Sākumā es nedaudz šaubījos, bet tagad uz to atskatoties – tā bija pareizā izvēle!

Rūdolfs
Architectural Technology and Construction Management
UCL University College, Campus Odense, Odense

Sākumā es nedaudz šaubījos, bet tagad uz to atskatoties – tā bija pareizā izvēle!

2013-03-27

Studijas paskrēja nemanot. Viss studiju process bija piesātināts ar tik daudz jauniem iespaidiem un interesantām zināšanām, ka tie gandrīz četri gadi tagad liekas kā viens, bet notikumiem bagāts gads.

Bija pareizā izvēle

Iesākumā gan es nedaudz šaubījos, bet tagad uz to atskatoties, liekas, ka tā bija pareizā izvēle.

VIEGLI ADAPTĒTIES KOLEKTĪVĀ

Studiju programma bija izstrādāta tā, lai ļautu iegūtās zināšanas uzreiz likt lietā strādājot grupās pie projektiem, kas simulēja reālu projektu izstrādes procesu. Tas savukārt ļāva vieglāk adaptēties kolektīvā strādājot pie reāliem projektiem.

Prakse Vācijā

Manis izvēlētā studiju programma sevī ietvēra prakses semestri, kuru aizvadīju Vācijā, salīdzinoši nelielajā Bembé-Dellinger arhitektu birojā. Jau pirms prakses, Erasmus programmas ietvaros, pavadīju gadu Vācijā un tādēļ arī prakses meklējumos koncentrējos tieši uz Vāciju.

Prakses vietu atrast nebija viegli, bet nedaudz veiksmes, neatlaidība firmu aptaujāšana un piesaistoša portfolio izveide ātri vien nesa rezultātus.

Prakse ilga sešus mēnešus, kuru laikā man bija lieliska iespēja strādāt pie vairākiem ļoti interesantiem projektiem dažādās to fāzēs un gūt lielisku pieredzi. Tākā pēc prakses beigšanas vairs bija atlicis tikai bakalaura projekts, vienojos ar skolu par projekta izstrādi paliekot savā prakses vietā.

Tuvākos gadus vēl dzīvošu ārzemēs

Tagad, kad studijas ir jau garām, domāju kādu laiku vel uzturēties Vācijā. Gribas labāk apgūt valodu, lai pēc tam varētu pilnvērtīgi studēt maģistros. Bet domājot par tālāku nākotni, viss vēl pagaidām ir ir nedaudz neskaidrs. Vismaz uz doto brīdi liekas, ka tuvākos gadus vēl varētu pavadīt ārzemēs. Kamēr vel esmu jauns, gribu izmantot iespēju studēt un gūt praktisko pieredzi, kas būtu noderīga, kad atgriezīšos Latvijā.