Ir iespēja sevi nodrošināt pat kā studentam un vēl iekrāt nedaudz.

Zane
Marketing Management
Business Academy Aarhus, Campus Sønderhøj 30, Aarhus

Ir iespēja sevi nodrošināt pat kā studentam un vēl iekrāt nedaudz.

2013-12-12

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

5 mēnešus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

No iepriekšējām studijām Latvijā nebiju ieguvusi gaidīto un vēlējos iemest sevi pavisam citā vidē. Dānija uzreiz jau bija viens no variantiem, jo biju dzirdējusi par labām skolu atsauksmēm un praktisko mācību piegājienu. Meklējot citus variantus, tomēr apstājos pie DK skolām, jo studijas bija par velti un notika angļu valodā. Turklāt zināju, ka būs iespēja paralēli arī strādāt un nodrošināt sevi.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Palīdzēja ar Study Start angļu valodas testu kārtošanu un dokumentu nosūtīšanu, komunikāciju ar BAAA.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā lekciju diena pārsteidza ar savu vieglumu- nekādas mācības vēl nesākās, taču tika visas dienas garumā stāstīts par skolas vērtībām un diskutēts kādu vidi mēs vēlētos veidot savā kursā. BAAA (Business Academy Aarhus) katrs kurss ir vairāk kā vidusskolas klase ar savu audzinātāju, kas tiešām rūpējas par katru studentu un seko līdzi visam notiekošajam. Pozitīvs iespaids bija par to, kā skola ir iekārtota- ar dizaineru krēsliem, mūsdienīgā stilā; īpaši jau skolas bārs.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Iespēja sevi nodrošināt pat kā studentam un vēl iekrāt nedaudz. Patīk dāņu dzīvesveids, veikalos ir apbrīnojams piedāvājums sākot no pārtikas, apģērba līdz mēbelēm, tehnikas.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Ļoti lielu atšķirību ar dzīvi Latvijā neredzu. Nedaudz sanāk dusmoties par ierēdņu darbu- gaidot CPR, bankas kontu, u.t.t., jo Latvijas ierēdņi strādā daudz vairāk un ātrāk.
Un grūti ir pierast pie pārtikas piedāvājuma un cenām. Taču pēc mēn. 2 jau ir zināmi galvenie pārtikas dāņu nosaukumi un veikali, kuros preces ir par izdevīgākām cenām.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Esmu studējusi universitātē Latvijā- redzu, ka atšķirības ir daudz:
– akadēmijā mācibas ir salīdzināmas vairāk ar vidusskolu, jo uz katru lekciju ir jāsagatavojas, jālasa vajadzīgais un tad skolā notiek mācības liekākoties ar diskusijām un citām atrakstivitātēm savās klases grupās. Skolotājs iesaistās tikai nedaudz, parāda savu prezentāciju.
– akadēmijā izstrādā projektus sadarbībā ar reālām kompānijām ne tikai bakalaura darba sakarā kā LV, bet katru semestri vismaz 2x;
-klases ir mazas un attieksme pret bastošana ir strikta- visi pasniedzēji runā un zinās, ja pēdējā laikā mēdz kavēt lekcijas, tad izsauks uz izrunāšanos. Pasniedzējiem rūp katrs viņu students.
– eksāmenus varētu būt vieglāk nolikt, jo visa gada garumā jau ir lasīts un mācīta viela, nevis nākas visu tikai iezunrīt uz gala eksāmenu kā LV.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Business Academy Aarhus

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Man šķiet, ka iepriekš jau daudz esmu aprakstījusi…

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Mārketinga menedžments (Marketing Management)

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Ir pilns komplekts, kas nepieciešams mārketinga speciālistam ar iespēju specializēties pēc tam vai nu – sales, purchasing, human recources, ut.t..
Liela pieeja ir arī savas personības izaugsmes veicināšanai- lekcijas ar psiholoģisku pieeju. 1. semestrī ir šādas programmas- Business Law, Financial Management, Organisation Behaviour, International Marketing, Comunication, Statistics, Microeconomics, Supply- chain- management. Domāju, ka pieeja mārketinga metodēm ir daudz mūsdienīgāka un svaigākā nekā LV, jo mācāmies no ļoti svaigāk grāmatām.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Aarhus

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Ļoti liela un interesanta pilsēta. Arhitektūra varbūt nav tik aizraujoša kā CPH, bet tomēr daudzas skaistas vietas ko apskatīt- Aros, vecā pilsētiņa Gamle By…Ir daudz peldbaseinu, bāru, klubu (naktsdzīve tikpat aktīva kā vecrīgā). Lielisks šopings gājēju ielā un daudzajos tirdzn. centros. Pilsētā var justies diezgan droši, arī naktīs.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Ļoti daudz brīvā laika gan nav, bet eju peldēt, apmeklēju saunu, kas atrodas manā studentu mājas pagrabā, tiekamies ar citiem latviešiem, izeju arī pa reizei uz skolas bāru vai centru padejot. Bieži vienkārši staigāju pa Aarhus centru, jo ir tik daudz neapgūtu teritoriju un veikalu, ko apskatīt.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

5000 dkk

17. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

18. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

1 mēnesi

19. Kur Tu strādā?

Man ir tikai pagaidu darbi no aģentūrām. Pirmo darbu atradu caur Teamvikaren pēc 1 mēneša, bet tikai tadēļ, ka draugs mani ieteica. Strādāju ļoti vieglu un nestresainu darbu apģērbu noliktavā.

20. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

21. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Vai nu palikt vai arī doties meklēt darbu uz LV

22. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Angļu valodas zināšanu uzlabošanās, jauni draugi un pieredze, izglītības attīstība.

23. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Nebaidīties un darīt to!