JAUTĀJUMI & ATBILDES

JAUTĀJUMI & ATBILDES

JAUTĀJUMI & ATBILDES

Par studijām Dānijā


Kam studijas ir bez maksas?

Study Start piedāvātās studiju programmas Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņiem ir bez maksas.

Vai ir vecuma ierobežojums?

Nē, uzņemšanas nosacījumos nav noteikts vecuma ierobežojums. Studijām Dānijā piesakās arī studenti, kas vidusskolu ir beiguši pirms vairākiem gadiem.
Vidējais vecums AP Degree un bakalaura programmās ir no 18-25 gadiem, bet Top-up programmām no 25-30 gadiem..

Ar kādiem izdevumiem ir jārēķinās studējot Dānijā?

Dānijas augstskolas iesaka, ka studentam būtu nepieciešams apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR) mēnesī.
Veicot aptauju mūsu studentu vidū noskaidrojām, ka studenti Dānijā vidēji tērē 550 EUR mēnesī. Plašāk par dzīvošanas izmaksām Dānijā lasi te: IZMAKSAS.

Vai var saņemt stipendiju Dānijā?

Eiropas Savienības pilsoņi, studējot Dānijā var saņemt Dānijas valsts stipendiju, ja paralēli studijām strādā vismaz 10-12 stundas nedēļā. Darba stundu apjoms var būt arī lielāks, ja to var apvienot ar studijām. Tāpat stipendiju var saņemt arī uz citiem nosacījumiem, par ko plašāk var lasīt sadaļā: Stipendijas


Par pieteikšanos

Kā aizpildīt online pieteikuma anketu

Mēs esam sagatavojuši pieteikuma anketas paraugu, kā to pareizi aizpildīt. Lai saņemtu anketas paraugu, raksti mums.

Nevaru atrast studiju programmu/augstskolu pieteikuma anketā

Augstskolu nosaukumi pieteikumā ir norādīti dāņu valodā: Augstskolu nosaukumi dāņu valodā, ja nevari atrast sevis izvēlēto augstskolu un/vai programmu pieteikuma anketā jautā mums.

Cik augstskolās un programmās var pieteikties?

Stājoties caur Study Start Tu vari pieteikties līdz 8 augstskolām un/vai studiju programmām vienlaicīgi. Mūsu pieredze gan rāda, ka studenti tiek uzņemti jau pirmajā vai otrajā izvēlētajā augstskolā, tādēļ mēs iesakām izvēlēties tikai 3 augstskolas un/vai programmas.


Motivācijas vēstule

Cik motivācijas vēstules ir jāraksta, ja piesakos vairākām augstskolām/programmām

Katrai studiju programmai ir jāraksta sava motivācijas vēstule, izceļot kādēļ Tu vēlies studēt konkrētajā programmā un augstskolā.
Apraksts par sevi, savu iepriekšējo izglītību un pieredzi var būt vienāds visās vēstulēs. Plašāk par motivācijas vēstuli lasi te: Motivācijas vēstule


Pieteikumu vērtēšana

Pieteikumi tiek vērtēti pēc punktu sistēmas – katrs dokuments, kas ir pievienots, dod konkrētu punktu skaitu. Pretendentus, kas ir savākuši vairāk punktus, izvēlas pirmos. Plašāk par punktu sistēmu un kādus dokumentus pievienot, lai iegūtu vairāk punktus jautā mums.


Atbilde no augstskolas

Cik ilgi jāgaida atbilde no augstskolas?

Piesakoties septembra studijām

Stājoties uz septembra studijām, pirmais pieteikšanās termiņš ir 15. marts (plkst 12:00 dienā, Dānijas laika zona), ja Tu piesakies līdz šim datumam, tad atbildi Tu saņemsi apm. maija vidū. Ja ir brīvas studiju vietas, tad pieteikšanās turpinās līdz 1. jūlijam.

Intervija

Dažas no augstskolām rīko intervijas, lai noskaidrotu studenta motivāciju studēt un angļu valodas prasmes. Intervijas parasti notiek drīz pēc pieteikuma iesniegšanas ar augstskolas pārstāvi – caur Skype vai telefonu. Interviju norises datumu Tu saņemsi uz e-pastu vai no Study Start.

Punktu sistēmas

Pieteikumi tiek vērtēti pēc punktu sistēmas – katrs dokuments, kas ir pievienots, dod konkrētu punktu skaitu. Pretendentus, kas ir savākuši vairāk punktus, izvēlas pirmos. Plašāk par punktu sistēmu un kādus dokumentus pievienot, lai iegūtu vairāk punktus jautā mums.

Atbilde

Atteikums: Ja Tu netiksi uzņemts, tad saņemsi vēstuli no augstskolas par atteikumu. Vēstuli Tu saņemsi uz e-pastu apm. maija vidū. Kad pirmā augstskola ir devusi atteikumu, Tavu pieteikumu sāks izskatīt nākamā prioritāte, ko izvēlējies optagelse.dk pieteikumā.

Uzņemšana: Ja Tu tiksi uzņemts, tad saņemsi sākumā Conditional un pēc tam Final Admission Letter.

  • Conditional Admission Letter
    Ja piesakoties studijām Tu vēl  mācies 12. klasē, Tu saņemsi Conditional Admission Letter. Ja vidusskolu jau esi beidzis, saņemsi Final Admission Letter.
  • Final Admission Letter
    Kad Tu saņemsi atestātu par vidusskolas beigšanu, tas jāiesniedz augstskolā. Kad atestāts ir iesniegts, augstskola izsniedz Final Admission Letter.
Piesakoties februāra studijām

Stājoties uz februāra studijām galējā atbilde (Final Admission Letter) tiek sniegta 2-3 nedēļu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas, vai pēc pieteikuma termiņa beigām.


Kā tiks paziņota atbilde?

Atbildi no augstskolas Tu saņemsi uz e-pastu, ko norādīji on-line pieteikumā. Fiziskā formā pa pastu vēstule netiek sūtīta.


Jautā mums

Plašāk par darba iespējam, izmaksām, stipendiju un dzīvošanu Dānijā jautā mums! Study Start konsultācijas un pieteikšanās ir bez maksas.