Esmu ļoti apmierināta ar skolas un programmas izvēli, un pēc Latvijas vēl neilgojos

Sigita
Design, Technology & Business – Specialization in Fashion Design
VIA Design, Campus Herning, Herning

Esmu ļoti apmierināta ar skolas un programmas izvēli, un pēc Latvijas vēl neilgojos

2009-07-28

Par studijām VIA Design Sigita saka: “Mans iespaids par dāņu izglītības sistēmu ir, ka tā ir labi pārdomāta. Skola apgādā studentus ar visu nepieciešamo, lai varētu veiksmīgi nokārtot gala eksāmenus un būt veiksmīgs, strādājot savā profesijā pabeidzot skolu.”

Kādēļ Tu izlēmi studēt tieši Dānijā?

Studēt Dānijā nolēmu vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, studijas ir bez maksas visiem Eiropas Savienības studentiem, un biju dzirdējusi par atšķirīgo mācību procesu, kāds ir šeit Dānijā. Gribēju arī apgūt jaunu valodu un tikties ar cilvēkiem no dažādām valstīm, kā arī padziļināt savas angļu valodas zināšanas. Esmu ļoti apmierināta ar skolas un programmas izvēli, un pēc Latvijas vēl neilgojos.

Pastāsti kā notiek studijas!

Mācību process atšķiras ar to, ka nav testu vai pārbaudes darbu, ir tikai viens gala eksāmens, beidzot pirmo kursu, un pāris mājas darbu katrā priekšmetā. Studijas pārsvarā balstās uz grupu projektiem un grupu darbiem. Zinu gan, ka ne visiem studentiem patīk šāds mācību process, un dažiem ir grūti atradināties no ierastas mājas darbu pildīšanas un testiem katru nedēļu.

Mans iespaids par dāņu izglītības sistēmu ir, ka tā ir labi pārdomāta. Skola apgādā studentus ar visu nepieciešamo, lai varētu veiksmīgi nokārtot gala eksāmenus un būt veiksmīgs, strādājot savā profesijā pabeidzot skolu.

Iespaidi studējot Dānijā ir lieliski. Jūtos svarīga, ejot uz lekcijām, jo zinu, ka pasniedzēji katru reizi izstrādā interesantas prezentācijas.

Pastāsti nedaudz par saviem kursa biedriem!

Nekad nebiju pat iedomājusies, ka varētu mācīties vienā klasē ar studentiem no deviņām dažādām valstīm. Tas padara mācību procesu daudz interesantāku, jo katram ir savi viedokļi un priekšstati.

Ko Tu plāno darīt pēc studijām?

Es mācos internacionālajā modes dizaina programmā VIA DESIGN augstskolā, un beidzot skolu iegūšu AP grādu. Pēc tam es varēšu iegūt bakalauru, pabeidzot vēl trešo gadu šajā vai kādā citā Dānijas dizaina skolā.

Pastāsti nedaudz par Dāniju!

Par dzīvošanu Dānijā varu teikt, ka tā nav no lētākajām. Atbraucot uz šejieni, mani šokēja cenu starpība un pilsēta, kurā es dzīvoju. Nāku no lielās un trokšņainās Rīgas, tādēļ bija grūti pierast, jo šeit nav sastrēgumu uz ielām un cilvēki nesteidzas. Vārētu pat teikt, ka dāņi dzīvo mierīgi un bez stresa. Cilvēki ir ļoti atsaucīgi un laipni, un pārsvarā saprot angļu valodu, tādēļ nav grūti kontaktēties.

Ko Tu ieteiktu jaunajiem studentiem?

Iesaku katram studentam, kam ir doma studēt Dānijā, pamēģināt un izmantot šādu vienreizēju iespēju, ko mums, studentiem, sniedz Eiropas Savienība!