Brīvajā laikā kopā ar jauniegūtajiem draugiem iepazīstu Kopenhāgenu un pārējo Dāniju.

Katrīna
Multimedia Design
KEA Copenhagen School of Design and Technology, Campus Lygten 16, Copenhagen

Brīvajā laikā kopā ar jauniegūtajiem draugiem iepazīstu Kopenhāgenu un pārējo Dāniju.

2016-08-19

Vārds: Katrīna
Studiju sākums: 2016. gada februāris
Programma: Multimedia Design
Augstskola: KEA

Katrīna studē Kopenhāgenā, kas tiek saukta arī par “Dizaina galvaspilsētu” un paver plašas iespējas dizaina un modes jomā. Arī darbu Katrīna ir atradusi savā lauciņā – strādā veikalā “ZARA” par pārdevēju/klientu konsultanti.


1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

7 mēneši, kopš 2016. gada augusta

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Pēc Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas pabeigšanas sapratu, ka vēlos turpināt attīstīt savas prasmes dizaina sfērā. Tā kā biju dzirdējusi pozitīvas atsauksmes no draugiem, kas studējuši tieši Multimedia Design & Communication programmu, tad nolēmu pamēģināt!

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start kolektīvs bija ļoti atsaucīgs un pretimnākošs! Visā pieteikšanās procesa laikā jutos droši jautāt par jebkurām neskaidrībām, jo vienmēr saņēmu izsmeļošas atbildes uz pilnīgi visiem man interesējošajiem jautājumiem. Vienai pašai tas viennozīmīgi būtu grūtāk un iespējams pie pirmajām neskaidrībām un grūtībām es būtu atmetusi ar roku..

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmajā studiju dienā negaidot saslimu, tomēr, par spīti sliktajai pašsajūtai un laikapstākļiem, kuros prevalēja lietus, pierunāju sevi doties uz skolu – vēlme ātrāk uzzināt par mācībām un satikt nākamos kursabiedrus ņēma virsroku. Pirmā daļa patiešām bija tāda, kā gaidīts – vecāko kursu prezentācijas, iepazīšanās ar mācību procesu un pasniedzējiem.. Nedaudz pārsteidza viens no viņiem, organizējot aptuveni stundu garas aktivitātes ārā, lietū, kur viena no aktivitātēm iekļāva.. ietīšanos tualetes papīrā.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Mēbeļu dizains, attīstītā velo kultūra, tai skaitā platās riteņbraucēju joslas, drošības sajūta. Cilvēki ir ļoti atvērti un laipni!

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

1) Neko nav iespējams izdarīt bez CPR numura. (Ar to es domāju burtiski NEKO. Nav iespējams saņemt pastu, atvērt bankas kontu, strādāt un pat dabūt studenta karti.) 2) Dāņu monētas. Sākumā nemaz neievēroju, ka tām virsū ir cipari un ilgi nesapratu, kurai monētai piemīt kāda nominālvērtība. Kā arī kādā sakarā sudraba monētās ir caurumi? 3) Transporta kartiņa “Rejsekort”, ar kuru ne tikai “jāiečekojas” iekāpjot transportā, bet arī “jāizčekojas”, ko, protams, nereti aizmirstās izdarīt.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Manuprāt, atšķirībā no Latvijas, mācības nav tik akadēmiskas. Protams, ir teorija un termini, kas jāiemācās, taču rakstisku eksāmenu vietā daudz vairāk dominē praktiskie uzdevumi un grupu projekti. Varētu teikt, ka visā skolā ir brīvāka atmosfēra kopumā. To vien pierāda fakts, ka katrā Campusā ir bārs, kurš ir atvērts teju katru piektdienu no 14:00!

8. Kurā augstskolā Tu studē?

KEA

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Noteikti neatsverams pluss ir internacionālā vide – paralēli studijām iespējams iepazīt arī cilvēkus no visas pasaules un paplašināt savu redzesloku. Arī pasniedzēji nāk no dažādām valstīm un ir ļoti atsaucīgi un elastīgi. Visas KEA ēkas ir ar labu tehnisko nodrošinājumu un atbilstošas studentu vajadzībām, īpaši KEA Empire Campus.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Multimedia Design & Communication

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Pēc pirmā semestra varu teikt, ka mācības manā programmā ir dinamiskas un daudzveidīgas. Pamatā apguvām 4 tēmas – Web dizainu, animāciju, biznesa attīstību un video žurnālistiku. Visvairāk man patīk tas, ka programma ir izveidota balstoties uz praktiskām zināšanām, un jau pirmā semestra laikā grupu projekta ietvaros sadarbojāmies ar reālām kompānijām. Lai gan katra tēma tiek mācīta no pašiem pamatiem, viss notiek diezgan straujā tempā un uzskatu, ka ir nepieciešamas priekšzināšanas un jāiegulda daudz patstāvīgais darbs un laiks, ja ir vēlēšanās sasniegt labus rezultātus!

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Kopenhāgenā

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Kā jau galvaspilsēta, Kopenhāgena stipri atšķiras no pārējās Dānijas, jo ir ļoti dinamiska un internacionāla pilsēta. Nereti saukta arī par “Dizaina galvaspilsētu” noteikti paver plašas iespējas gan izklaides, gan izglītības ziņā visiem, kam tuvs Skandināvu dizains. Kur iet un ko apskatīt ir visu laiku, taču jārēķinās arī ar to, ka izmaksas ir lielākas nekā pārējās Dānijas pilsētās.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Kopā ar jauniegūtajiem draugiem iepazīstu Kopenhāgenu un pārējo Dāniju. Vēsākās un lietainākās dienās (kādas te ir vairums) kopīgi gatavojam vakariņas un kavējamies sarunās pie vīna glāzes un siltajās dienās dodamies atpūsties uz parkiem, pasākumiem, koncertiem vai pludmali. Tā kā šeit galvenais pārvietošanās līdzeklis ir velosipēds, tad iespējas ir ļoti plašas!

15. Cik lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

6000 DKK (820 EUR)

16. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

17. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

Aptuveni 2 mēnešus

18. Kur Tu strādā?

Strādāju “Zara” kā pārdevējs/klientu konsultants.

19. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

ja

20. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

To laiks rādīs, taču lai kur es turpinātu pilnveidot savas profesionālās prasmes, vienmēr par mājām uzskatīšu Latviju!

21. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Cilvēki, kurus esmu iepazinusi un vēl iepazīšu!

22. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Internacionāla pieredze noteikti ir ieguvums gan profesionālā, gan personiskā ziņā, tāpēc iesaku nenobīties un pieteikties, jo tas ir tā vērts! Runājot tieši par Dāniju iesaku iekrāt naudu starta kapitālam un laicīgi sākt meklēt dzīves vietu.