Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

students-reading-studystat

map_StudyStart_ZIBAT

morten_StudyStart_ZIBAT_Slagelse

girl_StudyStart_ZIBAT_Slagelse

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Slagelse

AUGSTSKOLAS APRAKSTS
Slagelses akadēmija ir vecākā augstskola Dānijā (kopš 1866. gada)

Zealand Institute of Business and Technology (ZIBAT) tika izveidota 2008. gadā pēc Dānijas Izglītības ministrijas iniciatīvas. ZIBAT augstskolu grupā ietilps 9 akadēmijas, kuru vēsture ir krietni senāka – vecākā no visām ir Slagelses akadēmija, kas savas durvis vēra tālajā 1866. gadā, un ir arī vecākā akadēmija visā Dānijā.

No šīm 9 ZIBAT augstskolām piecas piedāvā studijas angļu valodā. Tās ir:

Zealand Institute of Business and Technology

Campus Køge,

Campus Næstved,

Campus Nykøbing,

Campus Roskilde,

– Campus Slagelse,

Visas ZIBAT akadēmijas (Campus) atrodas Zēlandes reģionā, kur atrodas arī galvaspilsēta, Kopenhāgena, ar plašām kultūras un izklaides iespējām.

Katra ZIBAT akadēmija ir atšķirīga un individuāla, piedāvājot plašu studiju programmu klāstu – kopā 10 studiju programmas. Vairākas no piedāvātajām studiju programmām ir iespējams apgūt tikai ZIBAT akadēmijā.

Šobrīd ZIBAT akadēmijā studē kopā 2500 studenti, tai skaitā vairāki mūsu latviešu studenti.

Ik gadu ārzemju studentu interese par studijām ZIBAT akadēmijā pieaug, kā arī pieaug piedāvāto studiju programmu skaits. Augstskola aktīvi seko līdzi darba tirgus pieprasījumam un katru gadu piedāvā ar vien jaunas studiju programmas angļu valodā – speciāli paredzētas ārvalstu studentiem. Studijas angļu valodā izvēlas ari paši dāņu studenti, radot  interesantu un multikulturālu studiju vidi.

CAMPUS SLAGELSE

Campus Slagelse ir Dānijas vecākā augstskola apvienojot ilggadējās tradīcijas ar modernām studiju metodēm – piedāvājot loti unikālu studiju pieredzi. Akadēmija atrodas Slagelses centralajā daļā, ļaujot uz augstskolu ērti nokļūt gan ar velosipēdu, gan sabiedrisko transportu. 

.

KĀPĒC STUDĒT CAMPUS SLAGELSE?

Ciešs kontakts ar studentiem

ZIBAT – Campus Slagelse ir salīdzinoši mazāka akadēmija nekā citas augstskolas, tajā ir mazāk studentu, līdz ar to pasniedzējiem rodas ļoti ciešs kontakts ar katru studentu.

Tas, ka augstskola ir mazāka, dod pasniedzējiem arī iespēju vairāk palīdzēt saviem studentiem, piedāvājot, piemēram, braucienu uz lielveikalu IKEA, kur studenti var iegādāties visu sev dzīvošanai nepieciešamo. Cenas lielveikalos kā IKEA, Jysk, Netto ir līdzīgas kā Latvijā, tādēļ mēs neiesakām ņemt pārāk daudz mantu līdzi no Latvijas, bet gan nepieciešamo iegādāties uz vietas Dānijā.

Piedāvā dāņu valodas kursus

Akadēmija saviem studentiem piedāvā dāņu valodas kursus bez maksas. Kursi notiek akadēmijas telpās – kopā 6 lekcijas nedēļā. Mācības notiek kombinējot lekcijas klātienē un on-line vidē. Kursi nav obligāti.

Aktīva sociālā dzīve

Akadēmijai ir ļoti aktīva sociālā dzīve, tiek rīkoti dažādi braucieni, ekskursijas un izklaides pasākumi. Studiju laikā parasti tiek rīkota vismaz viena ekskursija ārpus Dānijas.

www: ZIBAT – Campus Slagelse

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi praktisku informāciju par dzīvošanas iespējam Slagelsē (Slagelse), kā arī par izmaksām studējot ZIBAT - Campus Slagelse:

IZMAKSAS (Slagelse)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

Izmaksas

Pirmais mēnesis, EUR

Pārējie mēneši, EUR

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

350 – 450

350 – 450

Dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

1000 - 1350

0

Mēbeles, trauki uc

apm. 400

0

Studiju grāmatas

400 - 500

0

Studiju depozīts (par studiju materiāliem, studenta karti uc.)

100

0

Internets

13

13

Ēšana

200

200

Sabiedriskais transports

?

?

Mob. telefons

apm. 30

apm. 30

Izklaides

?

?

KOPĀ

2493 - 3043 EUR 593 - 693 EUR

DZĪVOŠANA

Slagelsē tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 250 – 350 LVL (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Slagelsē

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām šajā pilsētā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start konsultantiem: Kontakti.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Slagelse piedāvā 1 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

AP

februāris, septembris
Pilsēta

Slagelse Denmark

KULTŪRA UN VĒSTURE

Slagelse ir viena no vecākajām pilsētām Dānijā, kuras vēsture ir saistīta pat ar Vikingu laikiem. Vai zināji, ka Vikingi nāca no Dānijas? Slagelsē ir saglabājusies un ir apskatāma sena Vikingu pils, kas tobrīd atradās stratēģiski izdevīgā vietā, blakus upei, un ļāva Vikingiem veikt savus slavenos iekarojumus.

Slagelsē ir arī vairāki citi ievērojami un apskates vērti objekti, piemēram skolas, kurā reiz gāja Hansa Kristiana Andersens (pasaulē slavenais pasaku autors).

SPORTS

Slagelsē tiek piedāvatas plašas sporta iespējas, piemēram – futbols, handbols, teniss, peldēšana uc. Vai Tu esi dzirdējis par Parkour? Tas ir sporta veids, kur dalībniekiem ir jānokļūst līdz mērķim pārvārvarot dažādus šķēršļus – līdzīgi ka militarajo strenniņos. Šāda Parkour trase ir vienīgā Dānijā un atrodas tieši Slagelsē (Gerlev).

Ja Tev patīk braukt ar skrituļslidām (ja nepatīk, būs iespējas iemācīties), tad Slagelsē ir liela trase, kur to var darīt.

Ja Tev tuvāki ir ūdens sporta veidi, tad Slagelsē ir iespēja peldēt ar kajakiem un zvejot (īsti par sportu nenosauksi).

Un ja gribi iemēģināt roku golfā vai jāt ar zirgiem – arī to var darīt Slagelsē.

Plašāku informāciju par sporta iespējām Slagelsē un to cik katrs sporta veids maksā un kā tajos var iesaistīties, var uzzināt no mums, rakstot uz info@studystart

IZKLAIDES

Ko darīt brīvdienās?

Klubi, kino un teātris – profesionālais un amatieru – izvēles iespējas ir plašas. Starp citu Slagelses kinoteātrim ir viena no lielākajām zālēm Dānijā.

PILSĒTA

Katru trešdienu plkst. 13.00 var vērot sargu jāšanu zirgos caur pilsetas centram.

Slagelse atrodas blakus pludmalei, un lai arī Dānijā vasaras ir tik pat mainīgas kā Latvijā, vasarās tās pulcē daudz jauniešu un atpūtas baudītāju.

No Slagelses līdz Kopenhāgenai var nokļūt 55 minūšu braucienā ar vilcienu (un tieši 55 minūtes (: Dāņi ir ļoti precīzi un punktuāli, un Tu vari rēķināties, ka vilciens ieradīsies tieši laikā)