Studijas ārzemēs

Studijas ārzemēs

Studijas ārzemēs

Ja Tu esi nonācis šajā lapā, tad Tu noteikti jau esi domājis par studijām ārzemēs!

Tu noteikti apsver – vai nav grūti studēt ārzemēs, vai Tavas angļu valodas zināšanas ir pietiekami labas, kā ir būt svešā valstī, prom no ģimenes un draugiem, cik īsti tas viss maksā un kā vispār var iestāties?

Šajā lapā Tu uzzināsi atbildes uz šiem un daudz citiem jautājumiem. Mēs mēģināsim apgāzt tipiskos mītus, ka studēt ārzemēs ir grūti, dārgi un neiespējami!

   Lasi arī sadaļu: Kāpēc studēt Dānijā!

 VAI STUDĒT ĀRZEMĒS IR GRŪTI?

Studijas ārzemēs pilnīgi noteikti atšķiras no mācībām pie kā Tu esi pieradis Latvijas vidusskolā vai augstskolā. Neatkarīgi, uz kuru valsti Tu izvēlēsies doties, Tu pamanīsi lielākas vai mazākas atšķirības.

Studiju metodes, to pasniegšanas veids un kontakts ar pasniedzējiem iespējas būs pilnīgi savādāks vai pat pretējs tam, pie kā Tu esi pieradis Latvijā. Katrai valstij piemīt savas kultūras atšķirības, kas atspoguļojas ikvienā dzīves jomā, tai skaitā arī veidā, kā tiek pasniegtas studijas. Augstskolas parasti rēķinās, ka pirmais mēnesi parasti ir iepazīšanās mēnesis, kad jaunie studenti iepazīst jauno vidi, augstskolu un kursa biedrus.

Tātad atbildot uz jautājumu – vai studēt ārzemēs ir grūti? – jāsaka, ka tas ir atkarīgs no tā, cik ātri Tu spēj pielāgoties jaunai videi un jaunām mācību metodēm. Studiju apjoms parasti ir līdzvērtīgs, atšķirīgas ir tikai prasības un to pasniegšanas veids.

Ko par studijām saka jaunieši Dānijā:

Sigita: “Mācību process atšķiras ar to, ka nav testu vai pārbaudes darbu, ir tikai viens gala eksāmens, beidzot pirmo kursu, un pāris mājas darbu katrā priekšmetā. Studijas pārsvarā balstās uz grupu projektiem un grupu darbiem. Zinu gan, ka ne visiem studentiem patīk šāds mācību process, un dažiem ir grūti atradināties no ierastas mājas darbu pildīšanas un testiem katru nedēļu.” Lasi plašāk

Elīna: “Lai gan ir grūti pierast pie nepiespiesta dialoga ar savu skolotāju, bet tas ir tas, kas man patīk visvairāk. Man nav bail uzdot pašu muļķīgāko jautājumu, jo zinu, ka tas nešķitīs muļķīgs skolotāja acīs. Skolotājs ir savējais!” Lasi plašāk

Edvarts: “Studijas notiek nepiespiestā vidē, pasniedzēji ir ļoti atvērti, komunikabli un dzīvespriecīgi” Lasi plašāk

   Lasi arī citu jauniešu pieredzi: Studentu pieredze

KĀDĀM IR JĀBŪT ANGĻU VALODAS ZINĀŠANĀM?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, ko saņemam no jauniešiem ir – kādam ir jābūt angļu valodas zināšanām, lai studētu ārzemēs? Vēlamies nomierināt un teikt, ka Tavām angļu valodas zināšanām nav jābūt izcilām, jo studiju mērķis ir arī pilnveidot valodas zināšanas.

Studijas ārzemēs ir lielisks veids kā pieslīpēt angļu valodas izrunu, bagātināt vārdu krājumu un iemācīties brīvi izteikties angļu valodā.

Kādas ir prasības Dānijas augstskolās?

Lai studētu Dānijā, Tavām angļu valodas zināšanām ir jābūt vidusskolas līmenī, lai Tu brīvi vari runāt, lasīt un rakstīt angļu valodā.

Lai novērtētu Tavas angļu valodas zināšanas, Tev ir jāiesniedz viens no starptautiski atzītajiem angļu valodas testiem. Mēs saviem klientiem piedāvājam kārtot Study Start angļu valodas testu, kas gan cenas, gan prasību ziņā ir izdevīgāks. Par testu lasi plašāk šeit:  Study Start angļu valodas tests

Ko jaunieši saka par pieredzi studējot angļu valodā:

Baiba: “Valoda… tagad varu liet ūdeni nemaz nepiedomājot par vārdiem. Tas ļoti palīdz klasē un arī ikdienas dzīvē. Dzīvojot kopmītnēs angļu valoda nav vienīgā, kuru var iemācīties!” Lasi plašāk

Gundega: “Valoda ir manāmi uzlabojusies, esmu ieguvusi draugus no dažadām pasaules valstīm” Lasi plašāk

Gundega: “Forši likās tas, ka Study Start piedāvāja valodas testu, jo IELTS vai TOEFL testus likt negribējās- ļoti dārgi un būtu liela vilšanās, ja nenoliktu.. Study Start testu nokārtoju vēl labāk, kā cerēju un ietaupījās vairāk ļoti daudz naudas :)” Lasi plašāk

KĀ NOTIEK IESTĀŠANĀS AUGSTSKOLĀS?

Iestājprasības ārzemju augstskolās parasti ir pielāgotas konkrētās valsts augstskolu standartam, tādēļ prasības katrā valstī ir atšķirīgas. Dažās valstīs ir jākārto speciāli iestājeksāmeni, citās – iestājeksāmenu nav vispār.

Iestājprasības Dānijas augstskolās

Stājoties Dānijas augstskolās iestājeksāmenu nav, pretendenti tiek vērtēti pēc vidusskolas atzīmēm un angļu valodas testa rezultāta.

Atzīmes, kuras skatās uz liecības ir: angļu valodā, kā arī stājoties atsevišķās studiju programmās – matemātikā, ķīmijā un bioloģijā (prasība – šīm atzīmēm ir jābūt sekmīgām).

Kā notiek iestāšanās un kādi dokumenti ir jāiesniedz, lasi šeit: Pieteikšanās

CIK MAKSĀ STUDIJAS ĀRZEMĒS?

Braucot studēt uz ārzemēm ir jārēķinās ne tikai ar studiju maksu, bet arī ar dzīvošanas izmaksām, kas katrā valstī ir ļoti atšķirīgas.

Cik maksā studijas Dānijā?

Izvēloties studēt Dānijā, Tev nav jāmaksā studiju maksa, ja Tu esi Latvijas vai kādas citas Eiropas Savienības valsts pilsonis. Lasi plašāk

Veicot aptauju mūsu studentu vidū noskaidrojam, ka studenti Dānijā vidēji tērē 550 EUR mēnesī.

Šeit mēs esam apkopojuši izmaksas ar kādām Tev ir jārēķinās studējot Dānijā: Izmaksas


Biežāk uzdotie jautājumi