Nebaidīties riskēt un iziet no komforta zonas, jo tikai tur sākas visa jautrība!

Alvis
Export And Technology Management
UCN University College of Northern Denmark, Campus Hobrovej, Aalborg

Nebaidīties riskēt un iziet no komforta zonas, jo tikai tur sākas visa jautrība!

2016-02-18

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

6 mēnešus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Vēlējos pamēģināt ko jaunu. Nomainīt vidi kurā atrodos, iziet no komforta zonas.Tā tomēr ir liela pieredze, studēt un dzīvot citā valstī. Iepazīt daudz jaunu cilvēku no dažādām valstīm, uzlabot savas komunikācijas prasmes un atrast jaunus draugus.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start man palīdzēja ar iestāšanās dokumentu nodrošināšanu, informāciju par pieteikšanās procesu un angļu valodas testa nodrošināšanu. Kā arī palīdzēja ar galveno informāciju dzīvošanas uzsākšanai Dānijā.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā diena Dānijas augstskolā varbūt nav tik formālā gaisotnē kā tas varētu būt Latvijā, viss ir ļoti brīvi. Biju pārsteigs par internacionālo daudzveidību, kā arī to ka daudzi cilvēki izvēlas uzsākt studijas arī pēc 30 gadu vecuma. Pirmā nedēļa ir tā saucamais “Introduction week”, kad studenti tiek iepazīstināti ar fakultāti, pasniedzējiem kā arī tiek veidotas dažādas komandas saliedēšanās aktivitātes, lai vairāk iepazītos savā starpā.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Dānijā man patīk dzīves līmenis un kvalitāte. Patīk atsaucīgie cilvēki, un tas cik labi visi runā angļu valodā, pat vecāka gada gājuma cilvēki. Patīk tas cik daudz cilvēki apkārt aktīvi nodarbojas ar sportu, jebkuros laikapstākļos un diennakts stundā. Arī visur esošais miers un sakārtotība.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Sākumā grūti bija pierast pie nemitīgā vēja un lietus, bet pie visa pierod Tas cik ļoti daudz cilvēki pārvietojas ar velosipēdiem un cik ļoti šeit respektē riteņbraucējus. Tas ka veikalos augļus un dārzeņus pārdod pēc skaita nevis pēc svara kā ierasts. Grūti bija arī pierast ka Dānijā pirmais stāvs skaitās kā ”ground floor” jeb 0 stāvs. Protams pašā sākumā bija pierast pie dāņu kronām un pie tā cik ļoti maz cilvēki izmanto skaidro naudu.

7. Pastāsti, kā notiek mācību process Dānijā?

Man patīk ka mācību programmā netiek iekļauti lieki mācību priekšmeti. Kā arī tas ļoti daudz ir praktiskais darbs, daudz grupu darba. Ļoti patīk pasniedzēju attieksme, atmosfēra klasē vienmēr ir brīva, pasniedzēji gandrīz vienmēr māk interesanti noturēt studentu uzmanību. Bieži ir jāveido dažādi projekti, bet daudz tiek ļauta vaļa korelativitātei, bet tomēr ir arī kritēriji un nodošanas datums kas jāievēro. Patīk arī tas ka mācības tikai pakāpeniski paliek grūtākas ar katru semestri.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

University College of Northern Denmark

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Esmu ļoti apmierināts ar savu augstskolas izvēli. Fakultāte ir diezgan liela un studentiem draudzīga, ar diezgan lielu ēdnīcas izvēli. Ir arī atsaucīgs skolas tehniskais atbalsts, kā arī protams pasniedzēji. Pašā skolā ir arī Friday bar kur bieži notiek dažādi pasākumi.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Export Sales and Technology Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Programma ir diezgan jauna. Bet pagaidām esmu ļoti apmierināts, ar interesi sekoju līdzi mācībām. Vienīgā lieta kas man nepatīk ir ka dažos mācību priekšmetos mācību viela ir izstiepta par garu. Bet ieteiktu jebkuram, kam ir interese par ražošanas procesiem, uzņēmējdarbību un darbošanos internacionālajā tirgū.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Aalborg

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta ir salīdzinoši neliela, bet ar tiešām daudz brīvā laika pavadīšanas iespējām. Ir ļoti daudz fitnesa centru, iespējas trenēties daudz dažādu sporta veidu. Ja esi ballīšu cienītājs, tad Aalborg ir arī pazīstama ar Jomfru Ane Gade jeb tā saukto “party street”. Kā arī ir studentu māja kur ļoti bieži notiek dažādi pasākumi. Vasarā pilsētas centrā gandrīz katru nedēļas nogali notiek dažādi pasākumi. Pati pilsēta pati ar sevi ir ļoti skaista. Salīdzinot ar pārējo Dāniju tad šeit arī dzīvesvietu ir iespējams atrast par salīdzinošāki zemāku cenu.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Pavadu laiku ar studiju biedriem, bieži rīkojam pokera, biljarda vakarus, sportoju, apmeklēju sporta zāli, apmeklēju arī skolas rīkotos pasākumus kuri notiek diezgan bieži. Protams neizpaliek arī došanās uz centru ballēt.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

~2500 DKK (340 EUR)

17. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

18. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

4 mēnešus

19. Kur Tu strādā?

Tīrīšanas darbs lielveikalā

20. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

21. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Pagaidām par savu izvēli pēc studijām vēl domāju, bet pagaidām plānoju turpināt studijas kādā citā valstī.

22. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Plašais paziņu un draugu loks. Prasme sastrādāties internacionālā vidē kā arī prasme mācēt strādāt ar cilvēkiem kuri tev nepatīk. Labākas angļu valodas prasmes. Un kā arī kvalitatīva izglītība.

23. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Izmantot visas iespējas kuras tiek piedāvāties un nebaidīties riskēt un iziet no komforta zonas, jo tikai tur sākas visa jautrība!