Nevienam nav jābaidās pateikt, vai izdarīt kaut ko stulbu vai nepareizu

Elīna
Marketing Management
UCN University College of Northern Denmark, Campus Hobrovej, Aalborg

Nevienam nav jābaidās pateikt, vai izdarīt kaut ko stulbu vai nepareizu

2010-10-24

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

1 gads un 2 mēneši

2. Kā Tu uzzināji par studijām Dānijā?

No ģimenes

3. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Tādēļ, ka dzīvoju Dānijā jau pirms studiju uzsākšanas, izveidoju kontaktus ar dāņiem, studijas ir bezmaksas, un dzīves līmenis daudz augstāks kā Latvijā.

4. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start man palīdzēja nokārtot angļu valodas testu.

5. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Biju pārsteigta par to cik patiesībā daudz studentu ir no Latvijas, kā arī slovāki ir diezgan lielā skaitā. Esmu apmierināta.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Mēģinu aprast ar to, ka te nav Latvija. Ka nevaru pieklauvēt pie blakus durvīm un sagaidīt tur pazīstamu seju (draugus, radus).

7. Kas Tev patīk Dānijā?

Cilvēku attieksme. Valoda. Esmu ļoti pārsteigta par to, ka pat aizbraucot uz mazu miestiņu cilvēki veikalā labprāt runā angļu valodā, uzskatu, ka Latvijā neko tādu nesagaidīt.

8. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Lai gan ir grūti pierast pie nepiespiesta dialoga ar savu skolotāju, bet tas ir tas, kas man patīk visvairāk. Man nav bail uzdot pašu muļķīgāko jautājumu, jo zinu, ka tas nešķitīs muļķīgs skolotāja acīs. Skolotājs ir savējais!

9. Kurā augstskolā Tu studē?

University College of Northen Denmark

10. Pastāsti par savu augstskolu!

Esmu apmierināta ar savu izvēli. Esmu ļoti apmierināta ar studiju veidu. Lekcijas ir brīvas un atklātas, nevienam nav jābaidās pateikt, vai izdarīt kaut ko “stulbu” vai nepareizu. Strādājam daudz grupās, arī tas, manuprāt, ir ļoti interesanti un pamācoši. Daudz saskaramies ar projektiem, kā teikt, strādājam ar rokām un galvu. Mūs “nepiebāž” ar informāciju. Noteikti ieteiktu!

11. Ko Tu studē?

Mārketinga menedžments

12. Pastāsti par savu studiju programmu?

Esmu ļoti apmierināta. Man patīk apzināties, ka studiju ietvarā mums ir jādara prakse, kurā ir augsts procents, ka varam palikt šajā darbā. Protams, ja profesionālais bakalaurs nebūs pietiekams, tad turpināšu līdz bakalaura sasniegšanai. Uzskatu, ka Dānijā izaugsmes iespējas ir ļoti lielas. Ieteiktu citiem!

13. Kurā pilsētā Tu studē?

Aalborg

14. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta ir studentu draudzīga. Vienmēr apkārt kaut kas notiek. Pilsēta ir skaista. Brīvajā laikā var iesākt visu, ko vien sirds kāro. Ja esi no “ballīšu” piekritējiem, tad Aalborg ir pazīstama ar savu “party street”, kā arī ir Studentu māja, kur katru nedēļas nogali ir pasākumi, kā arī trešdienas vakaros ir internacionālie vakari. Ja aizraujies ar sportu, gan skola, gan pilsēta nodrošina iespējas sportot.
Galveno plusu, kādu es redzu Aalborg, ir tas, ka pilsēta ir ļoti skaista. Lielas iespējas atrast piemērotu dzīvesvietu, par saprātīgu cenu. Daba ir ļoti jauka šeit. Daudz ezeru, parku.

15. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Tā kā dzīvoju šeit salīdzinoši neilgi, tad neesmu vēl izbaudījusi vairākumu no aktivitātēm, ko Aalborg piedāvā. Bet es izbaudu dabu Aalborg. Kad ir brīvāks brīdis braucu atpakaļ uz savu Hojskole, lai apciemotu skolu un skolotājus.

16. Vai Tu arī strādā Dānijā?

Nē. pagaidām neesmu uzsākusi darba meklējumus

17. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

4000 dkk

18. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Uzskatu, ka palikšu Dānijā, bet viss kas var mainīties.

19. Kas Tavuprāt ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Kā internacionālais students uzskatu, ka mans lielākais ieguvums ir cilvēki, kurus satieku un iepazīstu. Dažādas kultūras, dažādi uzskati un pagātnes. + Dāņu valoda

20. Ko Tu ieteiktu citiem jauniešiem, kas domā studēt Dānijā!

Ja esat visu apsvēruši, tad uz priekšu! Dānijā Jūs vienmēr sagaidīs ar smaidu un labu vārdu! 😉