Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

TEKO students at school

TEKO studens on stairs

TEKO cafeteria

TEKO boys outside

VIA Design – Campus Herning

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Via Design ir Skandināvijas lielākā dizaina un biznesa augstskola, kur satiekas studenti no visas pasaules, lai apgūtu modes un dizaina prasmes no labākajiem industrijas pārstāvjiem


.]

PAR AUGSTSKOLU


Via Design ir Skandināvijas lielākā dizaina un biznesa augstskola, kas specializējas modes un interjera dizaina nozarē.

CIEŠA SADARBĪBA AR LIELAJIEM ZĪMOLIEM

Akadēmija atrodas pašā Dānijas vidū, Herningā, kuras apkārtnē atrodas lielie modes un dizaina uzņēmumi, kā piemēram Vero Moda, Only, Jack&Jones, Vila, Pieces un daudzi citi. Augstskola cieši sadarbojas ar šiem un citiem pazīstamiem modes uzņēmumiem, dodot studentiem iespēju iejusties modes dizainera darbā, veidojot apģērbu kolekcijas un realizējot savas radošās idejas.

AUGSTSKOLA AR SENU VĒSTURI

Arī augstskolas ēka ir ar senu modes vēsturi, kas aizsākās 1939 gadā, kad dāņu uzņēmējs, Aage Damgaard, uzsāku tajā kreklu ražošanu un vēlāk uzcēla lielu kreklu ražoāanas fabriku, kurā šobrīd atrodas viena no augstskolas ēkām. Tādēļ ejot pa augstskolas plašajām telpām, var nojaust, kur agrāk atradās kreklu ražotne.

TEHNISKAIS APRĪKOJUMS

Augstskolas ēkas ir modernas, aprīkotas ar modernām ražošanas tehnoloģijām, dodot studentiem iespēju iepazīties ar dažādajam tehnoloģijām un apgūt to lietošanu.

Kā piemēram, augstskolā ir pieejamas:

  • – dažādu tehnoloģiju šujmašīnas,
  • – lāzergriezēji,
  • – audumu krāsošanas, printēšanas un testēšanas iekārtas,
  • – adāmmašīnas,
  • – audumu aušanas iekārtas uc.

Tāpat arī datorprogrammas dizainu izstrādei un aprīkojums Modes foto veidošanai.

BRĪVI PIEEJAMS APRĪKOJUMS

Visas akadēmijas iekārtas studenti var izmantot jebkurā laikā, akadēmijas telpas vienmēr ir atvērtas. Studenti var brīvi izmantot arī skolas datortelpas un citas mācību telpas visu diennakti un brīvdienās.

STUDIJU PROGRAMMAS

Augstskola piedāvā dažādas dizaina un interjera studiju programmas angļu valodā. Studenti var izvēlēties 2 gadu AP Degree programmas vai 3½ gadu bakalaura programmas.

Studenti, kas jau ir beiguši bakalaura studijas modes vai dizaina programmā, ir iespēja iegūt otru bakalaura diplomu vien 1,5 gada laikā, lasi plašāk Top-up programmas..

STUDIJU VIDE

Akadēmijā mācās vairāk nekā 1100 studenti no dažādām pasaules valstīm, radot ļoti multikulturālu studiju vidi.

STUDIJU CEĻOJUMS

Otrā un ceturtā semestra laikā Via Design rīko studiju ceļojumu uz vienu no modes galvaspilsētām: Ņujorku, Berlīni, Londonu, Amsterdamu, Kopenhāgenu, Minheni uc. Ceļojuma mērķis ir iepazīties ar ārvalstu dizaina uzņēmumiem un to darbību.

START-UP JAUNAJIEM DIZAINERIEM

Katru gadu labāko dizainu autori piedalās Kopenhagenas modes izstādē piedāvājot savu zīmolu kolekcijas.

Via Design ir ciešā kontaktā ar Dānijas un ārvalstu modes dizaina uzņēmumiem, palīdzot studentiem uzsākt karjeru pēc studiju beigšanas.

PLAŠAS DARBA IESPĒJAS

Uzņēmumi, kuros liela daļa Via Design studentu atrod darbus pēc studijām ir: H&M, Mango, ZARA, Diesel, Replay, Bestseller (Vero moda, Pieces, Jack&Jones, Only uc.), Nike, Hummel, Adidas – gan Dānijā, gan citās valstīs.

DARBA IESPĒJAS:

– Brand Manager, – Fashion Designer, – Retail Identity Manager,
– Event Manager, – Project Manager, – Strategic Retail Designer,
– Trend Forecaster, – Fashion Buyer, – Campaign Manager,
– Store Designer – Pattern Designer, – Purchaser,
– Marketing Mananger, – Graphic designer, – Supply Chain Manager,
– Visual Merchandiser, – Retail Manager,
– Concept Manager, – Strategic Purchaser,
SOCIALĀS AKTIVITĀTES

Skola regulāri rīko dažādas brīvā laika aktivitātes un izklaides pasākumus, kā piemēram, sadarbībā ar blakus esošo augstskolu tiek rīkoti Piektdienas Bāra pasākumi abu augstskolu studentiem.

LEKTORI NO LIELO ZĪMOLU UZŅĒMUMIEM

Ceturtdienās augstskolā notiek informatīvie pasākumi, kur augstskola aicina lielākos modes dizaina uzņēmumus un dizainerus vadīt lekcijas par tā brīža aktuālajām tēmām modes biznesā. Pasākuma laikā studentiem tiek piedāvātas uzkodas un dzērieni bez maksas..

VIDEO

www: VIA Design

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

.

IZMAKSAS (HERNING)


Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 400

300 – 400

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1200

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 400

0

internets

13

13

ēšana*

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 1,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim**

45

45

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ***

nav norādīts

0

KOPĀ

2011 - 2638 EUR 578 - 688 EUR

* Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 340 DKK (45 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

*** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

.

DZĪVOŠANA


TEKO saviem studentiem garantē kopmītnes un piedāvā studiju dzīvokļus, kas ir salīdzinoši lielāki. Kopmītnes un studiju dzīvokļi atrodas blakus augstskolai un to īres maksa ir apm. 300 - 400 EUR mēnesī.

Kopmītnes un studiju dzīvokļi ir moderni iekārtoti un tajos var dzīvot vairāki studenti kopā.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli vai kopmītnēm var pirms vēl ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Jo ātrāk Tu piesakies rindā, jo ātrāk Tu saņem dzīvokļu piedāvājumus un plašākās iespējas atrast sev piemērotāko dzīvokli.

Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Herning

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Herningā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv, Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

 

Pilsēta

Herning Denmark

Herning (Herninga) dzīvo vairāk nekā 86.000 iedzīvotāju un atrodas Jitlandes pašā centrā.

Herninga ir īpaša ar savu daudzveidīgi arhitektūru un savu vairāk nekā 200 gadu veco kultūras mantojumu.

Pilsēta ir pazīstama ar strauju izaugsmi biznesā un daudzajiem uzņēmumiem – kur studentiem bieži tiek piedāvāti studiju darbi, Pilsētā rit ari aktīva sporta un kultūras dzīve.

SPORTA IESPĒJAS PILSĒTĀ

Ja Tu brīvajā laikā vēlies nodarboties ar sportu, Herningā ir vairāki sporta klubi, kur var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem – futbolu, handbolu, hokeju un riteņbraukšanu. Herningā ir arī vairāki fitnesa centri ar dalības maksu 200 DKK (apm. 26 EUR) mēnesī (atsevišķos klubos studenti saņem atlaides).

KULTŪRA UN IZKLAIŽU IESPĒJAS

Lai arī Herninga nav no tām lielākajām pilsētām, pilsātā ir vairāki klubi un bāri, kas brīvdienās pulcē daudz studentu un vietējo jauniešu.

KO PAR PILSĒTU SAKA STUDENTI

sigita-fashiondesign-tekoSigita: studente, Herningā, VIA DesignDesign Fashion

Esmu ļoti apmierināta ar skolas un programmas izvēli, un pēc Latvijas vēl neilgojos. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā? Studēt Dānijā nolēmu vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, studijas ir bez maksas visiem Eiropas Savienības studentiem, un biju dzirdējusi par atšķirīgo mācību procesu, kāds ir šeit Dānijā. Gribēju arī apgūt jaunu valodu un tikties ar cilvēkiem no dažādām Lasi plašāk


TEKO galleribilledeKristīne: studente Herningā, VIA Design, Design Fashion

Mācību veids, pasniegšana, iepazīstināšana ar mācībām – ir radikāli atšķirīga no pirmās dienas Latvijas augstskolā! 1. Cik ilgi tu esi Dānijā? 1 gadu 2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā? Jo biju studējusi Latvijā un studiju programmas, studiju kvalitāte mani neapmierināja, kā arī Latvijā vienīgā vieta, kur studēt modes dizainu, bija Latvijas mākslas akadēmija, kur modes Lasi plašāk


2Armands: students Herningā, VIA DesignRetail Management

Ļoti jauka pilsēta, diezgan rāma un mierīga. Bet tajā pašā laikā pietiekoši progresīva iespēju un izaugsmes ziņā. Pilsēta arī ir pietiekoši liela un dažreiz lielie attālumi + laikapstākļi sagādāja problēmas, bet pie tā tika pierasts. Brīvajam laikam ļoti daudz un visdažādākās iespējas gan no pilsētas puses, gan no skolas.  Lasi plašāk