Trīs latviešu studenti izcīnījuši pirmo vietu inovāciju konkursā Dānijā!

Innovation2014

Trīs mūsu studenti ir izcīnījuši pirmo vietu inovāciju konkursā, izstrādājot jaunu aplikāciju (AurApp) veselības nozarē, kas turpmāk palīdzēs miljoniem pacientu.

Ideja izveidot jaunu App veselības nozarei kļuva par laureātu VIA University Colleges Inovācijas balvai 2014 (Innovationsprisen 2014). Projektu īstenoja trīs latviešu studenti: Arturs Avramenko, Martins Spricis un Nikita Kazakevics, kuri studē Top-up Innovation and Entrepreneurship, Orhusas Biznesa akadēmijā (Aarhus Business Academy).

Apbalvošana notika Pētniecības dienas ietvaros, ceturtdien 24. aprīlī, 2014, Olborgas Universitātē, kurā piedalījās arī Dānijas princese Mērija.

No visiem iesniegtajiem projektiem, balvai tika nominētas 3 studentu grupas, un, pēc videoprezentācijas noskatīšanās, zālē esošie viesi izlēma, kam piešķirt galveno balvu. Vairāk nekā puse balsojumu tika piešķirti mūsu latviešu studentu projektam AurApp, kura mērķis ir palīdzēt epilepsijas slimniekiem.

Atbalsts projekta realizācijai

Bez titula “Gada inovatīvākie studenti” jaunieši saņēma arī naudas prēmiju 50.000 DKK apjomā, kā arī profesionālu atbalstu turpmākajai idejas attīstībai un realizācijai.

“Tas ir fantastiski, ka mēs uzvarējām,” saka 21 gadus vecais Nikita.

“Tas mums dod milzīgu atbalstu un stiprina ticību mūsu idejai, ka tā ir tā pareizā. Tā ir laba sajūta un spēcīgs pamats, lai turpinātu projektu,” stāsta Nikita.

Viņa studiju biedrs 22-gadīgais Mārtiņš piebilst:

“Man liekas, ka žūrija un tie, kas balsoja par mums, saskatīja potenciālu mūsu idejā. Mūsu aplikācijas mērķis ir atvieglotu dzīvi tiem daudzajiem cilvēkiem, kas cieš no epilepsijas”.

Atbalsts epilepsijas slimniekiem un viņu tuviniekiem

Projektam AurApp ir vairākas funkcijas. Epilepsijas slimniekam ar aplikācijas palīdzību ir iespēja veidot ikdienas atskaiti par sirdsdarbības ritmu un garastāvokli, ko var “dalīt” ar ārstu, kas var noteikt epilepsijas lēkmes norises modeli.

Sekojot pulsa darbībai, sirds ritmam un muskuļu kontrakcijām, aplikācija var arī atpazīt jau reālu epilepsijas lēkmi. Tādā gadījumā aplikācija radīs skaļu SOS signālu no telefona, lai informētu apkārtējos par lēkmi, kas spētu palīdzēt slimajam.

50 miljoniem ir epilepsija

Epilepsija ir hroniska slimīga un tiek lēsts, ka pasaulē ir ap 50 miljonu epilepsijas slimnieku. Trešā daļa no tiem piedzīvo regulāras lēkmes. Dānijā vien ir ap 50.000 cilvēku, kurus ir skārusi šī slimība, no tiem 15.000 ir regulāras lēkmes.

Šie aprēķini bija žūrijas motivācija izvirzīt AurApp inovāciju balvai. Vērtējumā tika rakstīts:

“Projekts ir labi pārdomāts un piedāvā funkcionalitāti un ērtu lietošanu, kas vēl nav redzēts citās aplikācijās, kas paredzētas epilepsijas slimniekiem. Projekta veidotāji ir arī atrisinājuši izaicinājumu kā iesaistīt apkārtējos, lai palīdzētu cilvēkam ar hronisku epilepsiju. Šāds veids kā pielietot aplikācijas ir inovatīvs un tam ir potenciāls ne tikai epilepsijas jomā, bet arī vairākās citās jomās, kurās cilvēks konkrētā situācijā pats ir bezspēcīgs”.

Inovācijas konkurs: Innovationsprisen 2014

Konkursā par gada inovācijas balvu var piedalīties visi Dānijas augstākās izglītības studenti. Kad projekti ir iesniegti, vērtētāju grupa, kuras sastāvā ir dažādu profesiju eksperti, nominē 3 labākos projektus. Izvēlēto projektu grupas sniedz savas idejas prezentāciju Pētniecības dienas ietvaros. Labākais projekts saņem naudas balvu un profesionālu palīdzību turpmākai projekta attīstībai.

Avots: http://www.viauc.dk/pressesite/artikler/Sider/innovationsprisen-2014-gaar-til-nyt-hjaelpemiddel-til-epileptikere.aspx#.U2EEm0JJpmY.facebook