve

Odense tiek saukta par studentu pilsētu, jo ik gadu Odensē studijas sāk vairāki tūkstoši ārzemju un pašu dāņu studentu, tai skaita vidēji 30 mūsu latviešu studentu. Odensē ir vairāki studentu klubi un tiek rīkoti speciāli pasākumi tieši studentiem.

IZKLAIDES UN KULTŪRAS IESPĒJAS

Odense piedāvā daudz un dažādu kultūras un izklaides pasākumu visa gada garumā – festivāli, koncerti, tirdziņi un daudz kas cits, gan lieliem, gan maziem.

Odesnē ir speciala iela – saukta par spēļu ielu – kur bērniem un jauniešiem tiek piedāvatas dažādas spēles un izklaides, piemēram,  tenisa galdi, ielas basketbols, asfalta šautriņi uc.

Pilsēta ir iecienīta tūristu vieta, kurā ir dažādi vēsturiski apskates objekti, tai skaitā nelielā H.K. Andersena māja pilsētas centrā, kurā var apskatīt, kā šis ievērojamais pasaku autors radīja savus pasaulslavenos darbus.

Klubi un bāri arī ir nenoliedzami populāri “apskates objekti” studentu vidū, kas piedāvā vilinošas atlaides, ja zina, kurā laikā un vietā tās tiek piedāvātas! :)

KO PAR PILSĒTU SAKA STUDENTI

Haralds_Odense

 Gundega_Odense_ny
 

 INTERESANTI:

ud_se_odense