Ja jūties, ka vari būt patstāvīgs – izmanto iespēju un pierādi to sev!

Solvita
Entrepreneur and Design Management, International Business Academy

Ja jūties, ka vari būt patstāvīgs – izmanto iespēju un pierādi to sev!

2013-12-17

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

4 mēnešus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Es zināju, ka vēlos studēt ārzemēs un salīdzinot ar citām iespējām Eiropā izvēlējos Dāniju kā sev piemērotāko vidi.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Sākotnēji iepazīstināja ar dažādām studiju programmām un palīdzēja izvēlēties piemērotāko! Noliku angļu valodas testu un pēc tam Study start nosūtīja manus dokumentus akadēmijai. Pretimnākoša attieksme.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Kopš pirmās dienas esmu saglabājusi patīkami pozitīvu iespaidu par akadēmiju un pārliecību, ka esmu izvēlējusies īsto!
Jau pirmajā dienā mums tika dots radošs uzdevums grupās, kas palīdzēja izprast vienam otra prasmes un iepazīties.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Man ļoti patīk mana dzimtā pilsēta Liepāja un manuprāt Koldinga ir diezgan līdzīga – vējaina, maza pilsēta ar savu īpašo atmosfēru.
Jau pirmajās mācību nedēļās bija iespēja apmeklēt Kopenhāgenu, arī tur man ļoti patika- dinamiska pilsēta ar savu šarmu.
Man patīk manas dzīvokļa biedrenes! Lai arī mēs atradām viena otru internetā mums ir kopīgas intereses un esam izveidojušas patīkamu atmosfēru šeit.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Bija grūti pierast pie tā cik viegli nauda iztērējas, tāpēc ir labi plānot izdevumus jau no paša sākuma un būt atbildīgam par rēķiniem un maksājumiem. Vēl- lai arī man ir iepriekšēja pieredze internacionālā vidē sākotnēji bija grūti pierast pie mācībām angļu valodā.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Šeit mācības galvenokārt notiek grupās- darbi un prezentācijas. Sākotnēji es to uztvēru kā izaicinājumu jo pirms tam Latvijā mācoties mākslas skolā galvenokārt bija uzsvars uz individualitāti. Ir svarīgi saglabāt savu “es”, bet darbs komandā ir laba prakse nākotnei.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

International Business Academy

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Vide ir moderna un mācību struktūra ir labi plānota. Akadēmija nav liela un ar senu vēsturi, bet katru gadu paplašinās un es redzu labu nākotni šeit. Skolas vadība vēlas vienlīdzīgu atmosfēru un šeit nevalda hierarhija starp pasniedzējiem un studentiem. Grūtības ir tikai tiem, kas neapmeklē lekcijas, tāpēc kamēr vien students parāda vēlmi pilnveidoties nav jāuztraucas par to, ka varētu būt problēmas mācībās.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Entrepreneur and Design Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Mana studiju programma Dānijā ir jauna un būtībā eksistē tikai 2 gadus līdz šim. Es personīgi redzu daudz detaļas ko ir vērts vēl pieslīpēt, bet kopumā, manuprāt, tā ir lieliska iespēja apgūt biznesa iemaņas radošiem jauniešiem, kuri nav droši kā realizēt savas idejas biznesa tirgū.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Kolding

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Šķiet, ka viss ir rokas stiepiena attālumā. Es dzīvoju centrā, skola ir 10 min attālumā, tepat arī autoosta, stacija. Moderna bibliotēka, kur es pavadīju daudz laiku sākumā, jo mums dzīvoklī vēl nebija interneta pieslēgums.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Notiek dažādi skolas pasākumi un ir iespējas iesaistīties paralēli mācībām. Brīvajā laikā es apgūstu dāņu valodu, lasu grāmatas, gleznoju. Bieži pilsētā tiek organizēti studentu pasākumi- dažkārt apmeklēju, jo tā ir iespēja satikt jauniešus no citām universitātēm.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

Īre 2800 DKK un pārējie izdevumi aptuveni kopā sanāk 5000 DKK

16. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Bakalauru iegūšu šeit bet turpmākais plāns vēl nav.

17. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Pieredze studēt labi attīstītā valstī ar stabilu finansiālo sistēmu ir labs piemērs no kā mācīties. Lai izprastu kādas valsts kultūru ir zināms laiks jāpavada tajā vidē, tāpēc es ceru, ka gūšu pilnvērtīgu iespaidu par Dāniju.

18. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Es protams ļoti rekomendēju, bet iesaku arī apdomāt kārtīgi- cik ļoti tas ir priekš tevis. Es uzsāku studijas šogad, 2 gadus pēc vidusskolas absolvēšanas un secinu, ka dažkārt jaunieši, kas šeit atbrauc uzreiz pēc vidusskolas ir apjukuši, nenobrieduši un piedzīvo vilšanos. Nav svarīgi kāds ir tavs vecums, bet cik gatavs tu tam esi kā personība! Un ja jūties, ka vari būt patstāvīgs- izmanto iespēju un pierādi to sev!