Dānijā studentiem patīk brīvo laiku pavadīt augstskolā, jo skolā vienmēr ir ko darīt: sporta zāle, galda futbols, klavieres, projektori filmām..

Paula
Marketing Management
VIA University College, Campus Horsens, Horsens

Dānijā studentiem patīk brīvo laiku pavadīt augstskolā, jo skolā vienmēr ir ko darīt: sporta zāle, galda futbols, klavieres, projektori filmām..

2016-02-19

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

1 gads

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Bezmaksas izglītības, jaunas pieredzes un iespaidu dēļ.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Visos iespējamos veidos. Ar informāciju, dokumentu kārtošanu un ieteikumiem. Liels paldies!

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā diena bija aizraujoša, iepazinu daudz jaunu cilvēku no dažādām pasaules valstīm. Mani pārsteidza lektoru vienlīdzība ar studentiem un pozitīvā attieksme

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Dānija ir ļoti pretimnākoša studentiem, ne tikai vietējiem. Dāņiem piemīt patiess dzīves vieglums, pozitīvus… smaidošus cilvēkus var redzēt ik uz soļa, par spīti drūmajiem laika pstākļiem. Ļoti izpalīdzīgi cilvēki.

Kā valsts Dānija ir samērā tīra, pieejami ļoti daudz eko produkti un vide ir sakopta. Ērti pārvietoties ar velosipēdu!

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Hmmm…droši vien pie dāņu valodas, kas liekas sarežģīta. Kā arī, sarežģīti bija iekļauties velosatiksmē, tā ir ļoti atšķirīga no Latvijas.

7. Pastāsti, kā notiek mācību process Dānijā?

Lielākā atšķirība, manuprāt, ir lektori. Veids kādā tiek mācīts. Dānijā, atšķirībā no LV, lektori ir daudz vienlīdzīgāki ar studentiem. Tas padara vidi augstskolā daudz brīvāku un jautrāku.

Mana augstskola liek uzsvaru uz grupu darbu, jau pirmajās dienās tikām sadalīti mācību grupās un ik semestri grupas mainām. Manuprāt, tas ir nozīmīgi, jo, lai arī kādā profesijā strādāsim nākotnē, diez vai darbs būs individuāls. Labs veids kā attīstīt komandas darba prasmes, vadību un darba menedžmentu. Latvijā studijas ir vairāk teorētiskas un individuālas.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

VIA UC

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Manā augstskolā ir brīva atmosfēra, studentiem ir brīva pieeja augstskolas telpām un internetam jebkurā diennakts laikā. Un studenti to izmanto. Latvijā diez vai cilvēki ietu uz augstskolu pavadīt savu brīvo laiku, ja tas nebūtu vajadzīgs.

Šeit, studentiem patīk pavadīt brīvo laiku augstskolā, mums ir pieejams galda futbols, klavieres, projektori un daudz citas izklaides. Mums ir lieliska pašpārvalde un skolā vienmēr ir, ko darīt. Mums ir liela ēdnīca, kur arī bieži notiek ballītes.

Skolai ir arī sporta zāle, kur pieejamas dažādas nodarbības studentu vadībā.

Neesmu gan tik priecīga par skolas ēdnīcu, ēdiens tajā ir dārgāks kā veikalā un nevarētu teikt, ka tas ir labākais, taču blakus ir veikals un vienmēr var paņemt līdzi savas pusdienas.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Marketing Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Uzsākot studēt Mārketingu negaidīju, ka būs tik daudz jālasa. Grāmatas ir biezas un angļu valoda šad tad paildzina lasīšanas procesu. Lasīt vai nelasīt, protams, ir mūsu pašu izvēle, neviens par to atzīmes neliek un nepārbauda. Manuprāt, ja nāc uz lekcijām regulāri, nav nepieciešams lasīt visu uzdoto, jo lekcijās runājam par konkrēta paragrāfa tēmām no grāmatas. Viss tiek izskaidrots un lektori ir pretimnākoši. Es teiktu, ka 1. semestris ir kā ievads, jo ir dažādi priekšmeti. Otrajā semestrī ir vairāk ekonomikas.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Horsens

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsētiņa ir maza, bet jauka. Perfekta, ja ir liela motivācija fokusēties uz studijām. Taču, lai gan tā ir maziņa, šeit ir viss nepieciešamais.

Ir vairāki fitnesa centri, stadions, arēna, teātris, kinoteātris, iepirkšanās ieliņa, un bāri 5dienas izklaidēm.

Ļoti daudz studentu no dažādām pasaules valstīm, tādēļ uz ielām valda dažādība. Taču, ja apnīk Horsena, vienmēr var doties uz citām pilsētām, lai mazliet atsvaidzinātu skatu uz dzīvi.

Horsenā regulāri notiek dažādi pasākumi un ir ērti pārvietoties ar velosipēdu.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Šajā semestrī esmu viena no trenerēm studentu sporta centrā, tādēļ vairumu mana brīvā laika pavadu tur. Arī šeit, Dānijā, turpinu nodarboties ar saviem hobijiem.

Brīvdienu rītos strādāju.

Manā pilsētā ir pieejamas dažādas aktīvās atpūtas iespējas. Vienmēr izmantoju iespēju doties spēlēt squašu, tenisu vai rāpties klinšu sienā.

Mums ir ļoti daudz studentu un brīvprātīgo apvienības, kurām dažreiz pievienojos. Kā arī man patīk doties uz workshopiem skolā, tie notiek bieži un tēmas ir visdažādākās. Vienmēr var atrast ko interesantu.

15. Cik lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

4000 DKK (550 EUR)

16. Vai Tev ir darbs Dānijā?

ir

17. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

pāris mēnešus

18. Kur Tu strādā?

Sākumā strādāju ar zirgiem, daru to jebkurā brīvajā skolas nedēļā. Taču regulārs darbs ir tīrīšanas kompānijā.

19. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

20. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Vēlētos doties uz citu valsti pēc jaunas pieredzes un iespaidiem.

21. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Pieredze un Kontakti. Jau tagad droši varētu apceļot Eiropu, zinot, ka būs pie kā palikt.

22. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Zinu, ka daudziem ir bail uzsākt studijas ārzemēs, tādēļ gribētu pateikt, ka nav ko baidīties. Dzīve šeit nav tik atšķirīga no tās, pie kā esam pieraduši un cilvēki vienmēr ir apkārt, problēmas atrisinās un rodas jaunas iespējas.