Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Slagelse

KULTŪRA UN VĒSTURE

Slagelse ir viena no vecākajām pilsētām Dānijā, kuras vēsture ir saistīta pat ar Vikingu laikiem. Vai zināji, ka Vikingi nāca no Dānijas? Slagelsē ir saglabājusies un ir apskatāma sena Vikingu pils, kas tobrīd atradās stratēģiski izdevīgā vietā, blakus upei, un ļāva Vikingiem veikt savus slavenos iekarojumus.

Slagelsē ir arī vairāki citi ievērojami un apskates vērti objekti, piemēram skolas, kurā reiz gāja Hansa Kristiana Andersens (pasaulē slavenais pasaku autors).

SPORTS

Slagelsē tiek piedāvatas plašas sporta iespējas, piemēram – futbols, handbols, teniss, peldēšana uc. Vai Tu esi dzirdējis par Parkour? Tas ir sporta veids, kur dalībniekiem ir jānokļūst līdz mērķim pārvārvarot dažādus šķēršļus – līdzīgi ka militarajo strenniņos. Šāda Parkour trase ir vienīgā Dānijā un atrodas tieši Slagelsē (Gerlev).

Ja Tev patīk braukt ar skrituļslidām (ja nepatīk, būs iespējas iemācīties), tad Slagelsē ir liela trase, kur to var darīt.

Ja Tev tuvāki ir ūdens sporta veidi, tad Slagelsē ir iespēja peldēt ar kajakiem un zvejot (īsti par sportu nenosauksi).

Un ja gribi iemēģināt roku golfā vai jāt ar zirgiem – arī to var darīt Slagelsē.

Plašāku informāciju par sporta iespējām Slagelsē un to cik katrs sporta veids maksā un kā tajos var iesaistīties, var uzzināt no mums, rakstot uz info@studystart

IZKLAIDES

Ko darīt brīvdienās?

Klubi, kino un teātris – profesionālais un amatieru – izvēles iespējas ir plašas. Starp citu Slagelses kinoteātrim ir viena no lielākajām zālēm Dānijā.

PILSĒTA

Katru trešdienu plkst. 13.00 var vērot sargu jāšanu zirgos caur pilsetas centram.

Slagelse atrodas blakus pludmalei, un lai arī Dānijā vasaras ir tik pat mainīgas kā Latvijā, vasarās tās pulcē daudz jauniešu un atpūtas baudītāju.

No Slagelses līdz Kopenhāgenai var nokļūt 55 minūšu braucienā ar vilcienu (un tieši 55 minūtes (: Dāņi ir ļoti precīzi un punktuāli, un Tu vari rēķināties, ka vilciens ieradīsies tieši laikā)