Nenokar galvu, ja netiec uzreiz pirmajā programmā!

Elīna
Architectural Technology and Construction Management
VIA University College, Campus Aarhus, Aarhus

Nenokar galvu, ja netiec uzreiz pirmajā programmā!

2017-03-08

Elīna par studijām Dānijā uzzināja no draugiem, kas jau tur studēja. Izpētot visu plašāk, Elīna izlēma mēģināt un pieteikties arī pati.

Lai gan programmā, kuru Elīna sākumā bija izvēlējusies, iestāties neizdevās, tomēr viņa ir ļoti priecīga, ka iestājās tieši arhitektūrā, kas izrādījās atbilst tieši viņas interesēm, un nākotnē saskata plašas iespējas šajā nozarē.

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

2 mēnešus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Draugi jau mācījās Dānijā un pastāstīja. Pēc tam Study Start aģentūras pārstāvis vadīja prezentāciju mūsu skolā, kur uzzināju par visu vairāk.

Pirms studijām, biju arī ciemos pie paziņām Dānijā, izpētīju visu un iepatikās cilvēki, atmosfēra, pilsēta.

Izlēmu arī tādēļ, ka studijas ir bez maksas un piedāvāja programmu, kas mani ļoti interesē – Arhitecture and Construction.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Palīdzēja ar angļu valodas testu, interviju, kā arī lika neaizmirst par pieteikšanos (vienmēr atsūtīja kādu ziņu no skolas).

Palīdzēja arī nenokārt galvu, ja kaut kur netiku pieņemta. Kā arī palīdzēja ar informāciju dzīvokļa un darba meklējumos!

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Ātri atradu savu skolu un klasi. Pirmā diena bija vairāk kā Intro-day, kur mums pastāstīja par programmu kā tādu, un to, ko mēs darīsim.

Sadraudzējos ar saviem klasies biedriem ļoti ātri, biju pārsteigta, ka esam veseli 3 no Latvijas šajā klasē. Un jau pirmajā dienā mums vajadzēja sarunāt, kad iesim uz bāru ar skolotājiem tas bija amizanti.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Patīk tas, ka visi braukā ar riteņiem, un pārsvarā redzu tikai studentus visur. Grūti pierast pie cenām un protams laikapstākļiem. Bet principā viss ir forši!

6. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Šeit visi darbi pārsvarā ir grupās, tā, manuprāt, ir vislielākā atšķirība no Latvijas mācībām. Studenti mācās no tā, ko un kā grupā.

7. Kurā augstskolā Tu studē?

VIA Aarhus

8. Pastāsti par savu augstskolu!

Augstskola ir ļoti moderna un skaista, viss nepieciešamais, kas vajadzīgs mācībām ir skolā.

IT speciālisti vienmēr tev palīdzēs, ja tev kaut kas notiet greizi ar datoru vai kādu programmu. Citu semestru studenti vienmēr tev nāks pretī un palīdzēs, ja vajadzīga palīdzība ar kādu uzdevumu.

Vienīgais mīnus, kas varētu būt, tas ir cenas printēšanai. Dārga tā printēšana te ir 😀

9. Kurā studiju programmā Tu studē?

Studēju Architectual Technology and Construcrion Management

10. Pastāsti par savu studiju programmu?

Kopumā Arhitecture and Construction ir ļoti interesanta programma, un studējot šo programmu, nākotnē būs daudz iespēju! Piemēram, pēc 1. semestra, studenti jau oficiāli var reģistrēt savu mājas plānu Dānijā!

Skolotāji ir vienkārši super! Noteikti ieteiktu šo programmu visiem, jo nākotnē tiešām var būt daudz iespēju, kur izpausties tieši šajā sfērā.

11. Kurā pilsētā Tu studē?

Aarhus

12. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Aarhusa sākotnēji likās liela un nesaprotama, bet kā izrādās viss ir rokas stiepiena attālumā. Visi autobusi kas te ir, aizvedīs uz visām iespējamajām vietām, kur tu vēlies būt.

Liels brīvdabas briežu parks ar diezgan draudzīgiem briežiem, ko var barot. Arī Aaros muzejs un vēl citas vietas kur var pavadīt brīvo laiku.

13. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Pārsvarā strādāju vai mācos, taisu savus projekta darbus. Bet kopumā studenti manā augstskolā brīvajā laikā iet uz bāriem vai trenažieru zāli. Vai arī vienkārši slinko mājās, ja ir lietains laiks.

Skolā ir savs bārs, kurš atvērts noteiktās dienās, basketbola grozs un futbollaukums, bet es izmantoju savas studentu kopmītņu privilēģijas un eju uz trenažieru zāli, kura ir diezgan lēta un viss nepieciešamais tur ir!

Kopmītnēs, kurās dzīvoju, ir pašiem savs bārs, kurš atvērts trešdienās un sestdienās, kur mums ar draugiem patīk iedzert kādu dzērienu un spēlēt galda spēles (ļoti bieži notiek galda spēļu vakari) kā arī ir sava sauna un mūzikas istaba. Sauna ir ļoti laba vieta kur sasildīties un paslēpties no Dānijas aukstā vēja!

14. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Ja viss sanāks kā vēlējos, tad iešu tālāk mācīties uz maģistru 🙂

15. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Angļu valodas zināšanu uzlabojums. Internacionālu draugu iegūšana. Lielākas iespējas nākotnē pasaules mērogā

16. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Nevilciniet laiku domājot, rīkojaties! Kā arī, nenokariet galvu, ja netiekat uzreiz pirmajā programmā, ir vērts skatīties plašāk. Mans piemērs – netiku uz multimediju dizainu, kur vēlējos, bet tiku Architeturā un nekādā gadījumā nenožēloju, ka netiku pieņemta, kur sākumā vēlējos, jo sapratu, ka šī programma, ko mācos man interesē un patīk daudz vairāk!