Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

VIAUC-Horsens-2016-green-stairs

viauc-horsens-innovation-office

VIA University College – Campus Horsens

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Dānijas lielākā izglītības iestāde un viena no populārākajām augstskolām mūsu studentu vidū


VIA UC ir Dānijas lielākā izglītības iestāde, piedāvājot ļoti plašas studiju iespējas angļu valodā, kas ir paredzētas tieši ārzemju studentiem.

.

PAR AUGSTSKOLU


SAGATAVO DARBAM

Studiju programmas tiek regulāri pielāgotas šī brīža darba tirgus prasībām, tādā veidā nodrošinot, ka studenti beidzot studijas ir sagatavoti aktuālajām darba tirgus prasībām.

Tāpat arī ik gadu tiek piedāvātas jaunas studiju programmas, pielāgojoties nākotnes darba tirgus pieprasījumam.

MULTIKULTURĀLA STUDIJU VIDE

VIA UC studē apm. 3900 studenti un apm. 2500 ārvalstu studenti no 50 dažādām valstīm. Ik gadu VIA UC studijas uzsāk arī vairāk kā 10 studenti no Latvijas.

.

KO STUDENTI SAKA PAR AUGSTSKOLU


Paula: Šeit, studentiem patīk pavadīt brīvo laiku augstskolā, mums ir pieejams galda futbols, klavieres, projektori un daudz citas izklaides. Mums ir lieliska pašpārvalde un skolā vienmēr ir, ko darīt. Mums ir liela ēdnīca, kur arī bieži notiek ballītes.
Skolai ir arī sporta zāle, kur pieejamas dažādas nodarbības studentu vadībā. Lasi plašāk

Reinis: Skola ir plaša spektra – ir gan eksaktās, gan humanitārās zinātnes. Tas nodrošina, ka ir dažādu interešu cilvēki, vienmēr ir interesanti parunāties. Lasi plašāk

Raivis: Augstskola man patīk, ļoti internacionāla, man klasē pat ir meitene no Indijas.
Skola ir pieejama 24/7, kas sākumā liekas dīvaini, bet ir ļoti noderīgi taisot projektus vai vienkārši mācoties. Lasi plašāk

Students: Skola ir patíkama un plasha paraléli mácíbám tá piedävä arí dazádas brívá laika pavadísanas iespéjas. Arí pasniedzéji un personáls ir loti pretimnákos, tádél noteikti ieteiktu VIA UC arí citiem. Lasi plašāk

.www: VIA University College

VIDEO

Video redzami arī mūsu latviešu studenti (2:11min)

Skaties studentu veidotu video par VIA UC! Projektā piedalījās 200 VIA UC studentu.


 

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām Horsens un par dzīvošanas iespējām studējot VIA University College - Campus Horsens:

IZMAKSAS (Horsens)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 400

300 – 400

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1200

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas) 173 - 400

0

internets

13

13

ēšana*

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 1,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim**

45

45

lietots velosipēds (ja nepieciešams) apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī *** nav norādīts

0

KOPĀ

2011 - 2638 EUR 578 - 688 EUR

* Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 340 DKK (45 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

*** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

DZĪVOŠANA

Studentu dzīvokļi

Horsenā (Horsens) tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas parasti ir salīdzinoši lētāki. To īres maksa mēnesī ir no 130 – 350 LVL. Īres maksa ir atkarīga no dzīvokļa lieluma un atrašanās vietas. Vienistabas studentu dzīvoklī ir atļauts dzīvot divatā, ja vismaz viens no īrniekiem ir students.

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

Dzīvokļu skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikties rindā uz dzīvokli vajag pēc iespējas ātrāk - mēs iesakām to darīt jau martā vai tiklīdz ir iesniegts pieteikums studijām.

Kā pieteikties

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Horsens

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Horsenā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

 

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

VIA University College – Campus Horsens piedāvā 11 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

Bakalaurs

septembris 
februāris, septembris 
septembris 
septembris 
septembris 

AP

februāris, septembris
februāris, septembris

Bachelor Top-up

Pilsēta

Horsens Denmark

Horsens – Koncertu pilsēta

Horsens atrodas Jitlandes pussalā un ir pazīstama ar tās aktīvo kultūras dzīvi. Pēdējo gadu laikā Horsena ir bijusi vieta, kur ir notikuši lielākie Dānijas koncerti, pulcinot tūkstošiem jauniešu no Dānijas un citām valstīm.

Bez koncertiem, Horsenā notiek arī vairāki mazāka mēroga kultūras pasākumi – dažādi mūzikas, mākslas un teātra festivāli, kas parasti notiek pilsētas ielās, ļaujot ik vienam kļūt par skatītāju.

Pilsētas bibliotēka ir iecienīta vieta gan studentu, gan vietējo iedzīvotāju vidū, piedāvājot bez maksas ne tikai grāmatas un žurnālus, bet arī filmas un mūzikas diskus. Tādēļ garajos ziemas vakaros, ja nebūs slinkums aiziet uz bibliotēku, noteikti būs ko darīt.

Atpūtas brīžos Horsenā var baudīt skaisto un sakopto dabu, apmeklēt vienu no daudzajiem parkiem vai pastaigāt gar jūru.

SPORTA IESPĒJAS PILSĒTĀ

Horsenā ir vairāki sporta klubi, kas piedāvā futbolu, handbolu, burāšanu, basketbolu, riteņbraukšanu, orientēšanās sportu un badmintonu. Tiem, kam patīk peldet – var izmantot vienu no daudzajiem peldbaseiniem pilsētā.

KO STUDENTI SAKA PAR HORSENS

Raivis_janis_jaunkalns_ny

Emils_Odense