Motivācijas vēstule

Viens no svarīgākajiem uzņemšanas kritērijiem ir studenta motivācija studēt. Tādēļ piesakoties studijām ir jāiesniedz motivācijas vēstule, kur studentam ir iespēja parādīt savu interesi par izvēlēto studiju programmu, augstskolu un gatavību studēt ārzemēs.

KO RAKSTĪT MOTIVĀCIJAS VĒSTULĒ?

PIEREDZE UN INTERESES

Motivācijas vēstulē studentam ir iespēja pastāstīt plašāk par sevi, pieminot brīvā laika aktivitātes, darba un cita veida pieredzi, kur atspoguļojas studenta interese par izvēlēto studiju virzienu.

Ja Tu esi piedalījies kādās jauniešu organizācijās, projektos vai olimpiādē, un šīs aktivitātes ir saistītas ar izvēlēto studiju virzienu, tad tās ir vērts pieminēt motivācijas vēstulē. Aktivitātes, kas nav nekādi saistītas ar studiju programmu, kurai Tu piesakies – nav jāraksta.

PERSONĪBAS ĪPAŠĪBAS

Ja Tu esi darbojies skolas pašpārvaldē, skolas avīzē (mājas lapā vai soc. medijos), vai piedalījies skolas pasākumu organizēšanā – to būtu vērts pieminēt vēstulē, izceļot Tavas organizatora un vadītāja dotības.

ANGĻU VALODAS PRASMES

Kā viens no svarīgākajiem uzņemšanas kritērijiem ir studenta komunikācijas spējas angļu valodā. Tādēļ, ja Tu esi kādu laiku uzturējies ārpus Latvijas, kur ikdienā es runājis angļu valodā – to būtu vērts izcelt motivācijas vēstulē. Īslaicīgus atpūtas ceļojumus – nav jāpiemin vēstulē.

KĀ RAKSTĪT MOTIVĀCIJAS VĒSTULI?

VALODA: Motivācijas vēstule ir jāraksta angļu valodā.

FORMĀTS: Motivācijas vēstulē ievēro lietišķas sarakstes pamatprincipus: augstskolas koordinātes lapas augšējā labajā stūrī, zemāk – Tavs vārds, kontaktinformācija (adrese, telefona nr., e-pasts), datums.

VĒSTULES APJOMS: Motivācijas vēstulei nav jābūt garai, ieteicamais apjoms – viena A4 formāta lapa.

NOFORMĒJUMS: datordrukā, satura sadalījums pa rindkopām vai apakšvirsrakstiem – brīva izvēle.

SATURS: vēstulei ir jābūt personīgai, interesantai un kodolīgai, neizplūsti garos teikumos. Izvairies no šabloniem un standartfrāzēm. Izmanto plašu vārdu krājumu.

Vēstuli jāsāk ar nelielu aprakstu par sevi – interesēm, mērķiem un nākotnes karjeras plāniem.

Tālāk īsi jāpiemin sava iepriekšējā izglītība un darba pieredze.

Pēc tam Tu vari  un ārpus skolas aktivitātes, kas ir saistītas ar izvēlēto studiju virzienu.

Lielāko uzmanību jāpievērš aprakstam – kāpēc Tu vēlies studēt izvēlētajā programmā un augstskolā.


NODERĪGI: Guidelines for motivation letter

Plašāk, ko rakstīt motivācijas vēstulē piesakoties tieši Tevis izvēlētajai augstskolai un studiju programmai

Pieteikumi tiek vērtēti pēc punktu sistēmas – katrs dokuments, kas ir pievienots, dod konkrētu punktu skaitu. Pretendentus, kas ir savākuši vairāk punktus, izvēlas pirmos. Plašāk par punktu sistēmu un kādus dokumentus pievienot, lai iegūtu vairāk punktus jautā mums.

.