Par sporta un citām brīva laika aktivitātēm Vejlē

Agris
Logistics Management
UCL University College, Campus Vejle, Vejle

Par sporta un citām brīva laika aktivitātēm Vejlē

2010-01-13

Agris dalās savā pieredzēs par studijām Vejlē, un sniedz plašu informāciju par sporta un citām brīva laika aktivitātēm šajā pilsētā. Paldies, Agri, par sagatavoto informāciju!

Studijas Lillebaelt Academy of Professional Higher Education (EAL) ir brīvākas nekā Latvijā, taču, ja paralēli studijām vēlies strādāt, tad iemācies visu un kārto veiksmīgi eksāmenus bez problēmām! Tas ir iespējams. Skolā pasniedzēji ir draudzīgi un laipni.

Uzsākot studijas nepieciešams iegādāties mācību grāmatas, kas maksā ap 1000 DKK kopumā, taču iespējams arī šo to nopirkt par lētāku naudu no iepriekšējiem studentiem.

Aktivitātes Vejlē un tās apkārtnē

Pilsētiņa varētu likties maza tiem, kas nāk no lielākām pilsētām, piem. Rīgas. Vejle skaitās 7. lielākā pilsēta Dānijā un visnotaļ viena no skaistākajām un vienlaikus arī klusākajām un mierīgākajām. Vejle ir perfekta vieta jauniešiem, kas domā par sevis izglītošanu un sevis attīstīšanas iespējām. Man dzīvošana Vejlē deva iespēja apsvērt savus nākotnes plānus un nostabilizēties pirms spert soli uz priekšu.

Vejlē ir padomāts par jauniešiem uz izklaidēm – ir viena vesela iela, kas paredzēta izklaidēm un piedāvā 6 klubus, ātrās ēdināšanas iestādes, bet pa dienu pieejami restorāni un fitnesa klubi. Ja raksturotu dāņu izklaidēšanās stilu – praktiski jau daudz neatšķiras no latviešiem – saiet kopā, runājas, iepazīstas ar citiem. Vienīgais, latvieši mīl daudz vairāk dejot un labāk izskatīties.

Dāņi ir pieraduši pie ārzemniekiem un pārsvarā visai brīvi pārvalda angļu valodu un paši ir diezgan draudzīgi, tā ka iepazīties un atrast līdzīgu valodu nav pārāk grūti. Bez klubiem ir pieejamas arī dažādas nodarbības – dejas, kuras ietver pārsvarā visus pazīstamākos moderno deju veidus: dažāda veida cīņas, jogas nodarbības, fitnesa klubi, futbols, basketbols un citi. Pilsētā ir arī liels kinoteātris, koncertzāle, brīvā laika klubi, baseins un vairākas bowling zāles. Ir ari liela bibliotēka, kur iespējams paņemt grāmatas angļu, vācu, krievu un pat latviešu valodā, pat filmas un dator/konsoļu spēles, un pati vērtīgākā iespēja jaunatbraucējiem ir internets, kas ir pa brīvu ikvienam!