Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

University College of Northern Denmark – Campus Sofiendalsvej

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Augstskolas moto: You study as “The Whole Person” where the learning outcome is described in three dimensions being: HeadHeart and Legs


Head: “Knowledge, reflection and the ability to generate ideas”
Heart: “Personal insight and development, relations and co-operation”
Legs: “Initiative and responsibility”

viena no lielākajām Dānijas augstskolām

University College of Northern Denmark (UCN) ir viena no lielākajām augstskolām Dānijā, piedāvājot loti plašas studiju iespējas.

multikulturāla studiju vide

UCN studē 7000 pilna laika studentu un vairāk neka 9000 neklātienes studentu. Tai skaitā ārzemju studenti no dažādām pasaules valstīm, radot ļoti dinamisku un multikulturālu studiju vidi.  Ik gadu studijas UCN akadēmijā sāk arī vairāki mūsu studenti no Latvijas.

Plašas studiju iespējas

University College of Northern Denmark piedāvā ļoti dažādas studiju programmas (skaties zemāk).

STUDIJU VIDE

Visas tehniskās studiju programmas (tai skaitā Multimediju dizaina programma) notiek jaunajā augstskolas ēkā, kas atrodas Sofiendalsvej 60. Skaties video:

KĀPĒC STUDĒT UCN

sagatavo darba tirgum

Studiju programmas tiek regulāru pielāgotas šībrīža tirgus prasībām, tādā veidā nodrošinot, ka studenti, pabeidzot studijas jau ir sagatavoti darba tirgum.

Tāpat arī ik gadu tiek piedāvātas jaunas studiju programmas, pielāgojoties nākotnes darba tirgus pieprasījumam.

IZDEVĪGAS PRIEKŠROCĪBAS

Augstskola zina, ka lielākā daļa studentu vēlas strādāt paralēli studijām, un darbi, ko studenti parasti meklē ir servisa jomā – darbs restorānos, viesnīcās, tīrīšanas uzņēmumos. Liela daļa šo uzņēmumu dod priekšroku studentiem, kam ir pārtikas higiēnas sertifikāts. Tādēļ augstskola saviem studentiem piedāvā iegūt šo sertifikātu 3 dienu kursos. Kursi maksā 680 DKK, no kuriem studentam ir jāmaksā tikai 180 DKK, pārējo sedz augstskola.

BRĪVĀ LAIKA AKTIVITĀTES

Augstskola saviem studentiem piedāvā dažādas brīvā laika aktivitātes augstskolas ietvaros – sporta aktivitātes, deju un aktiermākslas nodarbības, dažādus tematiskos sporta un izklaides pasākumus (sporta dienas, balles).

www: University College of Northern Denmark

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi praktisku informāciju par dzīvošanas iespējam Kopenhāgena, kā arī par izmaksām studējot University College of Northern Denmark:

IZMAKSAS (Aalborg)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 360

300 – 360

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1000

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 533

0

studiju depozīts*

100

0

internets

13

13

ēšana**

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim***

49

49

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ****

335 - 670

0

KOPĀ

2350 - 3205 EUR 592 - 652 EUR

* Studiju depozīts (Pay Fee): studentiem, kas ir uzņemti University College of Northern Denmark (UCN) ir jāiemaksā studiju depozīts augstskolas bankas kontā. Iemaksājot Pay Fee students apstiprina, ka plāno uzsākt studijas šajā augstskolā.

Ja depozīts netiek iemaksāts līdz norādītajam laikam - tiek uzskatīts, ka students neplāno uzsākt studijas, un studiju vieta tiek dota citam studentam.

Nauda ir jāmaksā tikai tad, kad students saņem oficiālu apstiprinājumu par uzņemšanu - Final Admission Letter.

** Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS.

*** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā apm. 49 Euro mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

**** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

Sports_management_2015

ĪPAŠAS PRASĪBAS

SAVS DATORS

Visiem UCN studentiem ir jābūt savam portatīvajam datoram.

DOKUMENTU TULKOŠANA

Stājoties UCN dokumentiem (liecības kopijai, vidusskolas atestātam, eksāmenu rezultātiem) ir jābūt tulkotiem angļu valodā.

DZĪVOŠANA

Olborgas (Aalborg) pašvaldība piedāvā pagaidu mājvietas garantiju visiem starptautiskajiem studentiem, turklāt augstskola UCN palīdz studentiem sameklēt pastāvīgas dzīvesvietas, ja studentam ir nepieciešamam palīdzība.

Olborgā tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 300 - 360 EUR (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Aalborg

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Olborgā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

Housing_2015_logo

Housing_2015_video_logo

https://www.youtube.com/watch?v=untcOPWzXOo&feature=youtu.be

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

University College of Northern Denmark – Campus Sofiendalsvej piedāvā 15 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

Bakalaurs

AP

Bachelor Top-up

septembris 
februāris, septembris 
februāris, septembris 
februāris, septembris 
Pilsēta

Aalborg Denmark

karnevals


Aalborg (Olborga) ir trešā lielākā pilsēta Dānijā, kurā dzīvo vairāk nekā 200,000 iedzīvotāju.


Dānija ir viena no laimīgākajām valstīm pasaulē, un Olborga ir laimīgākā pilsēta Dānijā. Kā tas iespējams? Varbūt tādēļ, ka tā ir bagāta sabiedrība, kuru raksturo struktūra bez hierarhijas, atklāts demokrātisks dialogs un senas tradīcijas par nemitīgu mācīšanos visa mūža garumā. Dānijā ir ļoti labi organizēta infrastruktūra, gandrīz nav bezdarba un ir unikāla labklājības sistēma.

Olborga ir ievērojama ar savu augsto akadēmisko stāvokli un moderno izglītību. Pilsēta piedāvā plaukstošu kultūras rajonu un pilsētas centru ar plašu aktivitāšu un pasākumu izvēli, modernu arhitektūru un dizainu, kā arī ar skaistu piejūras rajonu un dabu. Olborga atrodas Jitlandes pussalas augšējā daļā un ir plaši pazīstama kā visvairāk apmeklētākais tūrisma galamērķis Dānijā.

Gada notikums – Olborgas karnevāls

Katrai valstij ir savi LIELIE notikumi – Dānijā viens no tādiem ir Olborgas karnevāls (Aalborg Carnival), kas ik gadu maija beigās pulcē ap 100 000 cilvēku, lai piedalītos kopīgā masku parādē – gājienā cauri pilsētas centram, klausoties mūziku un “svinot dzīvi”.

Karnevālu atklāj 15 profesionālas karnevāla grupas – pārsteidzot ar īpaši veidotiem tērpiem un uzvedumiem. Pēc tam parādes gājienu turpina visi pārējie ar pašdarinātiem tērpiem – un izdomas dāņiem kostīmu veidošana nu dien netrūkst! Skaties bildes un lasi plašāk te: Karnevāls

KO PAR PILSĒTU SAKA STUDENTI

ElinaElīna: Pilsēta ir studentu draudzīga. Vienmēr apkārt kaut kas notiek. Brīvajā laikā var iesākt visu, ko vien sirds kāro. Ja esi no “ballīšu” piekritējiem, tad Aalborg ir pazīstama ar savu “party street”, kā arī ir Studentu māja, kur katru nedēļas nogali ir pasākumi, kā arī trešdienas vakaros ir internacionālie vakari. Galveno plusu, kādu es redzu Aalborg, ir tas, ka pilsēta ir ļoti skaista. Lielas iespējas atrast piemērotu dzīvesvietu, par saprātīgu cenu. Lasi plašāk

Alvis: Pilsētā tiešām daudz brīvā laika pavadīšanas iespējas. Ir ļoti daudz fitnesa centru, iespējas trennēties daudz dažādu sporta veidu. Ja esi ballīšu cienītājs, tad Aalborg ir arī pazīstama ar Jomfru Ane Gade jeb tā saukto “party street”. Kā arī ir studentu māja kur ļoti bieži notiek dažādi pasākumi. Vasarā pilsētas centrā gandrīz katru nedēļas nogali notiek dažādi pasākumi. Pati pilsēta pati ar sevi ir ļoti skaista. Salīdzinot ar pārējo Dāniju tad šiet arī dzīvesvietu ir iespējams atrast par salīdzīnošāki zemāku cenu. Lasi plašāk

INTERESANTI FAKTI

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Olborgu – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli un īpašās atlaides studentiem.
Lielākās studentu pilsētas Dānijā