Zināju, ka gribu pamēģināt ko jaunu, un izaicināt sevi…

Raivis
Marketing Management
VIA University College, Campus Horsens, Horsens

Zināju, ka gribu pamēģināt ko jaunu, un izaicināt sevi…

2013-12-27

1. Cik ilgi tu esi Dānijā?

4 mēneši

2. Kādēļ Tu izlēmi studēt Dānijā?

Zināju ka gribu pamēģināt ko jaunu, un attīstīt sevi vairāk, izaicināt sevi. Paliekot Latvijā pēc vidusskolas es neko nemainītu – viss paliek tāds pats, tikai no skolēna esi jau students, bet nemainot vidi sev apkārt, pats arī nemainies un ja gribu kaut ko sasniegt, tad ir jādara kas citādās kā pārējie dara, jādara vairāk un labāk. Arī fakts, ka Dānijas universitātēs izglītības līmenis ir ļoti augsts, kuru atzīst visā Eiropā noteikti, domāju ka drīz arī visā pasaulē. Uzzinot mācību metodes, kuras ļoti atšķiras no Latvijā izmantotajām, sapratu ka man ir jādodas uz Dāniju. Arī protams fakts, ka par studijām nav jāmaksā!

3. Pastāsti kā Study Start Tev palīdzēja pieteikšanās procesā!

Study Start palīdzēja visos iespējamajos aspektos, par ko esmu ļoti pateicīgs.
Informācija par Dāniju/augstskolām un visu pārējo, kā arī palīdzība pieteikšanās procesā un kontaktu uzturēšana ar augstskolām – to visu izdarīja Study Start.

4. Pastāsti par savu pirmo dienu augstskolā!

Pirmā diena bija reģistrēšanās un ”ekskursija” pa skolu un ēkām, kuras atrodas blakus skolai (piemēram studentu bārs). Reģistrēšanās process prasīja ilgu laiku, bet tas ir tāpēc ka vienā dienā reģistrē visus jaunos skolēnus un VIA UC to ir pietiekami daudz.

5. Kas Tev patīk Dānijā?

Internacionālā vide, tas ir kas pavisam savādāks, tā ir viena no tām lietām, kas man patīk viss vairāk, mana skola – VIA UC ir pati internacionālākā universitāte visā Dānijā!
Studiju programma arī man ļoti patīk!
Arī par studentu dzīvi ir padomāts.

6. Pie kā Tev bija grūti pierast Dānijā?

Sākumā ir grūti pierast pie cenām un to saprašanas.
Bet visgrūtāk ir pierast pie tā, ka riteņbraucēji ir paši svarīgākie satiksmes dalībnieki, man visā pilsētā ir riteņbraucēju celiņi un automašīnās un gājēji šķiet ka respektē riteņbraucējus visvairāk.

7. Pastāsti kā mācības Dānijā atšķiras no mācībām Latvijā?

Latvijā visa pamatā ir tikai teorija, bet Dānija – teorija un tās pielietošana. Regulāras prezentācijas klasē un uzdevumi, kuri ir aktuāli tagad nevis skolotāju sacerēti (tie ir reāli).

8. Kurā augstskolā Tu studē?

VIA University College

9. Pastāsti par savu augstskolu!

Augstskola man patīk, nevaru par neko sūdzēties.
Ļoti internacionāla, man klasē pat ir meitene no Indijas.
Skola ir pieejama 24/7, kas sākumā liekas dīvaini, bet ir ļoti noderīgi taisot projektus vai vienkārši mācoties.

10. Kurā studiju programmā Tu studē?

Marketing Management

11. Pastāsti par savu studiju programmu?

Studiju programma- pirmkārt tiek izmantotas pašas jaunākās grāmatas, 2013. vai 2012. gada ari aktuālu informāciju tajās.
Pirmajā semestrī man ir sekojoši priekšmeti – Business Law, Economics, Statistics, Communication, Organisation un International Marketing and Sales.
Kā arī jāpiemin ka Marketing studenti studē vismazāk, salīdzinot ar citiem VIA UC studentiem, primajā semestrī man skola ir tikai 4 dienas nedēļa, dažreiz tikai 3 dienas nedēļā.
Sākumā ir grūti pierast pie tā, ka pašam ir jālasa mājās diezgan daudz.

12. Kurā pilsētā Tu studē?

Horsens

13. Pastāsti par pilsētu, kurā Tu dzīvo?

Pilsēta ir maza, teikšu godīgi, nav nekā diža, bet Horsenā atrodas – kinoteātris, iepirkšanās centrs, galvenā iela pilna ar veikaliem, futbola stadions, sporta centrs(vietējai basketbola komandai), vairākas trenažieru zāles, baseins un protams bāri, kā arī divi klubi.
Tā ka vienmēr var atrast ko ar draugiem darīt brīvajā laikā.

14. Pastāsti, kā Tu pavadi brīvo laiku Dānijā (Horsenā)?

Mācoties, sportojot un pavadot laiku ar jaunajiem draugiem.

15. Cik vidēji lieli ir Tavi ikmēneša izdevumi Dānijā?

5 000 DKK

16. Ko Tu plāno darīt pēc studijām Dānijā?

Es plānoju braukt uz citu valsti visticamāk, bet tad jau redzēs kas un kā notiksies tālāk, jo patreiz ir grūti pateikt, iespējas pēc studijām Dānijā šķiet neierobežotas, kuras nekādīgi nevar salīdzināt ar iespējām pēc studijām kādā no Latvijas universitātēm.

17. Kas ir Tavs lielākais ieguvums studējot Dānijā?

Izglītība! kā arī angļu valodas nostiprināšana un draugi no visām Eiropas valstīm!

18. Ko Tu gribētu pateikt jauniešiem, kas apsver domu studēt ārpus Latvijas un, iespējams, tieši Dānijā?

Ja doma jau ir topošā studenta prātā, tas nozīmē, ka pirmais solis jau ir sperts un ka ir vienkārši jārīkojas un jāizkāpj no savas komforta zonas un jādodas studēt ārpus Latvijas! Tas arī viss ko varu pateikt, tā ir lieliska iespēja, kuru iesaku izmantot. Latvijā var vienmēr atgriezties ja gadījumā, kaut kas nepatīk.