Mēģināts nav zaudēts! Jūs nekad neuzzināsiet kā tas ir, ja nepamēģināsiet.

Ornella
Service, Hospitality and Tourism Management
Dania Academy, Campus Randers, Randers

Mēģināts nav zaudēts! Jūs nekad neuzzināsiet kā tas ir, ja nepamēģināsiet.

2013-11-17

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

3 mēnešus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Galvenais iemesls, kādēļ izlēmu studēt Dānijā, bija viņu pieeja mācību procesam. Teorija un prakse ir līdzvērtīgos apjomos, studiju vide ir ļoti mūsdienīga, un pasniedzēji ir kā draugi.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start man pierādīja, ka nekas nav neiespējams, ja vien to patiesi vēlas. Studijām pieteicos ļoti vēlu, taču atsaucīgais kolektīvs palīdzēja visu nokārtot ātri un efektīvi. Tā kā pieteikšanās procesā bija ļoti daudz neskaidru jautājumu, tad vienmēr zināju, ka var vērsties pie Study Start, jo man tur palīdzēs, laipni un detalizēti atbildēs uz jautājumiem.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Varu teikt, ka pirmā dienā Dānijas augstskolā noteikti atšķirsies no pirmās dienas Latvijas augstskolā, jo tagad jau esmu izmēģinājusi abas. Gan pirmā diena, gan visa pirmā nedēļa ir “Introduction week”, kurā palēnām tiec iepazīstināts ar augstskolu un saviem jaunajiem kursa biedriem. Pirmajā dienā veidojām un prezentējām plakātus par sevi, devāmies ekskursijā pa Akadēmiju un neformālā gaisotnē iepazināmies viens ar otru.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Dānijā man patīk dzīves kvalitāte, vienkāršie un smaidīgie cilvēki, kuriem ir ļoti pozitīva attieksme un kuri parasti ir arī diezgan atsaucīgi.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Grūti pierast bija pie lēnā tempa, kādā te daudz kas notiek. Dokumentus var nākties gaidīt pat vairāk par 2 mēnešiem, tādēļ pacietība noderēs. Arī pie īsajiem veikalu darba laikiem pierod tikai ar laiku.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Studijas Dānijā ir gluži kā pretstats studijām Latvijā. Visa grāmatās atrodamā teorija tiek pārrunāta un saistīta ar reālo situāciju industrijā. Katru dienu studenti tiek iesaistīti macību procesā, ļoti populāri ir grupu darbi, tie tiek pielietoti ne tikai ikdienas lekcijās, bet arī projektu un eksāmenu rakstīšanā.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Dania Academy of Higher Education (Randers)

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Augstskola ir salīdzinoši maza, bet ļoti mājīga. Telpas ir jaunas un modernas. Patīk, ka ir viegli pieejami visi mācību procesam nepieciešamie līdzekļi. Šo augstskolu ieteiktu izvēlēties tiem, kuri vēlas tikt prom no lielo pilsētu un augstskolu kņadas un steigas.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Hospitality & Tourism Management 

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

AP Degree Programme in Hospitality & Tourism Management ir divu gadu programma, kura iedalās divos virzienos- Viesmīlība un tūrisms/Viesnīcas un restorāni. Programma ir interesanta un piepildīta, esmu ļoti apmierināta.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Randers

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta ir neliela, bet ļoti kalnaina un skaista. Brīvajā laikā var apmeklēt sporta zāli, iet uz kino vai doties pastaigā pa pilsētas centru, kur nedēļas nogalēs ir iespēja apmeklēt vairākus bārus un klubus. Pilsētas centrā atrodas arī liela bibliotēka ar plašu grāmatu izvēli, patīkamu vidi mācībām.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Brīvajā laikā visbiežāk tiekos ar draugiem kopmītnēs, dodos pastaigās vai arī paņemu lasīšanai kādu grāmatu no bibliotēkas.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

3000 DKK

16. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Zinu, ka turpināšu top-up programmu, bet par valsti vēl neesmu droša.

17. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Lielākais ieguvums ir iegūtā dzīves pieredze, kas ir nenovērtējama. Gan dzīvošana svešā valstī, gan iepazīšanās ar tik daudziem un dažādiem cilvēkiem. Nākas saskarties ar daudzām grūtībām un pārbaudījumiem, bet der atcerēties, ka panākumi sākas ārpus savas komforta zonas.

18. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Tiem, kas apsver domu studēt ārzemēs, tajā skaitā Dānijā, es teiktu- mēģināts nav zaudēts! Jūs nekad neuzzināsiet kā tas ir, ja nepamēģināsiet.