Dizaina programmā ir liels meiteņu īpatsvars klasē

Armands
Design, Technology & Business – Specialization in Fashion Design
VIA Design, Campus Herning, Herning

Dizaina programmā ir liels meiteņu īpatsvars klasē

2016-02-16

Armands izvēlējās studijas Dānijā, jo augstskola VIA Design piedāvāja tieši to programmu, kas viņam likās vispiemērotākā – Retail Management – Fashion Design , kā arī vilināja finansiālās priekšrocības studējot Dānijā.

Armandu pārsteidza lielais meiteņu īpatsvars augstskolā, kas pa retam sagādāja vajadzību pēc papildu piepūles emocionālā un attieksmes ziņā 🙂

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

1,5 gadi

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Dēļ piedāvātās studiju programmas, tās kvalitātes, finansiālajiem apsvērumiem, kā arī simpatizēja dāņu dzīvesveids.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Atviegloja visu vajadzīgo dokumentu saņemšanā / aizpildīšanā / nosūtīšanā, kā arī atviegloja angļu valodas testa daļas veikšanu.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā diena bija laba pieredze, mūs izvadāja cauri visai skolai, parādot un izrādot visu, kā arī pacienāja ar ēdienu.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Patīk sakārtotība, organizētība vispārējā ziņā, šejienes cilvēku izstarotā dzīves attieksme, kā arī iespējas visās jomās, ko šī valsts sniedz.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Noteikti bija grūti pierast pie laikapstākļiem, kas ir krasi nejaukāki kā Latvijā, bet tas arī laikam šķiet visgrūtākais. Bija arī salīdzinoši grūti pierast pie darba veikšanas metodēm, kas ir ļoti relaksēta, kas ir labi un patīkami, bet bija arī brīži, kad tas šķita “pārāk” relaksēti, un pašam bija ļoti fokusēta sajūta, kas īsti nerezonēja. Bet retrospektīvā tas šķiet nenozīmīgi. Protams, bija arī jāpierod pie šeit esošās valūtas un tā jaapzinās.

7. Pastāsti, kā notiek mācību process Dānijā?

Dānijā viss mācību process ir krietni relaksētāks, nepiespiests, gandrīz 100% vairāk fokusēts uz lietu praktisko pusi. Tas nozīmē, ka bija ļoti daudz grupu darbi, grupu projekti, kā arī darbs individuālās pieredzes gūšanas ceļā. Tās ir arī ļoti efektīvas, ņemot vērā, ka mācītas tiešām tiek tikai “vajadzīgās” lietas, un “tukša” teorija ir samazināta līdz absolūtam minimumam. Tādēļ mācību process ir ļoti vērtīgs, katra lekcija ir no svara, un arī līdz ar to mācības var tikt pabeigtas ātrāk. Tām tiek piesaistīts arī ļoti daudz darbs no kreatīvās puses dažādu lietu, projektu taisīšanā, utt.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

VIA Design – Campus Herning

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Ļoti patīk mācību metodes, kā arī skolas telpas un tās apkārtne. Citiem ieteiktu būt sagatavotiem uz kulturālu adaptēšanos, bez kā šeit nav iespējams iztikt.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Retail Management – Specialisation in Fashion and Furniture Design

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Principā viss man patika, varbūt vienīgā lieta, kas īsti negāja pie sirds bija meiteņu īpatsvars klasē, kas dažreiz, ik pa retam sagādāja vajadzību pēc papildu piepūles emocionālā un attieksmes ziņā.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Herning

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Ļoti jauka pilsēta, diezgan rāma un mierīga. Bet tajā pašā laikā pietiekoši progresīva iespēju un izaugsmes ziņā. Pilsēta arī ir pietiekoši liela un dažreiz lielie attālumi + laikapstākļi sagādāja problēmas, bet pie tā tika pierasts. Brīvajam laikam ļoti daudz un visdažādākās iespējas gan no pilsētas puses, gan no skolas.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Personīgi, nodarbojos ar kreatīvo darbu pats savā nodabā, bet drīzumā plānoju apmeklēt jogas klases, kā arī trenažieru zāli (ko jau esmu 1reiz apmeklējis). Pirms tam bija doma arī par deju nodarbībām, kā arī taek wondo nodarbībām.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

4000 – 5000 DKK (530-670 EUR)

21. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Noteikti pāris gadus vēl palikšu Dānijā.

22. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Izglītība, pieredze, zināšanas.

23. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Sagatavoties relatīvi lieliem un dažreiz negaidītiem izdevumiem.