Tā ir iespēja izjust nebijušas emocijas un redzēt pasauli daudz plašākā skatījumā

Jānis
Marketing Management
International Business Academy, Campus Kolding, Kolding

Tā ir iespēja izjust nebijušas emocijas un redzēt pasauli daudz plašākā skatījumā

2010-03-22

Studēju mārketinga menedžmentu (AP degree) International Business Academy. Doties studēt uz ārzemēm izdomāju vidusskolas 2. semestra laikā.

visspēcīgāk mani uzrunāja Dānija

Izsverot +/- dažādām valstīm, visspēcīgāk mani uzrunāja Dānija, kur ir iespējā iegūt augstāko izglītību bez studiju maksas. Tad arī meklējot informāciju internetā uzgāju studystart.lv, kas fokusējas tieši uz studentiem, kas vēlas studēt Dānijā.

Study start palīdzēja pieteikties

Study Start palīdzēja sakārtot visus vajadzīgos dokumentus manai izvēlētajai skolai un nosūtīja tos, līdz beigu beigās saņēmu akceptu no skolas!

SAPRATU, KA vajag uzdrošināties

Visu vasaras laiku mazliet uztraucos vai tas ir pareizais lēmums, ko esmu pieņēmis – doties tālu prom, bez ģimenes, bez visa ierastā. Bet sapratu, ka reiz ir jāsāk pašam palēnām cīnīties par savu nākotni un uzdrošināties.

nebiju radis uzturēties tik internacionālā vidē

Ierodoties Dānijā pirmā nedēļa bija ļoti interesanta, jo nebiju radis uzturēties tik internacionālā vidē. Uzreiz sapratu, ka tas ir tieši tas ko vēlos, uzzināt vairāk par citu kultūrām un iegūt draugus vairākās Eiropas valstīs. Skola regulāri veido pasākumus priekš studentiem, kuri papildus ļauj saliedēties tiem, kas to vēl nav paspējuši. Jau pēc pirmā semestra mana pirms tam tikai teorētiski pielietotā angļu valoda bija jūtami uzlabojusies.

Mācību process ir ļoti atšķirīgs

Mācību process šeit ir stipri atšķirīgs no ierastā Latvijā. Pārsvarā strādājam grupās, kas liek nepārtraukti kontaktēties un domāt ar citiem studentiem angļu valodā. Eksāmenos šeit ir atvērto grāmatu princips, kas nozīmē, ka ir atļauts izmantot visus savus pierakstus un grāmatas. Neskatoties gan uz skolēnu, gan uz skolotāju atšķirīgiem uzvedības paradumiem, visi ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi.

Koldinga – pateicīga vieta mācībām un sportam

Dzīve Koldingā varbūt nav viena no tām aizraujošākajām, bet toties tā ir ļoti pateicīga mācībām un aktīvajam sportam. Personīgi es spēlēju basketbolu pilsētas komandā. Liela problēma šeit ir ar darbu, jo ja tu nerunā dāniski, tad atrast kaut ko ir patiešām grūti.

esmu apmierināts

Kopumā ar savu izvēli esmu apmierināts, jo gan skola, gan valsts rada priekšzīmīgu priekšstatu uz ko jātiecas.

Ko Tu ieteiktu citiem jauniešiem, kas domā studēt Dānijā!

Studentiem, kas tagad lauza galvas kur un ko doties studēt, ir tieši īstais laiks, kad lūkoties ārpus Latvijas robežām. Tā ir iespēja redzēt pasauli daudz plašākā skatījumā, piedzīvot daudz ko nepieredzētu, kā arī izjust nebijušas emocijas.