Par lietussargu un šokolādi

Gundega
Multimedis Design, UCL - Campus Odense

Par lietussargu un šokolādi

2013-01-23

Katrā ziņā es neko nenožēloju, te tiešām ir vērts braukt un studēt! paņemiet lietussargu un šokolādi, jo lietu līst bieži un saldumi ir dārgi!

Kā izdomāji studēt tieši Dānijā?

Par studijām Dānijā interesējos vēl pirms pabeidzu vidusskolu, galvenokārt viena iemesla pēc- bezmaksas izglītība.:)

Kā notika pieteikšanās studijām?

Pēc vidusskolas pabeigšanas tomēr labu laiku bremzēju pieteikties, jo likās, ka tas viss process būs ļoti piņķerīgs un ilgs (tagad varu teikt, ka nav gan!). Pastrādāju, bet sapratu, ka tomēr gribu sev to diplomu kabatā un jādara kaut kas darīt lietas labā, tad nu sāku meklēt visu iespējamo informāciju internetā un no cilvēkiem, kas Dānijā studē/ir studējuši. Un jā, uzgāju Study Start mājaslapu, kur viss bija ļoti saprotami un feini paskaidrots gan par studiju programmām, gan skolām, pašu izglītības sistēmu kā tādu un izmaksām Dānijā. Man bija vēl kaudze papildjautājumu-daudzi, noteikti, arī ļoti muļķīgi, jo tomēr gribēju būt 100% pārliecināta, ka Dānija ir pareizā izvēle. Uz visiem jautājumiem saņēmu atbildi no sava  konsultanta un sapratu, ka te tak nav ko zaudēt.

kā nokārtoji study start angļu valodas testu?

Forši likās tas, ka Study Start piedāvāja valodas testu, jo IELTS vai TOEFL testus likt negribējās- ļoti dārgi un būtu liela vilšanās, ja nenoliktu.. Study Start testu nokārtoju vēl labāk, kā cerēju un ietaupījās vairāk kā 90Ls 🙂

Kā Tu izvēlējies ko un kur studēt?

Sagatavoju dokumentus un atlika izvēlēties skolu. Jau iepriekš biju izlēmusi, ka gribu studēt kaut ko saistītu ar dizainu un datoriem, tāpēc izvēlējos Multimediju dizainu, kas apvieno abus. Vairākas skolas piedavāja šo programmu, bet tā kā braucu kopā ar draugu un viņš izvēlejās IT, tad meklēju skolu, kas piedāvā abas programmas un atrodas lielā pilsētā, kas nav Kopenhāgena (jo tur cenas ir debesīs), tāpēc izvēlējos Lillebaelt Academy of Proffesional Higher education ar campus Odensē (kopš 2016 gada: UCL – Campus Odense). Viss notikās- saņēmu apstiprinošu vēstuli no skolas neilgi pēc dokumentu nosūtīšanas un jau divus mēnešus esmu te, Odensē.

Par Pilsētu

Pilsēta ir trešā lielākā Dānijā, bet nemaz tā neliekas, jo te ir ļoti maz augstceltņu un nav to skrienošo cilvēku, kas kaut ko kavē (toties ir daudz riteņbraucēju). Skaista pilsēta.

par augstskolu

Augstskola arī patīk, ir ļoti labi aprīkota un pasniedzēji kā savējie. Te ir Friday bārs, kur piektdienās studenti var atpūsties ar klasesbiedriem vai pasniedzējiem un iedzert pa aliņam 🙂 Dāņi nereti piektdienas sāk svinēt jau ceturtdienā un iet uz bāriem, kuros ir Happy Hour, kad stundu visiem apmeklētājiem dala bezmaksas alu.

par studijām

Dāņi vairāk pielieto zināšanas praksē, ne tikai “kaļ” sausu teoriju. Projekti ir jātaisa grupās, nevis individuāli, kas ir interesanti, jo var iepazīt citas kultūras un iegūt jaunus draugus no dažādām pasaules malām.

par dzīvošanu Dānijā

Iesaku citiem studēt gribētājiem vispirms painteresēties par izmaksām Dānijā. Salīdzinoši ar Latviju, te ir daudz dārgāka īre, un dāņi prasa arī depozītu pirms ievākšanās, kas bieži ir 3 mēnešu īres apjomā. Arī ēdiens ir dārgāks, bet Dānijā ir dārgie un lētie veikali, kuros atšķiras tikai cena produktiem, nevis kvalitāte.

Man finansiāli ļoti palīdz ģimene, bet mēģinu atrast arī darbu, kā jau te lielākā daļa studentu. Nav tā, ka nevar atrast, bet vajag ļoti aktīvi meklēt.

ko Tu ieteiktu citiem, kas apsver iespēju studēt Dānijā? Katrā ziņā es neko nenožēloju, te tiešām ir vērts braukt un studēt!

Dānija ir skaista pilsēta un izglītība arī laba, tā ka nevajag baidīties šeit braukt! Tikai līdzi paņemiet lietussargu un šokolādi, jo lietu līst bieži un saldumi ir dārgi! 🙂