Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
umbrovskis

Liepājas jauniešus interesē studijas ārzemēs

25. novembrī Liepājas 1.ģimnāzijā norisinājās lekcija par iespējām dzīvot un mācīties Dānijā, kuru apmeklēja vairāk kā 80 jauniešu. Lekciju vadīja Sandra Umbrovska, kura jau sesto gadu dzīvo Dānijā un strādā par augstskolu aģenti. Jaunieši tika iepazīstināti ar lielākajām un pazīstamākajām augstākās izglītības iestādēm Dānijā.

Ik gadu no Latvijas aizbrauc mācīties uz Dāniju vairāki desmiti jauniešu. Liepājas jauniešus interesē iespēja mācīties ārzemēs – to apstiprināja tie daudzie jaunieši, kas bija ieradušies uz lekciju. Dažus interesēja mācības uzreiz pēc vidusskolas, dažus – maģistratūras iespējas. Jaunieši bja gatavojušies lekcijai un prasīja tiešus un sagatavotus sev interesējošus jautājumus par studiju programmām, to izmaksām, dzīvošanas un darba iespējām. Augstskolu aģente Sandra Umbrovska atzina, ka, plānojot studēt ārzemēs, ir laicīgi jāsāk domāt par dzīvošanas iespējām, jo tikai dažas skolas piedāvā kopmītnes un bieži tās ir pilnas. Lektore arī ieteica meklēt papildus darbu, lai varētu labāk iedzīvoties Dānijā un aicināja katram padomāt par to, vai varēs būt patstāvīgs un par sevi parūpēties bez vecāku palīdzības, jo tieši tā ir pēdējo gadu aktuālākā problēma. S. Umbrovska piebilda, ka Dānijas augstskolas ir ieinteresētas iegūt studentus no Baltijas valstīm, jo jauniešiem esot labas idejas.

Jaunieši, kas netika uz lekciju un vēlās iegūt informāciju par mācībām Dānijā var ieskatīties mājas lapā www.StudyStart.lv vai arī sūtīt e-pastu Sandrai info@StudyStart.lv

Informāciju sagatavoja: Liepājas Jaunatnes centrs Jauns.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *