Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2015-02-03 Study Start

VIA University College – Campus Aarhus

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Denmark’s largest university of applied sciences and strive to be a leading educational institution – in Denmark and internationally.


VIA University College is located in Horsens, Aarhus and Herning. We offer a wide range of professional bachelor programmes within the areas of construction, engineering and business.

Our study programmes are designed in close cooperation with relevant industries and taught by highly qualified teachers with experience in relevant areas. This ensures that the curriculum stays in touch with the ever changing needs of a global world, and also ensures that our students graduate as fully qualified professionals.

3 DEPARTMENTS – Aarhus, Horsens and Herning

HORSENS

The department in Horsens is the largest with around 3,800 students of which approximately half are international students coming from more than 60 different countries.

Aarhus

In Aarhus, three of our programmes take place at VIA’s departments in Mejlgade and Halmstadsgade.

HERNING

In Herning, one of our programmes takes place at VIA’s department called VIA Design. All of our departments have an active student life and excellent student support services.

VIDEO


 

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu uzzināsi ar kādam izmaksām Tev ir jārēķinās studējot VIA University College - Campus Aarhus, kā arī par augstskolas piedāvātajām dzīvošanas iespējām:

IZMAKSAS (Aarhus)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 400

300 – 400

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1200

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 400

0

internets

13

13

ēšana*

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 1,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim**

49

49

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ***

nav norādīts

0

KOPĀ

2011 - 2638 EUR 578 - 688 EUR

* Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 49 Euro mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

*** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

DZĪVOŠANA

Studentu dzīvokļi

Orhusā (Aarhus) tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir salīdzinoši lētāki. To īres maksa mēnesī ir no 306 -360 EUR. Īres maksa ir atkarīga no dzīvokļa lieluma un atrašanās vietas. Vienistabas studentu dzīvoklī ir atļauts dzīvot divatā, ja vismaz viens no īrniekiem ir students.

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupīsi izdevumus par sabiedrisko transportu.

Dzīvokļu skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikties rindā uz dzīvokli vajag pēc iespējas ātrāk - mēs iesakām to darīt jau martā vai tiklīdz ir iesniegts pieteikums studijām.

Kā pieteikties

Pieteikšanās rindā studiju dzīvoklim ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Aarhus

 

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Orhusā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv. Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

VIA University College – Campus Aarhus piedāvā 6 studiju programmas angļu valodā:

Pilsēta

Aarhus Denmark

Aarhus (Orhusa) ir otrā lielākā pilsēta Dānijā, kurā netrūkst ne izklaižu, ne kultūras iespēju.

Orhusā dzīvo 300,000 iedzīvotāju un 12% no tiem ir studenti, kas padara šo pilsētu par lielāko studentu pilsētu Dānijā.

`DEN GAMLE BY`

Aarhus vēsturiski skaitās viena no vecākajām Dānijas pilsētām, tādēļ arī iespaidīgu vēstures objektu pilsētā netrūkst – kaut vai populārais parks Den Gamle By (vecā pilsēta), kur ir atveidota Orhusa, kāda tā izskatījās ap 1550. gadu un vēlāk.

PĀRVIETOJAS AR RITENI

Ļoti raksturīgi studentiem Orhusā, ir pārvietoties ar riteni. Dānijā ir ļoti ērti braukt ar velosipēdu, jo veloceliņi ir izveidoti gar visām galvenajām ielām un nokļūšana līdz augstskolai bieži vien ir ātrāka ar riteni nekā ar sabiedrisko transportu. Tas pilnīgi noteikti ir lētākais, ērtākais un veselīgākais pārvietošanās veids.

SPORTS

Sportam ir īpaša vieta Aarhus ikdienā. Pēdējos gadus pilsēta var lepoties ar tādiem notikumiem, kā: U21 Eiropas futbola čempionāts, Eiropas sieviešu handbola čempionāts un Pasaules vingrošanas čempionāts.

Ja Tu velies nodarboties ar kādu sporta veidu Orhusā – iespējas ir neierobežotas!

KULTŪRAS UN IZKLAIŽU IESPĒJAS

Aarhus var dēvēt par mākslas, kultūras un sporta centru. Dzīvojot Orhusā, katrs atradīs sev ko piemērotu. Visu gadu garumā pilsētā notiek dzīvās mūzikas festivāli, brīvdienās – aizraujoša naktsdzīve, vasarās – skaistas pludmales, atpūtas brīžos – fantastisks mežs pastaigām.

Pilsētā ir arī neskaitāmi restorāni, mājīgas kafejnīcas, bāri, uz kuriem var aiziet paēst vai vienkārši iedzert tēju vai kafiju.

STUDENTU KLUBS

Orhusas Studentu klubs ir vieta, kur satiekas studenti, notiek dažādi pasākumi, koncerti un vienkārši kopā būšana. Lasi plašāk: www.studenterhusaarhus.dk

No Aarhus līdz galvaspilsētai Kopenhāgenai var nokļūt trīs stundu laikā ar vilcienu – tādēļ brīvdienās var apskatīt ari galvaspilsētu!

KO STUDENTI SAKA PAR PILSĒTU

pieredze_zane_pilsetapieredze_rudolfs_pilsetapieredze_anna_pilsetapieredze_ginta_pilseta

INTERESANTI:

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Orhusu – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli, īpašās atlaides studentiem, un populārākie aizspriedumi. Lielākās studentu pilsētas Dānijā