Augstskolas laboratorijās ir ne tikai nopietns darbs, bet arī pozitīvas emocijas garantētas.

Anna
Chemical and Biotechnical Science
Business Academy Aarhus, Campus Hasselager Allé 8, Aarhus

Augstskolas laboratorijās ir ne tikai nopietns darbs, bet arī pozitīvas emocijas garantētas.

2016-03-08

1. Cik ilgi Tu esi Dānijā?

7 mēneši

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Tā ir iespēja iepazīt jaunu kultūru, paplašināt redzesloku kultūras ziņā un valodu ziņā, iespēja attīstīt angļu valodu, iemācīties dāņu valodu. Pats jautrākais un patīkamākais ir iegūt draugus no dažādām valstīm un tādā veidā iepazīt ne tikai Dāniju!

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start nokārtoja un aizsūtīja dokumentus, kā arī angļu valodas tests, kā arī bija iespēja piedalīties intervijā ar augstskolas pārstāvjiem dzīvajā.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Tā kā atbraucu dienu pirms skolas dienas, pats pirmais kas notika – es apmaldījos un knapi tiku laikā. Bija grūti pārslēgties uz angļu valodu, sākumā visiem likos kā mēms stabs droši vien. Uzreiz pārsteidza brīvā gaisotne, lekcijās var justies brīvi, skolotājus sauc vārdā nevis oficiāli. Pats labākais ir brīvā atmosfēra un draudzīgi, atsaucīgi cilvēki.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Man patīk tas ka jebkuram cilvēkam te ir iespēja būt nodrošinātam, patīk tas, ka te viss ir ļoti digitalizēts, kaut vai piemēram ka uz aptieku nav jāiet ar receptēm bet zāles kuras tev ir vajadzīgas uzliek uz CPR kartes un pat nav jāiet pie ārsta. Veikalos ir arī automāti kur vari samaksāt nestāvot rindā pie kases, vilcieni ir ļoti ērti. Patīk te velokultūra, velosipēdistiem te visur ir veloceliņi un viņus vērtē kā vienlīdzīgu satiksmes līdzekli kā mašīnu. Modernā māksla arī ir ļoti attīstīta.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Pie produktu klāsta veikalā, te parastos veikalos nevar nopirkt griķus, pelmeņus, biezpienu kā arī sveramos salātus. Protams grūti pierast pie tādām lietām kā nodokļus sistēmas, pārvietošanās ar velosipēdu, valoda viennozīmīgi.

7. Pastāsti, kā notiek mācību process Dānijā?

Te viss ir tendēts uz darbu grupās, tādā veidā tu iemācies strādāt ar dažādiem cilvēkiem un rast risinājumu dažādām problēmām. Ja iet runa par Business Academy Aarhus – tad te ir ļoti daudz prakses, pat vairāk kā teorijas un tas ir ļoti interesanti, jo, manuprāt, pats labākais veids kā iemācīties lietas – ir darīt.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Business Academy Aarhus

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Man te viss patīk! Brīvā gaisotne, skolotāju attieksme, internacionālā vide, interesants dizains skolā, piektdienu bārs. Nekad neviens pasniedzējs nepacels balsi uz tevi, pat ja būsi tuvu skolas nodedzināšanai. Noteikti iesaku!

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Chemical and Biotechnical Science

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Mēs ļoti daudz laika pavadām laboratorijās – analizējam gaļu, vīnu, strādājam ar dažadiem mikroorganismiem. Laboratorijās ne tikai nopietns darbs, bet arī pozitīvas emocijas garantētas. Ekipējums labarotorijās ir mūsdienīgs nodrošinot labāko izglītības veidu.

Programmā arī ir iekļauts 1 ar praksi, kur ir dota iespēja vēl doties ārzemēs (visa Eiropa, vai pat ārpus tās), vai arī palikt Dānijā.

Šī ir AP programma 2,5 gadi, pēc tam var izvēlēties Top-up un iegūt bakalauru, kā arī turpināt Maģistratūras studēšanu.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Aarhus

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta ir ļoti moderna, te ir daudz muzeju, daudz bāru, ir iespēja iet uz koncertiem un apmeklēt teātri. Studentiem ir ļoti aktīva nakts dzīve brīvdienās. Brīvajā laikā var darīt jebko , kas ienākt prātā, jo praktiski visam te ir iespējas.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Satiekos ar draugiem vai vienkārši atpūšos. Apmeklēju dažādus pasākumus pilsētā.

15. Cik lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

4000-5000 DKK (540-680 EUR)

16. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

17. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

3 mēnešus

18. Kur Tu strādā?

Tīrīšanas kompānija, ofisu tīrīšana, katru darba dienu , bet tikai pa pāris stundām

19. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Pirmais solis ir prakse, ja nesanāks Dānijā atrast dāņu valodas zināšanu trūkuma dēļ – tad uz gadu vēl kaut kur ārzemēs, Domāju te pabeigt bakalauru, pēc tam mēģināt maģistru te, iespējams arī Latvijā, bet nav ne jausmas kur tie ceļi aizvedīs.

20. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Ieguvumu ir nenormāli daudz! Internacionāli draugi, jauni kontakti, iespēja sevi nodrošināt patstāvīgi, dzīvošana ar dažādiem cilvēkiem, izglītība angļu valodā, jaunas kultūras un milzīgs skaits jaunu iespaidu!

21. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Esiet drosmīgi! Pat ja kaut kas neizdosies kā vēlies, tā jebkurā gadījumā būs pieredze, kuru nekad neaizmirsīsi! Ja ir doma un vēlēšanās, nekādā gadījumā nepārdomāt!