Patīk vide, cilvēki, pasniedzēji… un viss vēl ir tikai priekšā! :)

Sintija
Marketing Management
Dania Academy, Campus Viborg, Viborg

Patīk vide, cilvēki, pasniedzēji… un viss vēl ir tikai priekšā! :)

2014-09-19

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

Apmēram 4 nedēļas

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Patika doma par studijām, kuras ir par velti. Iespēja kombinēt darbu ar studijām un par to arī saņemt stipendiju, konkrētos nosacījumos, protams.

Vēlme satikt jaunus cilvēkus no dažādām valstīm, iegūt jaunus draugus, jaunu pieredzi un jaunus piedzīvojumus.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Sazinājos ar Study Start ar e-pasta palīdzību, arī zvanot. Palīdzēja atbildēt uz visiem jautājumiem, palīdzēt izprast visu, kas bija neskaidrs. Viss bija ļoti vienkārši, jo bija kāds, kas palīdz virzīt ik soli uz priekšu, soli pa solim-viss bija saplānots tā, ka nevajadzēja īsti uztraukties! Turklāt viss bija bez maksas.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Likās, ka pirmā diena ļoti ātri pagāja. Uztraukuma nemaz nebija, jo es biju atbraukusi jau kādas 5 dienas iepriekš, līdz ar to jau biju paspējusi sapazīties ar daudziem cilvēkiem.

Pārsteidza patīkamā atmosfēra un tas, ka cilvēki bija ļoti draudzīgi, ja bija kādas neskaidrības, visu varēja kopīgi atrisināt. Viss pagāja bez steigas, nekas sarežģīts. Viss interesantākais, protams, bija laiks pēc skolas, kad visi satikās.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Pagaidām vēl grūti spriest, kas man visvairāk patīk, jo dzīvojos nelielā pilsētiņā, kur dzīve rit pavisam mierīgi. Bet noteikt varu teikt, ka patīk vide, cilvēki un patīk tas, ka ir viegli saprasties ar skolotājiem. Un noteikti pavadītais laiks un aktivitātes ar studentiem! Par pārējo vēl grūti spriest, vēl tik daudz laika nav pagājis kopš atbraucu-viss vēl ir tikai priekšā! 🙂

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Noteikti pie tā, ka salīdzinoši ar manu valsti, šeit viss ir dārgāks. Tas bija vislielākais pārbaudījums-pierast pie Dānijas valūtas. Monētas arī likās īpatnējas.
Varbūt nedaudz arī tas, ka viņu mācību programma ir pastiprināti vērsta uz grupu darbu-visi projekti, arī bieži mājasdarbi un stundas darbi ir grupās, jo individuālās prasmes ir vairāk priekš sevis paša, lai parādītu tikai savas zināšanas, kad ir jāatbild, piemēram, uz kādiem jautājumiem. Pie tā savā ziņa man bija grūti pierast, jo biju pieradusi visu darīt viena, bet īstenībā, ir ļoti interesanti strādāt grupās, jo var arī daudz vairāk uzzināt par cilvēkiem apkārt.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Dānijā ļoti nozīmīgi ir grupu darbi -viss tiek veikts grupās. Ar skolotājiem var ļoti viegli kontaktēties, viņi ir draudzīgi un atvērti un bez piepūles spēj adaptēties arī jauniešu kompānijās.

Mācībās ļoti liela nozīme ir praktiskajai pusei, nozīmīgi ir spēt savas zināšanas pielietot dzīvē, nevis vienkārši to visu mācīties no galvas. Un mēs lekcijās varam arī apšaubīt skolotāju viedokli, protams, atrodot pretargumentus, varam izvirzīt jaunu viedokli, kas atbilst tematam, bet ne obligāti pamatojoties uz grāmatā rakstīto. Stundās var brīvi diskutēt.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Dania Academy of Business and Technology – Campus Viborg

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Pirmkārt, man prieks, ka skola ir blakus, vietai kur dzīvoju. Patīk, ka skolā ir vietas, kur jaunieši var atpūsties, ir tenisa galdi, galda futbols utt., ir daudz mazu klusu vietiņu, kur var vērot, kā norisinās grupu darbi. Ir iespēja jebkurā laikā iet uz skolas sporta zāli spēlēt basketbolu vai volejbolu. Skola ir aprīkota ar visu nepieciešamo.

Netālu no skolas ir studentu māja, kur visi parasti satiekas, lai jautri pavadītu laiku, rīkotu kādus pasākumus.

Pārsteidza, ka skolotāji ir tik atvērti, nepierasti liekas tas, ka ar skolotājiem var runāt, kā ar draugiem un tas ir pats patīkamākais, jo es nejutu nekādu spiedienu no viņu puses, kas visu padarīja vieglāku.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Marketing Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Vēl tikai esmu sākusi, bet varu teikt, ka biznesa, likuma lekcijas likās sarežģītākas, bet interesantākas tajā pat laikā, jo var tik daudz uzzināt un skolotāji vienmēr izmanto kādu reālu situāciju vai piemēru no dzīves.

Mārketinga un komunikāciju lekcijās ir vieglāk iesaistīties. Komunikācijās ir interesanti, jo šad tad varēja piedzīvot arī lomu spēles, lai vieglāk izprastu, kā cilvēki komunicē. Tas ir ļoti aizraujoši, jo var tik daudz uzzināt ne tikai par citiem, bet arī par sevi. Var iegūt zināšanas, kas vēlāk var noderēt pareizi komunicējot ar cilvēkiem, lai nonāktu ātrāk pie kāda mērķa.

Vēl nezinu, kā būs ar statistiku, tā būs nedaudz vēlāk, bet mūs jau brīdināja, ka būs sarežģīti, bet tas mani nebiedē, jo zinu, ka ar skolotājiem ir viegli kontaktēties un lūgt palīdzību, kad nepieciešams.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Viborgā

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta nav pārāk liela, centrs no manām mājām nav pārāk tālu. Viss ir kluss, atmosfēra ir mierīga. Var doties pie ezeriem. Mājiņas ir mazas, vēsturiskas. Var arī aplūkot Viborgas katedrāli.

Brīvajā laikā var noteikti iet iepirkties centrā, jo tur ir daudz veikalu, ir arī ēstuves, kafejnīcas, klubi – jaunieši vienmēr izveido savu draugu loku un izdomā kaut kur doties.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā?

Lielāko daļu vienkārši dodamies kaut kur, sarunājam kaut kur satikties, lai vienkārši parunātos. Šad tad arī izdomājam aiziet uz kādu klubu, lai draugu lokā izbaudītu mūziku un jautru cilvēku atmosfēru.
Ir iespēja arī doties uz sporta centriem. Man personīgi patīk doties pastaigās ar draugiem pa pilsētu. Viss ir atkarīgs no katra paša!

15. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Ja būs iespēja un vēl vēlme, tad turpināt studēt.

Kad beigšu studijas, doma ir kādu laiciņu te varbūt padzīvoties, pastrādāt un tad redzēs, kā būs tālāk. Varbūt izdomāšu uz citu valsti, varbūt gribēšu atpakaļ uz dzimto zemi. Grūti spriest, līdz tam vēl daudz laika. Pašlaik mana pirmā prioritāte ir beigt studijas.

16. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Protams, ka izglītības izaugsme manis izvēlētajā jomā, bet, ja runājam par emocionālo guvumu, tad trīs vārdos: neatkarība, pieredze, piedzīvojums!

17. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Ja Jūs esat pārliecināti par savu izvēli un jums ir ticība saviem paša spēkiem, nav bail no grūtībām un neatkarības no kāda cita atbalsta, tad noteikti iesaku doties pretī saviem sapņiem! Tie būs pārbaudījumi, kas veidos pieredzi, veicinās Jūsu izaugsmi!

Galvenais ir mierīgs prāts, vēlme to paveikt! 🙂