DARBS

Darbs ir ne tikai veids kā sevi nodrošināt studiju laikā, bet arī lieliska iespēja iegūt pieredzi un zināšanas par Dānijas darba vidi, kā arī iegūt noderīgus kontaktus tālākajai karjerai.

Darbs + studijas

Studiju laikā vidēji 52% studentu strādā. Ieteicamais darba apjoms nedēļā ir 15 stundas, tomēr likums neierobežo strādāt arī vairāk stundas, ja tas netraucē studijām.

DARBS + STIPENDIJA

Kopš 2013. gada visi pilna laika studenti Dānijā, kuri strādā vismaz 10-12 stundas nedēļā, saņem Dānijas valsts stipendiju apm. 750 EUR mēnesī.

DARBA ALGA

Darba samaksa Dānijā ir salīdzinoši augsta, kas studentiem ļauj nopelnīt dzīvošanai nepieciešamos līdzekļus, strādājot vien ieteicamās 10-15 stundas nedēļā.

Darba samaksa Dānijā ir vidēji 15-25 EUR\stundā.

Dzīvošanai nepieciešamie līdzekļi Dānijā ir apm. 550-820 EUR mēnesī, ko var veiksmīgi segt no ienākumiem par darba algu un stipendiju.

kur strādāt?

Studenti parasti strādā viesnīcās, restorānos un nelielos uzņēmumos, kur nav nepieciešamas dāņu valodas zināšanas.

KUR MEKLĒT DARBU?

Lielākie darba meklēšanas portāli Dānijā ir apkopoti sadaļā: Darbs.

Mēs esam apkopojuši arī sarakstu ar darba vietām, kur mūsu studenti parasti atrod darbus (uzņēmumi un nozares), plašāk, sadaļā: Pirmais darbs Dānijā

Cik daudz strādāt?

Lai studijas būtu iespējams apvienot ar dabu, darba stundu apjomam nevajadzētu pārsniegt 15 stundas nedēļā. Brīvlaikos un vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā – var strādāt pilnu slodzi (37 stundas nedēļā).

Ja Tu vēlies pretendēt uz Dānijas valsts stipendiju, tad darba stundu skaitam ir jābūt vismaz 10-12 stundām nedēļā. Piesakoties stipendijai būs jāuzrāda darba līgums ar darba stundu skaitu.


LASI ARĪ:

NODOKĻU SISTĒMA DĀNIJĀ 
SLUDINĀJUMU PORTĀLI
ATLAIDES STUDENTIEM
KĀ IETAUPĪT DZĪVOJOT DĀNIJĀ