Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
Study Start

.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI PAR: PIETEIKŠANOS STUDIJĀM DĀNIJĀ

PIETEIKUMA ANKETA


KĀ AIZPILDĪT OPTAGELSE.DK PIETEIKUMA ANKETU?

Mēs esam sagatavojuši pieteikuma anketas paraugu, kā to pareizi aizpildīt. Lai saņemtu anketas paraugu, raksti mums. Skaties arī User guide (angļu valodā)

.
NEVARU ATRAST STUDIJU PROGRAMMU/AUGSTSKOLU PIETEIKUMA ANKETĀ?

Augstskolu nosaukumi pieteikumā ir norādīti dāņu valodā: AUGSTSKOLU NOSAUKUMI DĀŅU VALODĀ, ja nevari atrast sevis izvēlēto augstskolu un/vai programmu pieteikuma anketā, jautā mums.

MOTIVĀCIJAS VĒSTULE

CIK MOTIVĀCIJAS VĒSTULES IR JĀRAKSTA, JA PIESAKOS VAIRĀKĀM AUGSTSKOLĀM / PROGRAMMĀM?

Katrai studiju programmai ir jāraksta sava motivācijas vēstule, izceļot kādēļ Tu velies studēt konkrētajā programmā un augstskolā.
Apraksts par sevi, savu iepriekšējo izglītību un pieredzi var būt vienāds visās vēstulēs. Plašāk par motivācijas vēstuli lasi te: MOTIVĀCIJAS VĒSTULE

ATBILDE NO AUGSTSKOLAS

CIK ILGI JĀGAIDA ATBILDE NO AUGSTSKOLAS?

PIESAKOTIES SEPTEMBRA STUDIJĀM
Stājoties uz septembra studijām, pirmais pieteikšanās termiņš ir 10. marts, ja Tu piesakies līdz šim datumam, tad atbildi Tu saņemsi apm. maija vidū. Ja ir brīvas studiju vietas, tad pieteikšanās turpinās līdz 1. jūlijam.

INTERVIJA
Pēc pieteikuma iesniegšanas notiek intervija ar augstskolas pārstāvi – telefonintervijas vaidā vai klātienē Rīgā. Interviju norises datumus jautā mums.

ATBILDE
Atteikums: Ja Tu netiksi uzņemts, tad saņemsi vēstuli no augstskolas par atteikumu. Vēstuli Tu saņemsi uz e-pastu apm. maija vidū. Kad pirmā augstskola ir devusi atteikumu, Tavu pieteikumu sāks izskatīt nākamā prioritāte, ko izvēlējies optagelse.dk pieteikumā.
 
Uzņemšana: Ja Tu tiksi uzņemts, tad saņemsi Conditional vai Final Admission Letter.

Conditional Admission Letter
Ja piesakoties studijām Tu vēl  mācies 12. klasē, Tu saņemsi Conditional Admission Letter. Ja vidusskolu jau esi beidzis, saņemsi Final Admission Letter.

Final Admission Letter
Kad Tu saņemsi atestātu par vidusskolas beigšanu, tas jāiesniedz augstskolā. Kad atestāts ir iesniegts, augstskola izsniedz Final Admission Letter.

PIESAKOTIES FEBRUĀRA STUDIJĀM
Stājoties uz februāra studijām galējā atbilde (Final Admission Letter) tiek sniegta 2-3 nedēļu laikā.

KĀ TIKS PAZIŅOTA ATBILDE?

Atbildi no augstskolas Tu saņemsi uz e-pastu, ko norādīji on-line pieteikumā.