Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Business Academy Aarhus (Viby J)

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Šobrīd populārākā augstskola Dānijā mūsu studentu vidū!


Business Academy Aarhus (BAAA) ir viena no lielākajām biznesa akadēmijām Dānijā. Orhusas (Aarhus) akadēmijā studē vairāk nekā 4400 studentu, no kuriem 3100 ir pilna laika studenti un 1300 – neklātienes studenti.

Orhusas Biznesa akadēmija piedāvā 13 dažādas studiju programmas (skaties zemāk), kas ir veidotas balstoties uz šī brīža darba tirgus prasībām, piedāvājot tikai jaunāko informāciju, sagatavojot studentus veiksmīgai karjerai vietējā vai ārzemju uzņēmumā.

.

KĀPĒC STUDĒT BAAA?

Jau vairākus gadus Business Academy Aarhus mūsu studentu vidū ir vispopulārākā. Ik gadu apm. 20 % jauniešu izvēlējās studēt tieši šajā augstskolā.

PLAŠAS STUDIJU IESPĒJAS

BAAA ir viena no tām augstskolām, kas piedāvā ļoti plašas studiju iespējas, kas ir paredzētas tieši ārzemju studentiem. Visas studiju programmas notiek angļu valoda, dāņu valodas zināšanas nav nepieciešamas, lai studētu Dānijā.

Akadēmija piedāvā vairākas Top-up studiju programmas, kas nozīmē, ka studentam ir iespējas iegūt vairākus bakalaura diplomus īsākā laikā (par to plašāk lasi te: Top-up degree)

AKTĪVA SOCIALA DZĪVE

Orhusa tiek saukta par studentu pilsētu, jo ik gadu uz Orhusu dodas studēt vairāki tūkstoši ārzemju un pašu dāņu studentu, tai skaita vidēji 20 mūsu latviešu studentu. Orhusā ir vairāki studentu klubi un tiek rīkoti speciāli pasākumi  studentiem.

Akadēmijas pagrabā ir izveidots studentu klubs, saukts par “Piektdienas bāru”, kur jaunieši var atpūsties un izklaidēties. Augstskolas klubā studenti paši regulāri rīko dažādus pasākumus, tādēļ par garlaicību Orhusas akadēmija sūdzēties nevar!

IZDEVĪGAS PRIEKŠROCĪBAS

Augstskola Multimediju studentiem piedāvā studijām nepieciešamās datorprogrammas – bez maksas. Studentam ir jābūt savam datoram līdzi, bet programmas, kas nepieciešamas darbam ar multimedijiem, augstskola dod bez maksas.

Par citām priekšrocībām studējot BAAA var uzzināt jautājot mums uz info@studystart.lv

.

.KO STUDENTI SAKA PAR AUGSTSKOLU

RŪDOLFS: Sākumā es nedaudz šaubījos, bet tagad uz to skatoties zinu, ka tā bija pareizā izvēle! Lasi plašāk
ANNA: Man patīk brīvā gaisotne, skolotāju attieksme, internacionālā vide, interesantais skolas dizains, piektdienas bars augstskolas pagrabā… Lasi plašāk
MĀRCIS: Augstskolā ir jaunākās tehnoloģijas, kas nav pat salīdzināmas ar Latviju.. Lasi plašāk
VIDEO

BAAA VIDEO


BROŠŪRA


www: Business Academy Aarhus


PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām Orhusā un par dzīvošanas iespējām studējot Business Academy Aarhus.

IZMAKSAS (Aarhus)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 360

306 – 360

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1000

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 533

0

studiju depozīts*

150

0

internets

13

13

ēšana**

 - ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 4 EUR

 - kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

 - alus kauss augstskolas bārā: 3,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim***

49

49

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ****

335 - 670

0

KOPĀ

2500 - 3355 EUR 598 - 652 EUR

* studiju depozts sedz izmaksas: studenta karte, studiju izdales materiāli (kopijas), dažādi augstskolas organizēti studentu pasākumi pirmajā semestrī uc.

** Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

*** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 365 DKK (49 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

**** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

ĪPAŠAS PRASĪBAS

DOKUMENTU TULKOŠANA

Stājoties augstskolā BAAA dokumentiem (liecības kopijai, vidusskolas atestātam, eksāmenu rezultātiem) nav jābūt tulkotiem angļu valodā, ir jāiesniedz dokumentu kopijas oriģinālvalodā.

DZĪVOŠANA

Studentu dzīvokļi

Orhusā (Aarhus) tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir salīdzinoši lētāki. To īres maksa mēnesī ir no 306 -360 EUR. Īres maksa ir atkarīga no dzīvokļa lieluma un atrašanās vietas. Vienistabas studentu dzīvoklī ir atļauts dzīvot divatā, ja vismaz viens no īrniekiem ir students.

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupīsi izdevumus par sabiedrisko transportu.

Dzīvokļu skaits ir ierobežots, tādēļ pieteikties rindā uz dzīvokli vajag pēc iespējas ātrāk - mēs iesakām to darīt jau martā vai tiklīdz ir iesniegts pieteikums studijām.

Kā pieteikties

Pieteikšanās rindā studiju dzīvoklim ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Aarhus

 

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Orhusā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv. Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Business Academy Aarhus (Viby J) piedāvā 16 studiju programmas angļu valodā:

Pilsēta

Aarhus Denmark

Aarhus (Orhusa) ir otrā lielākā pilsēta Dānijā, kurā netrūkst ne izklaižu, ne kultūras iespēju.

Orhusā dzīvo 300,000 iedzīvotāju un 12% no tiem ir studenti, kas padara šo pilsētu par lielāko studentu pilsētu Dānijā.

`DEN GAMLE BY`

Aarhus vēsturiski skaitās viena no vecākajām Dānijas pilsētām, tādēļ arī iespaidīgu vēstures objektu pilsētā netrūkst – kaut vai populārais parks Den Gamle By (vecā pilsēta), kur ir atveidota Orhusa, kāda tā izskatījās ap 1550. gadu un vēlāk.

PĀRVIETOJAS AR RITENI

Ļoti raksturīgi studentiem Orhusā, ir pārvietoties ar riteni. Dānijā ir ļoti ērti braukt ar velosipēdu, jo veloceliņi ir izveidoti gar visām galvenajām ielām un nokļūšana līdz augstskolai bieži vien ir ātrāka ar riteni nekā ar sabiedrisko transportu. Tas pilnīgi noteikti ir lētākais, ērtākais un veselīgākais pārvietošanās veids.

SPORTS

Sportam ir īpaša vieta Aarhus ikdienā. Pēdējos gadus pilsēta var lepoties ar tādiem notikumiem, kā: U21 Eiropas futbola čempionāts, Eiropas sieviešu handbola čempionāts un Pasaules vingrošanas čempionāts.

Ja Tu velies nodarboties ar kādu sporta veidu Orhusā – iespējas ir neierobežotas!

KULTŪRAS UN IZKLAIŽU IESPĒJAS

Aarhus var dēvēt par mākslas, kultūras un sporta centru. Dzīvojot Orhusā, katrs atradīs sev ko piemērotu. Visu gadu garumā pilsētā notiek dzīvās mūzikas festivāli, brīvdienās – aizraujoša naktsdzīve, vasarās – skaistas pludmales, atpūtas brīžos – fantastisks mežs pastaigām.

Pilsētā ir arī neskaitāmi restorāni, mājīgas kafejnīcas, bāri, uz kuriem var aiziet paēst vai vienkārši iedzert tēju vai kafiju.

STUDENTU KLUBS

Orhusas Studentu klubs ir vieta, kur satiekas studenti, notiek dažādi pasākumi, koncerti un vienkārši kopā būšana. Lasi plašāk: www.studenterhusaarhus.dk

No Aarhus līdz galvaspilsētai Kopenhāgenai var nokļūt trīs stundu laikā ar vilcienu – tādēļ brīvdienās var apskatīt ari galvaspilsētu!

KO STUDENTI SAKA PAR PILSĒTU

pieredze_zane_pilsetapieredze_rudolfs_pilsetapieredze_anna_pilsetapieredze_ginta_pilseta

INTERESANTI:

Lielakas_studentu_pilsetas_Danija_20122-140x140Lasi Dānijas žurnāla “Ud & Se” apkopoto informāciju par Orhusu – kas tajā ir labs, kas slikts, cik maksā lētākie studentu dzīvokļi, labākie dzīvokļu meklēšanas portāli, īpašās atlaides studentiem, un populārākie aizspriedumi. Lielākās studentu pilsētas Dānijā