Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-10-05 Study Start

Campus_Roskilde_studystart

Hall_studystart_zibat_roskilde

cantine_studystart_zibat_roskilde

computerscience_studystart_zibat_roskilde

project_studystart_zibat_roskilde

studentsmakingproject_studystart_zibat_roskilde

studystart_zibat_roskilde_studentsreading

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Roskilde

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

SENAS TRADĪCIJAS JAUNĀ UN MODERNĀ VIDĒ!

Zealand Institute of Business and Technology (ZIBAT) tika izveidota 2008. gadā pēc Dānijas Izglītības ministrijas iniciatīvas. ZIBAT augstskolu grupā ietilpst 9 akadēmijas, kuru vēsture ir krietni senāka – vecākā no visām ir Slagelses akadēmija (Campus Slagelse), kas savas durvis vēra tālajā 1866. gadā, un ir arī vecākā akadēmija visā Dānijā.

No šīm 9 ZIBAT augstskolām piecas piedāvā studijas angļu valodā. Tās ir:

Zealand Institute of Business and Technology:

Campus Køge,

Campus Næstved,

Campus Nykøbing,

– Campus Roskilde,

Campus Slagelse,

Visas ZIBAT akadēmijas (Campus) atrodas Zēlandes reģionā, kur atrodas arī galvaspilsēta, Kopenhāgena, ar plašām kultūras un izklaides iespējām.

Katra ZIBAT akadēmija ir atšķirīga un individuāla, piedāvājot plašu studiju programmu klāstu – kopā 10 studiju programmas. Vairākas no piedāvātajām studiju programmām ir iespējams apgūt tikai ZIBAT akadēmijā.

Šobrīd ZIBAT akadēmijā studē kopā 2500 studenti, tai skaitā vairāki mūsu latviešu studenti.

Ik gadu ārzemju studentu interese par studijām ZIBAT akadēmijā pieaug, kā arī pieaug piedāvāto studiju programmu skaits. Augstskola aktīvi seko līdzi darba tirgus pieprasījumam un katru gadu piedāvā ar vien jaunas studiju programmas angļu valodā – speciāli paredzētas ārvalstu studentiem. Studijas angļu valodā izvēlas ari paši dāņu studenti, radot  interesantu un multikulturālu studiju vidi.

.

– CAMPUS ROSKILDE

Zealand Institute of Business and Technology (ZIBAT) – Campus Roskilde ir otra vecākā akadēmija Dānijā (pēc ZIBAT – Campus Slagelse), un savas durvis pirmoreiz vēra tālajā 1869. gadā. Toreiz augstskolu sauca – Roskilde Business College, bet šodien ietilps ZIBAT akadēmiju grupā. Roskildes akadēmija ir lielākā no 9 ZIBAT augstskolām.

Roskildes akadēmijā studē vidēji 1000 studentu un ik gadu studentu skaits strauji palielinās. Starp studentiem ir jaunieši no visas pasaules, tai skaitā arī vairāki mūsu latviešu studenti.

Campus Roskilde atšķiras ar to, ka tā piedāvā vairākas studiju programmas, kuras citās augstskolās nepiedāvā, piemēram viena no tādām ir  – Leisure Management.

Roskildes akadēmija kopā piedāvā 4 studiju programmas angļu valodā (skaties zemāk).

.

KĀPĒC STUDĒT ZIBAT  – CAMPUS ROSKILDE?

Aktīvs studentu atbalsta centrs

Augstskola lielu uzmanību pievērš tam, lai jaunajiem studentiem būtu veiksmīgs studiju sākums un nepieciešamā palīdzība studiju laikā. Augstskola ļoti labi apzinās, cik, došanās uz citu valsti un atrašanās jaunā vidē, ir liels notikums jauniešu dzīve – tādēļ augstskolā darbojas studentu centrs, kas veic intervijas ar jauniešiem un seko līdzi katra studenta izaugsmei.

Tuvu Dānijas sirdij

Ja Tu velies atrasties Tuvu Dānijas galvaspilsētai, bet dzīvot lētāk – tad Roskilde ir labs risinājums. Tur studentu dzīvokļu izmaksas ir zemākas, turklāt pilsēta ir klusa un mierīga, ļaujot koncentrēties studijām. No Roskildes līdz galvaspilsētai ir tikai 20 minūšu brauciens – ļaujot apvienot studijas Roskildē ar darbu Kopenhāgenā.

Roskildes festivāls

Ja Tu esi lielu koncertu cienītājs, tad reizi gadā Roskilde kļūst par Dānijas galvaspilsētu, kur tūristi no visas pasaules ierodas 4 dienas pavadīt mūzikas ritmos.

www: ZIBAT – Campus Roskilde

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi praktisku informāciju par dzīvošanas iespējam Roskildē, kā arī par izmaksām studējot ZIBAT - Campus Roskilde:

IZMAKSAS (Roskilde)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

Izmaksas

Pirmais mēnesis, EUR

Pārējie mēneši, EUR

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

350 – 450

350 – 450

Dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

1000 - 1350

0

Mēbeles, trauki uc

apm. 400

0

Studiju grāmatas

400 - 500

0

Studiju depozīts (par studiju materiāliem, studenta karti uc.)

100

0

Internets

13

13

Ēšana

200

200

Sabiedriskais transports

?

?

Mob. telefons

apm. 30

apm. 30

Izklaides

?

?

KOPĀ

2493 - 3043 EUR 593 - 693 EUR

DZĪVOŠANA

Roskildē tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 250 – 350 LVL (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Roskildē

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Roskildē, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Roskilde piedāvā 4 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

AP

februāris, septembris
februāris, septembris

Bachelor Top-up

februāris, septembris 
Pilsēta

Roskilde Denmark

INTERESANTI:

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Roskildi – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli, īpašās atlaides studentiem, un populārākie aizspriedumi. Lielākās studentu pilsētas Dānijā