Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-09-18 Study Start

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Nykøbing

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

 Augstskolas moto – “Open door policy”

Zealand Institute of Business and Technology (ZIBAT) tika izveidota 2008. gadā pēc Dānijas Izglītības ministrijas iniciatīvas. ZIBAT augstskolu grupā ietilps 9 akadēmijas, kuru vēsture ir krietni senāka – vecākā no visām ir Slagelses akadēmija, kas savas durvis vēra tālajā 1866. gadā, un ir arī vecākā akadēmija visā Dānijā.

No šīm 9 ZIBAT augstskolām piecas piedāvā studijas angļu valodā. Tās ir:

Zealand Institute of Business and Technology

Campus Køge,

Campus Næstved,

– Campus Nykøbing,

Campus Roskilde,

Campus Slagelse,

Visas ZIBAT akadēmijas (Campus) atrodas Zēlandes reģionā, kur atrodas arī galvaspilsēta, Kopenhāgena, ar plašām kultūras un izklaides iespējām.

Katra ZIBAT akadēmija ir atšķirīga un individuāla, piedāvājot plašu studiju programmu klāstu – kopā 10 studiju programmas. Vairākas no piedāvātajām studiju programmām ir iespējams apgūt tikai ZIBAT akadēmijā.

Šobrīd ZIBAT akadēmijā studē kopā 2500 studenti, tai skaitā vairāki mūsu latviešu studenti.

Ik gadu ārzemju studentu interese par studijām ZIBAT akadēmijā pieaug, kā arī pieaug piedāvāto studiju programmu skaits. Augstskola aktīvi seko līdzi darba tirgus pieprasījumam un katru gadu piedāvā ar vien jauns studiju programmas angļu valodā – speciāli paredzētas ārvalstu studentiem. Studijas angļu valodā izvēlas ari paši dāņu studenti, radot  interesantu un multikulturālu studiju vidi.

.

CAMPUS NYKØBING

Akadēmija atrodas vēsturiskā ēkā pilsētas centrā – tai piemīt savs īpašs šarms, apvienojot vēsturisko un tradicionālo ar jauno un moderno, radot īpaši radošu studiju vidi.

dinamisks studiju process

Akadēmija lielu uzsvaru liek uz jauniešu aktīvu iesaistīšanu studiju procesā – veidojot interesantas lekcijas un radot dinamisku studiju procesu, tādā veidā motivējot un iedvesmojot studentus pašiem tiekties izzināt vairāk.

Sagatavo karjerai

Sagatavot studentus nākotnes karjerai, ir augstskolas viens no vadošajiem mērķiem – mācot studentus domāt patstāvīgi, mācēt izmantot iegūtās teorētiskās iemaņas, veidojot dažādus projektus un grupu darbus.

Multikulturāla vide

Akadēmijā studē dažādu valstu jaunieši, veidojot ļoti multikulturālu studiju vidi. Akadēmijā studē jaunieši no vidēji 20 dažādām pasaules valstīm, tai skaitā arī dāņu studenti, kas bieži vien dod priekšroku studijām angļu valodā, un izvēlas studēt kopā ar ārzemju studentiem.

Moto

“Open door policy” ir augstskolas galvenais moto, kas nozīmē, ka augstskolas vadības, pasniedzēju un sekretāru durvis vienmēr ir vaļa, ja studentam ir nepieciešama kāda palīdzība – personīga vai ar studijām saistīta.

Aprīkojums

Dānijas augstskolas parasti ir aprīkotas ar ātru bezvadu internetu visās augstskolas telpās – un Campus Nykøbing arī nav izņēmums. Ja studentam nav savs dators, tad ir pieejamas modernas datortelpas, kas ir atvērtas jebkurā diennakts laikā. Augstskolā darbojas arī liela bibliotēka, nodrošinot studentus ar nepieciešamo studiju literatūru.

.

KĀPĒC STUDĒT ZIBAT – CAMPUS NYKØBING

Ciešs kontakts 

Studentiem Nykøbing akadēmijā ir ļoti ciešs kontakts ar pasniedzējiem un augstskolas vadību, un nepieciešamības gadījuma var vienmēr jautāt pēc palīdzības un padoma, gan studiju jautājumos, gan praktiskas lietās (“Open door policy”).

Sagatavo karjerai

Campus Nykøbing kā vienu no mērķiem ir izvirzījusi – jauniešu sagatavošanu nākotnes darba tirgum, aktīvi sekojot līdz šībrīža darba tirgus prasībām.

www: ZIBAT – Campus Nykobing

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par izmaksām studējot Campus Nykoebing, kā arī par dzīvošanas iespējām šajā pilsētā:

IZMAKSAS (Nykøbings)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

Izmaksas

Pirmais mēnesis, LVL

Pārējie mēneši, LVL

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

200 – 350

200 – 350

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

300 – 1000

0

mēbeles, trauki uc

apm. 300

0

studiju grāmatas

apm. 300

0

sabiedriskais transports

? ?

internets

10 - 25

10 - 25

ēšana

200

200

studiju depozīts (saņem atpakal pēc 1. semestra)

0

0

mob. telefons

apm. 20

apm. 20

izklaides

?

?

KOPĀ

1330 - 2195 LVL 430 - 595 LVL

DZĪVOŠANA

Pilsētā Nykøbing tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 250 – 350 LVL (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Nykøbing

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām šajā pilsētā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Nykøbing piedāvā 2 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

AP

februāris, septembris
februāris, septembris
Pilsēta

Nykoebing Denmark