Studiju vietu skaitu samazina par 25 %

30. martā Dānijas Izglītības un zinātnes ministrija pieņēma lēmumu samazināt angļu valodā piedāvāto studiju vietu skaitu par 25 %.


Lēmums samazināt studiju vietu skaitu ir pieņems balstoties uz pēdējo gadu statistikas datiem, kas liecina, ka liela daļa ārzemju studentu, pēc studiju beigšanas, pamet Dāniju.

Piedāvājums studēt Dānijā angļu valodā ir ar mērķi piesaistīt augsti kvalificētu darbaspēku Dānijas darba tirgum, tomēr pēdējo 4 gadu statistika rāda, ka 57% Top-up studentu un 31% AP studentu pēc studiju beigšanas izvēlas pamest Dāniju.

Sākot ar 2017. gada septembri studiju vietu skaits ir samazināts par 25 %, kas nozīmē, ka šogad tiks uzņemti par 1.600 mazāk studentu nekā iepriekšējos gados.

“Mēs redzam, ka pēdējo gadu laikā ārzemju studentu skaits, kas studē par Dānijas nodokļu maksātāju līdzekļiem, ir ievērojami pieaudzis, tomēr tikai neliela daļa studentu paliek un nes ieguldījumu Dānijas darba tirgū. Tādēļ ir nepieciešams samazināt piedāvāto studiju vietu skaistu”, saka Izglītības un zinātnes ministrs Sorens Pinds (Søren Pind).

Tāpat ir nolemts, ka turpmāk tiks piedāvātas tikai tās studiju programmas, pēc kurām ir pieprasījums Dānijas darba tirgū. Līdz ar to studentiem, kas pabeigs studijas Dānijā, būs arī lielāka iespējas atrast darbu un palikt Dānijā.

Avots: Dānijas Izglītības un zinātnes ministrija (ufm.dk)

Lasi arī:

Programmas, kurās ir samazināts studiju vietu skaits
10 pieprasītākās izglītības programmas Dānijā

30. marts 2017