Ātri vien sapratu to, ka šeit pavadītais laiks būs viens no labākajiem manā mūžā

Baiba
Marketing Management
Dania Academy, Campus Randers, Randers

Ātri vien sapratu to, ka šeit pavadītais laiks būs viens no labākajiem manā mūžā

2012-12-19

Nu jau 6 mēneši ir pavadīti Dānijā, sestajā lielākajā pilsētā Randersā. Atbraucot uz šejieni jutos mazliet dīvaini, bet ātri vien sapratu to, ka šeit pavadītais laiks būs viens no labākajiem manā mūžā! Un tā arī ir!

Randers, Marketing Management

Es mācos Dania Academy of Higher Education – Campus Randers, International Marketing management.

Neviena diena nav tāda pati kā iepriekšējā

Mācības ir patiešām ļoti interesantas un neviena diena nav tāda pati kā iepriekšējā. Augstskolā sagatavo profesionāļus un jau ar pieredzi dažādu jautājumu risināšanā. Gandrīz katru dienu mums ir jauns projekts, kuru mums ir jāatrisina un jāanalizē. Pēc studiju pabeigšanas mēs būsim nopietni pretendenti starptautiskajā darba tirgū.

Jauna pieredze, jauni draugi, jauna vide, jaunas mācību metodes, citādākas iespējas – lūk, kas raksturo manu ikdienas dzīvi un mācības šeit Dānijā!

Kopmītnes ir viena liela ģimene

Dzīvoju kopmītnēs. Nemaz nezināju, ka šādā veidā ir iespējams dzīvot! Kopmītnes ir viena liela ģimene. Cilvēki ir atsaucīgi un ja kaut kas pietrūks tev, tad to noteikti varēs atrast pie citiem – cukuru noteikti! Ir ļoti jautri dzīvot internacionālā vidē, jo ir tik daudz informācijas, kuru ir iespējams iegūt no cilvēkiem. Dzīvoju vienā blokā ar bulgāriem, poļiem, lietuviešiem, ungāriem, indiešiem, kamerūniešiem un arī ar letiņiem 🙂

Weekends sākas jau ceturtdienā

Weekends šeit parasti sākas no ceturtdienas, kad pagrabstāvā ir maza ballīte, kas parasti izvēršas lieliskā pasākumā ar dejām, biljardu, galda futbolu un ne tikai! Šeit ir aizraujoša ikdienas dzīve!

Angļu valoda nav vienīgā, ko var iemācīties!

Valoda… man angļu valoda bija pieņemamā līmenī, bet tagad varu liet ūdeni nemaz nepiedomājot par vārdiem. Tas ļoti palīdz klasē un arī ikdienas dzīvē. Dzīvojot kopmītnēs angļu valoda nav vienīgā, kuru var iemācīties!

Darbs ir un darbu var atrast!

Randersa ir maza pilsētiņa (salīdzinoši ar citām) un dāņi ir mazliet izvēlīgi saistībā ar darbu un bieži vien vēlas, lai es runāju dāņu valodā, ja vēlos strādāt (kaut vai tīrīšanas kompānijā). Tas ir mazs šķērslis, lai iegūtu pietiekami atalgotu darbu. Bet tagad nesūdzos. Darbs ir un darbu var atrast!

Izdzīvot var!

Protams, cenu starpība ar Latviju ir nesalīdzināmi iespaidīga un sākumā būs grūti, ja ģimene nevar palīdzēt tik daudz cik gribētos. Bet izdzīvot var!

Man iet ļoti labi

Draugi Latvijā parasti prasa, kā iet, kas tur notiek, kāda situācija, vai esi apmierināta? Un vienmēr es viņiem atbildu – man iet ļoti labi, šeit ir neparedzami notikumi, notiek vis kaut kas un esmu apmierināta. Tā ir pilnīga patiesība!

Nemūžam nenožēlošu

Nemūžam nenožēlošu, ka šeit esmu atbraukusi… pieredze, kuru esmu ieguvusi ir vislabākā, kāda vien var būt… draugi, kurus esmu šeit ieguvusi, paliks ar mani visu manu dzīvi!

Ko Tu ieteiktu citiem jauniešiem, kas domā studēt Dānijā!

Nebaidies riskēt! Paplašini savu redzes loku! Un tas ko tu iegūsi šeit, paliks ar tevi visu tavu mūžu!