Campus Herning

Herning, Dānija

Via Design ir Skandināvijas lielākā dizaina un biznesa augstskola, kur satiekas studenti no visas pasaules, lai apgūtu modes un dizaina prasmes no labākajiem industrijas pārstāvjiem


PAR AUGSTSKOLU


Via Design ir Skandināvijas lielākā dizaina un biznesa augstskola, kas specializējas modes un interjera dizaina nozarē.

CIEŠA SADARBĪBA AR LIELAJIEM ZĪMOLIEM

Akadēmija atrodas pašā Dānijas vidū, Herningā, kuras apkārtnē atrodas lielie modes un dizaina uzņēmumi, kā piemēram Vero Moda, Only, Jack&Jones, Vila, Pieces un daudzi citi. Augstskola cieši sadarbojas ar šiem un citiem pazīstamiem modes uzņēmumiem, dodot studentiem iespēju iejusties modes dizainera darbā, veidojot apģērbu kolekcijas un realizējot savas radošās idejas.

AUGSTSKOLA AR SENU VĒSTURI

Arī augstskolas ēka ir ar senu modes vēsturi, kas aizsākās 1939 gadā, kad dāņu uzņēmējs, Aage Damgaard, uzsāku tajā kreklu ražošanu un vēlāk uzcēla lielu kreklu ražoāanas fabriku, kurā šobrīd atrodas viena no augstskolas ēkām. Tādēļ ejot pa augstskolas plašajām telpām, var nojaust, kur agrāk atradās kreklu ražotne.

TEHNISKAIS APRĪKOJUMS

Augstskolas ēkas ir modernas, aprīkotas ar modernām ražošanas tehnoloģijām, dodot studentiem iespēju iepazīties ar dažādajam tehnoloģijām un apgūt to lietošanu.

Kā piemēram, augstskolā ir pieejamas:

  • – dažādu tehnoloģiju šujmašīnas,
  • – lāzergriezēji,
  • – audumu krāsošanas, printēšanas un testēšanas iekārtas,
  • – adāmmašīnas,
  • – audumu aušanas iekārtas uc.

Tāpat arī datorprogrammas dizainu izstrādei un aprīkojums Modes foto veidošanai.

BRĪVI PIEEJAMS APRĪKOJUMS

Visas akadēmijas iekārtas studenti var izmantot jebkurā laikā, akadēmijas telpas vienmēr ir atvērtas. Studenti var brīvi izmantot arī skolas datortelpas un citas mācību telpas visu diennakti un brīvdienās.

STUDIJU PROGRAMMAS

Augstskola piedāvā dažādas dizaina un interjera studiju programmas angļu valodā. Studenti var izvēlēties 2 gadu AP Degree programmas vai 3½ gadu bakalaura programmas.

Studenti, kas jau ir beiguši bakalaura studijas modes vai dizaina programmā, ir iespēja iegūt otru bakalaura diplomu vien 1,5 gada laikā, lasi plašāk Top-up programmas..

STUDIJU VIDE

Akadēmijā mācās vairāk nekā 1100 studenti no dažādām pasaules valstīm, radot ļoti multikulturālu studiju vidi.

STUDIJU CEĻOJUMS

Otrā un ceturtā semestra laikā Via Design rīko studiju ceļojumu uz vienu no modes galvaspilsētām: Ņujorku, Berlīni, Londonu, Amsterdamu, Kopenhāgenu, Minheni uc. Ceļojuma mērķis ir iepazīties ar ārvalstu dizaina uzņēmumiem un to darbību.

START-UP JAUNAJIEM DIZAINERIEM

Katru gadu labāko dizainu autori piedalās Kopenhagenas modes izstādē piedāvājot savu zīmolu kolekcijas.

Via Design ir ciešā kontaktā ar Dānijas un ārvalstu modes dizaina uzņēmumiem, palīdzot studentiem uzsākt karjeru pēc studiju beigšanas.

PLAŠAS DARBA IESPĒJAS

Uzņēmumi, kuros liela daļa Via Design studentu atrod darbus pēc studijām ir: H&M, Mango, ZARA, Diesel, Replay, Bestseller (Vero moda, Pieces, Jack&Jones, Only uc.), Nike, Hummel, Adidas – gan Dānijā, gan citās valstīs.

DARBA IESPĒJAS:

– Brand Manager,– Fashion Designer,– Retail Identity Manager,
– Event Manager,– Project Manager,– Strategic Retail Designer,
– Trend Forecaster,– Fashion Buyer,– Campaign Manager,
– Store Designer– Pattern Designer,– Purchaser,
– Marketing Mananger,– Graphic designer,– Supply Chain Manager,
– Visual Merchandiser,– Retail Manager,
– Concept Manager,– Strategic Purchaser,
SOCIALĀS AKTIVITĀTES

Skola regulāri rīko dažādas brīvā laika aktivitātes un izklaides pasākumus, kā piemēram, sadarbībā ar blakus esošo augstskolu tiek rīkoti Piektdienas Bāra pasākumi abu augstskolu studentiem.

LEKTORI NO LIELO ZĪMOLU UZŅĒMUMIEM

Ceturtdienās augstskolā notiek informatīvie pasākumi, kur augstskola aicina lielākos modes dizaina uzņēmumus un dizainerus vadīt lekcijas par tā brīža aktuālajām tēmām modes biznesā. Pasākuma laikā studentiem tiek piedāvātas uzkodas un dzērieni bez maksas..

VIDEO

www: VIA Design

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)
Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi) 300 – 400 300 – 400
Dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties) 900 – 1200 0
Mēbeles, trauki uc. (ja nepieciešams)100 – 300 0
Studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas) 190 – 620 0
Studiju depozīts00
Internets 15 15
Ēšana100 – 200 100 – 200
Telefona abonements25 – 50 25 – 50
KOPĀ1630 – 2785440 – 665

CITAS IZMAKSAS

IZMAKSAS EUR
Lietots velosipēds (ja nepieciešams) 40 – 80
Sabiedriskā transporta mēnešbiļete (ja nepieciešams)55
Studiju ekskursija (brīvprātīga, tomēr ieteicama) 300 – 600

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6300 DKK (apm. 850 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

 


Ko studenti saka

Beāte: Diezgan plaša un mierīga pilsētiņa, pilna ar studentiem no dažādām valstīm. Brīvajā laikā ir iespēja piedalīties dažādos gan VIA augstskolas rīkotos pasākumos, gan blakus esošās universitātes (AU) pasākumos, gan izzinošos, gan izklaidējošos. Pilsētas centrālā iela ir pilna ar dažādiem bāriem, kafejnīcām, naktsklubiem, kur parasti nedēļas nogalē pulcējas studenti, lai kopīgi pavadīt laiku.

Kā Tu pavadi brīvo laiku? Es parasti dodos izklaidēties kopā ar draugiem uz centru, pasēdēt kādā bāra, vai dodos uz skolas rīkotajiem pasākumiem.