Tā būs labākā dzīves pieredze, kāda vien var būt!

Jana
International Sales and Marketing
UCL University College, Campus Odense, Odense

Tā būs labākā dzīves pieredze, kāda vien var būt!

2013-07-27

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

4 gadus

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Galvenokārt tādēļ, ka bija vēlme dzīvot internacionālā vidē, iepazīt pilnīgi citu kultūru. Liels pluss bija arī tas, ka izglītība ir bez maksas, bet ne noteicošais.

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start bija lielisks informācijas avots! Ieguvu detalizētu informāciju par augstskolām, visām programmām, nepieciešamajiem dokumentiem, kas tika aizpildīti un nosūtīti.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā diena bija diezgan kurioza. Rīts sākās ar mazāk kā 10km braucienu ar riteni, nedaudz lija, tieši pie skolas saskrējos ar riteņiem ar kursa biedreni un abas bijām gar zemi.
Dienas programma bija negaidīta; dažādas atrakcijas svaigā gaisā, klases biedru iepazīšana, kā arī daudz alus-kastes! Tas, ka 1. skolas dienā mēs varējām dzert alu neierobežotā daudzumā, turklāt, ejot ar atvērtām pudelēm pa ielu, tas bija negaidīti, salīdzinoši ar Latviju.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Dānijā visvairāk man patīk drošības sajūta, tīri ekonomiskā ziņā. Studenti saņem stipendijas, bezdarbnieki- pabalstus. Dānijā dzīvojot, var redzēt, kur aiziet augstie nodokļi, ko cilvēki maksā- izglītība, medicīna, kā arī sakoptība visapkārt.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Iesākumā, visdrīzāk, pie valodas barjeras, kā arī pārtikas izvēles iespējas ir diezgan minimālas, salīdzinoši ar Latvijas veikalos atrodamā.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Dānijā ir pilnīgi citāda mācību sistēma, nekā Latvijā. Sākot ar to, ka lekcijās nācās pierast pie tā, ka pasniedzējs studentus uztver vienlīdzīgi – jebkurā brīdī ir atļauts uzdot jautājumus, diskutēt ar pasniedzēju, turpetīm, Latvijā (cik atceros no vidusskolas laikiem) bija tāda sajūta, ka pasniedzējs ir augstāks un nav atļauts ne izteikt savu viedokli, ne arī stundas laikā uzdot jautājumus. Dānijā attieksme no pasniedzēju puses ir daudz labvēlīgāka, neviens nevienu nenosoda un īpaši neizceļ.
Latvijā studijas balstās uz iekalšanu,atstāstīšanu un aizmiršanu (lielākoties), savukārt Dānijā mācību viela bieži vien tiek pielīdzināta situācijām reālajā dzīvē, ļoti bieži tiek risinatas situācijas,problēmas, kas ir no zināmām kompānijām, tādējādi, attīstot fantāziju, intelektu un spēju pielietot teorijas reālajā dzīvē.

8. Kurā augstskolā Tu studē?

Tietgen Business college (Kopš 2018. gada: UCL – Campus Odense)

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Mana augstskola ir diezgan neliela, atrodas Odensē. Es ieteiktu to tiem topošajiem studentiem, kas vēlās studēt Mārketingu, jo pirmie 2 gadi (AP) bija to vērti. Pasniedzēji ļoti zinoši, ar bagātīgu pieredzi, jo paši strādājusi vairākās kompānijās. Tietgen Business college ir kā lielisks sākuma posms, jo viss ir daudz kopaktāk un drīz vien cilvēki viens otru atceras.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Top-up International Sales and Marketing Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Mana studiju programma bija ļoti pilnvērtīga, tieši ar bagātīgo priekšmetu klāstu. Mārketings kā tāds iekļauj mācību priekšmetus, kuri kopumā palielina redzesloku un iekļauj tos aspektus, kuri biznesā ir būtiskie.
Patika tas, ka bija arī izvēles priekšmeti, kuri deva iespēju katram fokusēties uz kādu noteiktu mācibu priekšmetu, atbilstoši interešu līmenim.
Nepatika tas, ka mācību grāmatu saraksts bija ļoti plašs un beigu beigās, bija pat tādas grāmatas, kas palika neizstudētas pilnībā.
Studiju sākumā, nebija viegli pierast pie tā, ka ir ļoti daudz jālasa, bet ar laiku viss iegāja savā ritmā.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Odensē

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Šobrīd jau gandrīz gadu dzīvoju Kopenhāgenā, bet studiju laikā dzīvoju Odense. Tur man ļoti patika, jo pilsēta ir skaista, it īpaši pats centrs, kas ir neliels, bet viss ir sasniedzams. Man patika atmosfēra un dzīvīgums, jo arī dzīvoju pašā pilsētas centrā, kur ielas vienmēr bija pārpildītas ar cilvēkiem.
Brīvajā laikā, daudzi nodarbojas ar sportu, jo sporta zāļu netrūkst, kā arī nogalēs, vietējie studentu bāri, klubi pulcē studentus.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā (Odensē)?

Pēc skolas beigšanas, pievērsos sportam, paaris stundas dienā pavadu “Fitness World”, kā arī brīvprātīgi piedalos dažādu festivālu vadīšanā, organizēšanā. Mācos arī dāņu valodu, kā arī eju dažādos kursos. Nu jau arī atradu interesējošās studijas, kuras vēlos uzsākt, kad tiks nokomplektēta jaunā grupa.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

10 000 DKK

16. Vai Tev ir darbs Dānijā?

Ir

17. Cik ilgi Tu meklēji pirmo darbu Dānijā?

Pāris dienas

18. Kas bija Tavs pirmais darbs?

Pirmais darbs bija 3 viesnīcās, tā saucamais- housekeeping.

19. Vai ar nopelnīto algu pietiek dzīvošanas izdevumiem?

20. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Plānoju palikt Dānijā vēl vismaz pāris gadus,jo vēlos iegūt plašāku pieredzi darba tirgū. Par atgriešanos Latvijā neesmu domājusi. Pagaidām neredzu izaugsmes iespējas Latvijā, varbūt pēc pāris gadiem, pagaidām redzu sevi Dānijā, bet, kas zin?

21. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Cits skatījums uz dzīvi. Varu teikt,ka esmu ļoti mainījusies, norūdījusi raksturu, iemācījusies ar visu tikt galā pašas spēkiem, piedzīvojusi grūtības, kuras Latvijā dzīvojot nenāktos piedzīvot. Esmu ļoti apmierināta ar to,ka izlēmu braukt šur, jo tāda dzīves pieredze, kas ietver sevī dzīvošanu pilnīgi svešā valstī, strādājot tādus studentu darbus, kādus Latvijā nebūtu strādājusi, plānojot savas finanses patstāvīgi, ir neaizstājama.
Pašizaugsme ir lielākais ieguvums.

22. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Tā būs labākā dzīves pieredze, kāda vien var būt! Iesaku studēt ārpus Latvijas, jo iegūtā izglītība ārzemēs ir daudzveidīgāka, it sevišķi, ja dzīvo un studē internacionālā vidē. Tie,kas vēlās izbaudīt patstāvību un redzēt reālo dzīvi, esot tālu prom no mājām, vecākiem un draugiem, uz priekšu!