Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Køge

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Ienākot Koges akadēmijā, pārsteidz ir tās mājīgā atmosfēra

Zealand Institute of Business and Technology (ZIBAT) tika izveidota 2008. gadā pēc Dānijas Izglītības ministrijas iniciatīvas. ZIBAT augstskolu grupā ietilps 9 akadēmijas, kuru vēsture ir krietni senāka – vecākā no visām ir Slagelses akadēmija, kas savas durvis vēra tālajā 1866. gadā, un ir arī vecākā akadēmija visā Dānijā.

No šīm 9 ZIBAT augstskolām piecas piedāvā studijas angļu valodā. Tās ir:

Zealand Institute of Business and Technology

– Campus Køge,

Campus Næstved,

Campus Nykøbing,

Campus Roskilde,

Campus Slagelse,

Visas ZIBAT akadēmijas (Campus) atrodas Zēlandes reģionā, kur atrodas arī galvaspilsēta, Kopenhāgena, ar plašām kultūras un izklaides iespējām.

Katra ZIBAT akadēmija ir atšķirīga un individuāla, piedāvājot plašu studiju programmu klāstu – kopā 10 studiju programmas. Vairākas no piedāvātajām studiju programmām ir iespējams apgūt tikai ZIBAT akadēmijā.

Šobrīd ZIBAT akadēmijā studē kopā 2500 studenti, tai skaitā vairāki mūsu latviešu studenti.

Ik gadu ārzemju studentu interese par studijām ZIBAT akadēmijā pieaug, kā arī pieaug piedāvāto studiju programmu skaits. Augstskola aktīvi seko līdzi darba tirgus pieprasījumam un katru gadu piedāvā ar vien jaunas studiju programmas angļu valodā – speciāli paredzētas ārvalstu studentiem. Studijas angļu valodā izvēlas ari paši dāņu studenti, radot  interesantu un multikulturālu studiju vidi.

.

– CAMPUS KØGE

Campus Køge ir dibināta pirms vairāk nekā 110 gadiem. Šodien ZIBAT akadēmija ir pielāgojusies mūsdienu tirgus prasībām un kļuvusi internacionāla, piedāvājot arvien jaunas studiju programmas angļu valodā.

Mērķis

Akadēmijas mērķis ir veidot personības – attīstot studentos spēju patstāvīgi domāt un vērtēt, izmantojot studijās iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas.

Gatavo nākamos uzņēmējus

Liela uzmanība tiek pievērsta arī spējām vadīt un organizēt savu uzņēmumu – veidojot nākotnes uzņēmējus. Studiju laikā augstskola sagatavo studentus ne tikai veiksmīgas karjeras uzsākšanai, bet sniedz nepieciešamās zināšanas arī sava uzņēmuma veidošanā.

Multikulturāla vide

Campus Køge ir viena no mazākajam akadēmijām, bet katru gadu tur studijas sāk studenti no 20 dažādām valstīm, radot ļoti multikulturālu studiju vidi.

ZIBAT – Campus Køge  piedāvā 4 studiju programmas angļu valodā (skaties zemāk).

.

KĀPĒC STUDĒT ZIBAT  – CAMPUS KØGE?

Mājīga atmosfēra

Ienākot Koges akadēmijā, pirmais, kas pārsteidz ir tās mājīgā atmosfēra – akadēmijas lounge area jeb tā saucamais atpūtas stūrītis ir iekārtots ar mīkstiem dīvāniem un modernu studentu virtuvi, kur katrs sev var pagatavot siltu tēju vai kafiju starpbrīžos.

Tuvu galvaspilsētai – Kopenhāgenai

Campus Køge atrodas tikai 40 km attālumā no galvaspilsētas centra – ļaujot apvienot studijas Kogē ar darbu Kopenhāgenā, ko lielākā daļa studentu arī izmanto. Priekšrocības studējot Kogē ir, lētākas dzīvošanas izmaksas, kā arī iespēja ietaupīt laiku ceļā uz augstskolu, jo pilsēta ir salīdzinoši maza, līdz ar to uz augstskolu var nokļūt ejot ar kājām vai braucot ar riteni.

www: ZIBAT – Campus Køge

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām Kogē (Køge) un par dzīvošanas iespējām studējot Zealand Institute of Business and Technology - Campus Køge:

IZMAKSAS (Køge)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

Izmaksas

Pirmais mēnesis, LVL

Pārējie mēneši, LVL

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 350

300 – 350

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

300 – 1000

0

mēbeles, trauki uc

apm. 300

0

studiju grāmatas

180 - 400

0

studiju depozīts (saņem atpakal pēc 1. semestra)

0

0

internets

10 - 25

10 - 25

ēšana

200

200

mob. telefons

apm. 20

apm. 20

izklaides

?

?

KOPĀ

1310 - 2295 LVL 530 - 595 LVL

DZĪVOŠANA

Studentu dzīvokļi

Kogē tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas parasti ir salīdzinoši lētāki. To īres maksa mēnesī ir no 130 – 350 LVL. Īres maksa ir atkarīga no dzīvokļa lieluma un atrašanās vietas. Vienistabas studentu dzīvoklī ir atļauts dzīvot divatā, ja vismaz viens no īrniekiem ir students.

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

Dzīvokļu skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikties rindā uz dzīvokli vajag pēc iespējas ātrāk - mēs iesakām to darīt jau martā vai tiklīdz ir iesniegts pieteikums studijām.

Kā pieteikties

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Køge

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Kogē, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

 

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Køge piedāvā 4 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

AP

februāris, septembris
februāris, septembris

Bachelor Top-up

februāris, septembris 
Pilsēta

Koge Denmark

Tuvu galvaspilsētai – Kopenhāgenai

Campus Køge atrodas tikai 40 km attālumā no galvaspilsētas centra – ļaujot apvienot studijas Kogē ar darbu Kopenhāgenā, ko lielākā daļa studentu arī izmanto. Priekšrocības studējot Kogē ir, lētākas dzīvošanas izmaksas, kā arī iespēja ietaupīt laiku ceļā uz augstskolu, jo pilsēta ir salīdzinoši maza, līdz ar to uz augstskolu var nokļūt ejot ar kājām vai braucot ar riteni.

Køge ir dinamiska pilsēta ar 57.000 iedzīvotājiem un vairākiem lieliem uzņēmumiem, piedāvājot plašas darba iespējas.

Pilsētu apvij skaista daba un plaša pludmale, radot patīkamu vidi studijām.

Køge tiek uzskatīta par ļoti mājīgu un drošu pilsētu.

KULTŪRAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS

Ko darīt brīvajā laikā? Køge piedāvā plašas izklaides iespējas – kino, muzejus un vēsturiskus apskates objektus. Kāpēc gan ne!

SPORTA IESPĒJAS

Pilsetā var nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, piemēram, ar autosportu, futbolu, golfu, vindsērfingu, burāšanu un peldēšanu.