Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Aarhus

Aarhus (Orhusa) ir otrā lielākā pilsēta Dānijā, kurā netrūkst ne izklaižu, ne kultūras iespēju.

Orhusā dzīvo 300,000 iedzīvotāju un 12% no tiem ir studenti, kas padara šo pilsētu par lielāko studentu pilsētu Dānijā.

`DEN GAMLE BY`

Aarhus vēsturiski skaitās viena no vecākajām Dānijas pilsētām, tādēļ arī iespaidīgu vēstures objektu pilsētā netrūkst – kaut vai populārais parks Den Gamle By (vecā pilsēta), kur ir atveidota Orhusa, kāda tā izskatījās ap 1550. gadu un vēlāk.

PĀRVIETOJAS AR RITENI

Ļoti raksturīgi studentiem Orhusā, ir pārvietoties ar riteni. Dānijā ir ļoti ērti braukt ar velosipēdu, jo veloceliņi ir izveidoti gar visām galvenajām ielām un nokļūšana līdz augstskolai bieži vien ir ātrāka ar riteni nekā ar sabiedrisko transportu. Tas pilnīgi noteikti ir lētākais, ērtākais un veselīgākais pārvietošanās veids.

SPORTS

Sportam ir īpaša vieta Aarhus ikdienā. Pēdējos gadus pilsēta var lepoties ar tādiem notikumiem, kā: U21 Eiropas futbola čempionāts, Eiropas sieviešu handbola čempionāts un Pasaules vingrošanas čempionāts.

Ja Tu velies nodarboties ar kādu sporta veidu Orhusā – iespējas ir neierobežotas!

KULTŪRAS UN IZKLAIŽU IESPĒJAS

Aarhus var dēvēt par mākslas, kultūras un sporta centru. Dzīvojot Orhusā, katrs atradīs sev ko piemērotu. Visu gadu garumā pilsētā notiek dzīvās mūzikas festivāli, brīvdienās – aizraujoša naktsdzīve, vasarās – skaistas pludmales, atpūtas brīžos – fantastisks mežs pastaigām.

Pilsētā ir arī neskaitāmi restorāni, mājīgas kafejnīcas, bāri, uz kuriem var aiziet paēst vai vienkārši iedzert tēju vai kafiju.

STUDENTU KLUBS

Orhusas Studentu klubs ir vieta, kur satiekas studenti, notiek dažādi pasākumi, koncerti un vienkārši kopā būšana. Lasi plašāk: www.studenterhusaarhus.dk

No Aarhus līdz galvaspilsētai Kopenhāgenai var nokļūt trīs stundu laikā ar vilcienu – tādēļ brīvdienās var apskatīt ari galvaspilsētu!

KO STUDENTI SAKA PAR PILSĒTU

pieredze_zane_pilsetapieredze_rudolfs_pilsetapieredze_anna_pilsetapieredze_ginta_pilseta

INTERESANTI:

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Orhusu – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli, īpašās atlaides studentiem, un populārākie aizspriedumi. Lielākās studentu pilsētas Dānijā