Es visiem saviem draugiem iesaku, lai vismaz uz pusgadu aizbrauc un padzīvo citā valstī, tas ļaus redzēt dzīvi no savādāka skatu punkta

Rihards
Commerce Management
Zealand Academy of Technologies and Business, Campus Næstved, Naestved

Es visiem saviem draugiem iesaku, lai vismaz uz pusgadu aizbrauc un padzīvo citā valstī, tas ļaus redzēt dzīvi no savādāka skatu punkta

2017-09-17

Rihards stāsta, ka par labu studijām Dānijā izlēma finansiālu iemeslu dēļ, jo studijas ir bez maksas un studenti saņem stipendijas. Tomēr drīz vien saprata, ka ieguvums studējot Dānijā ir krietni vien lielāks, nekā tikai finansiālās priekšrocības.

Rihards atzīst, ka dzīvojot Dānijā, ir mainījis savu vispārējo domāšanu par to, ko grib sasniegt dzīvē, tādēļ iesaka arī visiem saviem draugiem, ja ir iespēja, padzīvot kādu laiku ārzemēs, un vislabākais veids kā to darīt  – ir studējot.

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

Vienu gadu.

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Galvenie faktori bija, ka studijas ir bez maksas un var iegūt stipendiju 750 eiro apmērā. Gribējās pamēģināt arī kaut ko jaunu, pēc tam kad Latvijā biju pametis studijas jau kādu laiku. Bija arī liela interese kā tas ir dzīvot citā valstī, vēlējos satikt jaunus cilvēkus, paplašināt paziņu un draugu loku.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Palīdzēja ar visu informāciju, dokumentu nokārtošanu. Pie pieteikšanās, sarunāja visas intervijas, personīgi paši kontaktējās ar augstskolām par brīvajām studiju vietām.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Bija parasta diena, kurā pastāstīja par augstskolu un par studiju programmu. Parādīja universitātes telpas, kur kas atrodas. Bija prezentācija no vecākā kursa studentiem, kuri pastāstīja par dzīvi Dānijā un kā atrast darbu, kur kas atrodas pilsētā, utt.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Valsts ir daudz sakārtotākā par Latviju vairākās sfērās. Kaut vai piemēram sabiedriskais transports, ka nopērkot vilciena biļeti manā pilsētā, aizbraucot līdz galvaspilsētai es to varu tur vēl izmantot autobusos un metro.

Cilvēki ir draudzīgi, toleranti un pieklājīgi. Pati atmosfēra Dānijā ir daudz savādāka nekā Latvijā. Piemēram tiek popularizēta nodarbošanās ar sportu, pat vecu cilvēku vidū.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Galvenokārt pie laikapstākļiem, tie mainās daudz biežās nekā Latvijā un nekad nevari paredzēt kāds būs laiks.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Nav tās saucamās “zubrīšanas”, kas notiek Latvijas augstskolās. Dānijā viss ir vairāk balstīts uz informācijas atrašanu, nevis iekalšanu. Pārsvarā notiek lekcijas, tad ir visādi uzdevumi grupās. Vairāk arī notiek šie grupu darbi, kur visi strādā un kopīgi atrisina problēmu. Eksāmenos un pārbaudes darbos drīkst izmantot grāmatas, personīgos pierakstus un lekciju materiālus.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Zealand Institute of Business and Technology – Campus Næstved

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Augstkola ir diezgan modernās telpās. Atrodas tieši pie pilsētas kanāla. Mācības ir ļoti profesionālas, pasniedzēji ir izpalīdzīgi un draudzīgi.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Commerce Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Programma ir balstīta uz dažādiem priekšmetiem kas saistīti ar biznesu, tādi kā Business Communication, Sales and Strategy Marketing, Logistics, Organization, Finances, Business Law u.c. Esmu apmierināts ar savu izvēli tieši studēt šajā virzienā.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Naestved

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsētā dzīvo apmēram 40 000 iedzīvotāju, pilsēta ir vidēja lieluma. No Kopenhāgenas atrodas apmēram 80km attalumā, ar vilcienu apmēram stundas brauciens. Cauri pilsētai brauc vilciens, ar kuru iespējams nokļūt Hamburgā.

Brīvajam laikam ir dažādas aktivitātes, vairāki fitnesa centri, sporta nodarbības.

Piektdienās un sestdienās ir atvērti bāri un klubi.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Nodarbojos ar Pauerliftingu un Muay Thai treniņiem. Tiekos ar draugiem ikdienā, kopā rīkojam visādus pasākumus. Ar draugiem no klases pērkam lētas aviobiļetes un dodamies ceļojumus, kad ir brīvāki laiki no studijām.

15. Cik lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

Apmēram 700 eiro.

16. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

17. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

Kopš CPR iegūšanas sāku meklēt un atradu divu nedēļu laikā.

18. Kur Tu strādā?

Krāvējs lielveikalā.

19. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

Jā, un vēl pāri paliek.

20. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Iespējams ka došos uz kādu citu valsti pēc bakalaura iegūšanas.

21. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Jauna pieredze, esmu ieguvis daudz jaunus draugus, mainījis savu vispārējo domāšanu par, to ko gribu sasniegt dzīvē.

22. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Noteikti izmēģiniet šo iespēju! Pašlaik visiem saviem draugiem iesaku lai vismaz uz pusgadu aizbrauc un padzīvo citā valstī, tas ļaus redzēt dzīvi no savādāka skatu punkta. Kad esat Dānijā vai citā valstī, mēģiniet iegūt pēc iespējas plašāku paziņu loku, tas palīdzēs atrast darbu un iegūt praksi vēlāk.