Mācību veids, pasniegšana, iepazīstināšana ar mācībām – ir radikāli atšķirīga no pirmās dienas Latvijas augstskolā!

Kristīne
Design, Technology & Business – Specialization in Fashion Design
VIA Design, Campus Herning, Herning

Mācību veids, pasniegšana, iepazīstināšana ar mācībām – ir radikāli atšķirīga no pirmās dienas Latvijas augstskolā!

2013-03-27

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

1 gadu

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Jo biju studējusi Latvijā un studiju programmas, studiju kvalitāte mani neapmierināja, kā arī Latvijā vienīgā vieta, kur studēt modes dizainu, bija Latvijas mākslas akadēmija, kur modes dizainu māca salīdzinoši abstrakti. Mani interesēja modes dizains no citas puses, kā to piedāvāja TEKO Dānijā.

3. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmkārt bija satraucoša sajūta vien tāpēc, ka esi citā valstī! Mācību veids, pasniegšana, iepazīstināšana ar mācībām – ir radikāli atšķirīga no pirmās dienas Latvijas augstskolā! Biju patīkami pārsteigta gan par mācību piedāvājumu, gan  pasniedzēju attieksmi.

4. Kas Tev patīk Dānijā?

Studiju kvalitāte, bet ne pati sadzīve. Patika pasniedzēju mācīšanas stils, pašas mācības, pieeja studentu apmācībai, tā bija lieliska pieredze.

5. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Nejutu nekādu radikālu atšķirību starp Latviju, ja godīgi!

6. Pastāsti, kā notiek mācību process Dānijā?

Mācībās vispirms tiek pastāstīta teorija un nekavējoties tā tiek pielietota praksē, kas nekad nenotiek Latvijā. Pēc studijām Latvijā sapratu, ka varu būt vienīgi intelektuālais bezdarbnieks, jo nesapratu, kā pielietot zināšanas praksē.

Biju sajūsmā par pasniedzēju attieksmi, ka viņi tevi māca un mācās arī no studentiem, nevis kā kultūras akadēmijā, kad pasniedzējiem liekas, ka viņš ir pats gudrākais pasaulē un visiem ir jādomā tā kā viņi 🙂

7. Kurā augstskolā Tu studē?

Studēju TEKO (kopš 2014 gada nosaukums mainīts uz: VIA Design – Campus Herning)

8. Pastāsti par savu augstskolu!

TEKO bija lieliska vieta, lieliskas iespējas un sākuma atspēriena punkts vēl lielākiem mērķiem.

9. Kurā studiju programmā Tu studē?

Modes dizains

10. Pastāsti par savu studiju programmu?

Modes dizains bija pasniegts no praktiskās puses. Patika, ka varēja strādāt ķīmijas kabinetā, pie adīšanas mašīnām, testēt audumus, veidot etiķetes. Patika, ka tas viss bija tehniski un, ka teoriju nekavējoties tur pat varēja izmēģināt praktiski un viss bija skaidrs pirms ir aizmirsta teorija.

Uzskatu, ka tas ir izcils veids kā apgūt vielu, kad teoriju nekavējoties var izmantot praksē, lai tas neaizmirstos un būtu reāls piemērs, tā ir ļoti liela atšķirība starp studijām Latvijā.

Pasniedzēji TEKO bija ļoti pretimnākoši, zinoši un atvērti. Jutos vienmēr gaidīta, jautājumi nekad nevarēja būt par stulbu, kā arī nevienu nekad neapgrūtināja, ja papildus ārpus lekcijām interesējies par dažādām lietām.

Pašas TEKO telpas ir ļoti mājīgas, nejūties kā augstskolā uz kuru jādodas piespiedu kārtā, bet šeit visi mācās, jo viņi to ir izvēlējušies paši.

11. Kurā pilsētā Tu studē?

Herningā

12. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā (Herningā)?

Devos uz dāņu valodas kursiem, dažādām papildus lekcijām un kursiem uz TEKO. Un protams, atpūtos studentu bāros! Kad dzīvoju dzīvoklī pie TEKO, vienmēr devos uz tās klubu, kur atpūtās citi studenti.

13. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Pēc studijām Dānijā atgriezos Latvijā, jo finansiālu apstākļu dēļ nevarēju līdz galam pabeigt studijas, par ko šobrīd ļoti nožēloju.

14. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Pieredze, aizbraucot uz Dāniju, uzsākot tur studijas un cenšoties tikt galā ar sadzīvi, ir vienkārši neatsverama pieredze. Es izaugu kā cilvēks, sapratu daudzas lietas, novērtēju daudz, ko iepriekš nenovērtēju. Šobrīd ļoti vēlētos atsākt studijas un pabeigt tās.

15. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Braukt ar nodrošinātu finansiālu atbalstu, lai praktiskais netraucētu mācībām, kas ir tā vērtas!