Tavs izglītības ceļvedis Dānijā
 
2012-02-09 Study Start

Business Academy SouthWest – Campus Esbjerg

AUGSTSKOLAS APRAKSTS

Business Academy SouthWest misija ietver augstskolas galvenās vērtības: “We challenge & innovate students”


Business Academy SouthWest (BASW) ir lielākā Dānijas Dievidjitlandes akadēmija, kopā piedāvājot 15 dažādas studiju programmas, no kurām 10 tiek piedāvātas angļu valodā (skaties zemāk).

MULTIKULTURĀLA STUDIJU VIDE

Akadēmijā studē jaunieši no apm. 20 dažādām pasaules valstīm, radot ļoti dinamisku un multikulturālu studiju vidi.  Ik gadu studijas SouthWest akadēmijā sāk arī vairāki mūsu studenti no Latvijas.

SADARBĪBA AR UZŅĒMUMIEM

SouthWest akadēmija lielāko uzsvaru liek uz sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem, piedāvājot studentiem labākās prakses vietas un izmantojot uzņēmumu pieredzi studiju procesā. Tādā veidā jau studiju laikā sagatavojot studentus darba tirgum un iepazīstinot ar aktualitātēm katrā nozarē.

Studijas SouthWest akadēmijā ir vairāk nekā veiksmīgi iegūts bakalaura diploms – augstskola savus studentus gatavo nākotnes darba tirgum, aktīvi sekojot līdzi prasībām, ko izvirza darba devēji. Kā viena no prasībām nākotnes darba tirgū būs spēja būt novatoriskam – domāt radoši un meklēt jaunus risinājumus, radīt jaunus produktus un pakalpojumus.

ATTĪSTA SPĒJAS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ

Augstskola lielu uzsvaru liek arī uz jauno uzņēmēju gatavošanu – ļaujot studentiem sevī atklāt jaunos talantus, attīstīt spējas izveidot un vadīt jaunus uzņēmumus. Ja Tu nesapņo par sava uzņēmuma veidošanu, tad studijās Tu iemācīsies domāt un uz problēmām skatīties kā uzņēmējs, kļūstot par ļoti noderīgu darbinieku vai erudītu sava uzņēmuma vadītāju.

AUGSTSKOLAS MISIJA

Augstskola lielu nozīmi piešķir studentu personīgajai izaugsmei studiju laikā, kas atspoguļojas arī augstskolas moto:

Business Academy SouthWest moto: “We challenge & innovate students”

CAMPUS

Augstskolā Business Academy SouthWest ir apvienotas divas lielas akadēmijas (Campus):

– Campus Esbjerg, 

Campus Sønderborg

Katra akadēmija atrodas savā pilsētā – Dānijas dienvidu (Sønderborg) un dienvidrietumu (Esbjerg) daļā. Abas augstskolas atrodas salīdzinoši tuvu Vācijas robežai, ļaujot brīvdienās apceļot ne tikai Dāniju, bet arī Vāciju.

CAMPUS ESBJERG

Business Academy SouthWest – Campus Esbjerg atrodas Dānijas rietumu daļā, vienā no aktīvākajām pilsētām.

SAGATAVO UZŅĒMĒJDARBĪBAI

Ja Tu sapņo nākotnē kļūt par uzņēmēju, tad Esbjergā Tu iegūsi plašas zināšanas un pieredzi biznesa uzsākšanai un tā veiksmīgai vadīšanai.

Mazā lielpilsēta

Esbjerga ir salīdzinoši maza pilsēta, bet tiek uzskatīta par vienu no aktīvākajam Dānijas pilsētām, kurā netrūkst ne lielu uzņēmumu, ne plašu atpūtas un izklaižu iespēju. Tas Tev, kā studentam, dod plašas iespējas gan pavadīt brīvo laiku, gan atrast darbu kādā no vietējiem uzņēmumiem.

www: Business Academy SouthWest – Campus Esbjerg

KO STUDENTI SAKA PAR AUGSTSKOLU

Deniss: Pirmais, ko pamanīju un kas iepatikas augstskolā – ir internacionālā vide. Patīk, ka grupa ir ļoti daudzveidīga, ir cilvēki dažāda vecuma, no visas pasaules – no Peru līdz Grieķijai un no Irāna līdz Latvijai… Lasi plašāk

PRAKTISKA INFOMĀCIJA

Šajā sadaļā Tu atradīsi informāciju par dzīvošanas izmaksām un dzīvokļiem Esbjergā.

IZMAKSAS (Esbjerg)

Dānijas imigrācijas ministrija norāda, ka studentam nepieciešamie līdzekļi mēnesī ir apm. 6000 DKK (apm. 820 EUR).

Zemāk redzamajā tabulā ir norādīti pamatizdevumi konkrētajā pilsētā. Tabulā nav iekļauti izdevumi par izklaidēm un citiem neparedzētiem izdevumiem.

IZMAKSAS

IZMAKSAS UZSĀKOT STUDIJAS (EUR)

IKMĒNEŠA IZMAKSAS (EUR)

Dzīvokļa īre (iesk. kom. maksājumi)

300 – 400

300 – 400

dzīvokļa depozīts (saņem daļēji atpakaļ izvācoties)

apm. 900 – 1200

0

mēbeles, trauki uc (ja nepieciešams)

apm. 300

0

studiju grāmatas (izmaksas atkarīgas no studiju programmas)

173 - 400

0

internets

13

13

ēšana*

- ēdienreize augstskolas ēdnīcā: 3 EUR

- kafijas krūze augstskolas ēdnīcā: 1 EUR

- alus kauss augstskolas bārā: 1,3 EUR

apm. 200

apm. 200

mob. telefons

apm. 30

apm. 30

autobusa braukšanas biļete mēnesim**

45

45

lietots velosipēds (ja nepieciešams)

apm. 50

0

studiju ekskursija 2. semestrī ***

nav norādīts

0

KOPĀ

2011 - 2538 EUR 578 - 688 EUR

* Izmaksas pārtikas produktiem Dānijā skaties te: IZMAKSAS

** Sabiedriskā tranporta mēneša biļete maksā 340 DKK (45 Euro) mēnesī un ir derīga braucot pilsētas robežās, tomēr lielākā daļa studentu uz augstskolu brauc ar velosipēdu.

*** Studiju ekskursija 2. semestrī parasti tiek rīkota uz kādu no ārvalstīm, dalība ekskursijā nav obligāta, bet ieteicama.

ĪPAŠAS PRASĪBAS

DOKUMENTU TULKOŠANA

Stājoties Business Academy SouthWest dokumentiem (liecības kopijai, vidusskolas atestātam, eksāmenu rezultātiem) ir jābūt tulkotiem angļu valodā.

DZĪVOŠANA

DZĪVOŠANA

Esbjergā tiek piedāvāti speciāli studentiem paredzēti dzīvokļi, kas ir lētāki un piemēroti tieši studentiem. To īres maksa mēnesī ir apm. 300 -400 EUR (ieskaitot maksu par elektrību, siltumu, TV antenu un internetu).

Dzīvokļi atrodas dažādos pilsētas rajonos, laicīgi piesakoties var izvēlēties kurā rajonā Tu vēlies dzīvot. Dzīvojot tuvāk augstskolai, Tu aiztaupītu papildus izdevumus par sabiedrisko transportu.

KĀ PIETEIKTIES

Pieteikties rindā uz dzīvokli ir ieteicams vēl pirms ir saņemts apstiprinājums par uzņemšanu no augstskolas. Pieteikšanās rindā ir bez maksas un notiek internetā, aizpildot speciālu on-line pieteikuma anketu.

Plašāk par pieteikšanos lasi te: Studiju dzīvokļi Esbjergā

Ja Tev ir nepieciešama palīdzība pieteikties dzīvoklim, droši raksti mums uz info@studystart.lv, mēs ar prieku Tev palīdzēsi.

Plašāku informāciju par citām dzīvošanas iespējām Esbjergā, kā arī, ko ņemt līdzi dodoties uz Dāniju, var saņemt no Study Start: info@studystart.lv. Study Start sniegtā informācija un palīdzība ir bez maksas.

AUGSTSKOLAS PIEDĀVĀTĀS STUDIJU PROGRAMMAS

Business Academy SouthWest – Campus Esbjerg piedāvā 5 studiju programmas angļu valodā:

Programma
Studijas sākas

AP

februāris, septembris
februāris, septembris
februāris, septembris

Bachelor Top-up

februāris, septembris 
Pilsēta

Esbjerg Denmark

Esbjerg (Esbjerga) atrodas Dānijas rietumu daļā un tiek uzskatīta par vienu no Dānijas internacionālākajām pilsētām, daudzo ārzemju studentu un uzņēmumu dēļ.

Esbjerga ir piektā lielākā pilsēta Dānijā un tajā dzīvo 115.112 iedzīvotāju.

SPORTA IESPĒJAS PILSĒTĀ

Esbjerga piedāvā dažādas sporta un atpūtas iespējas, skaties te: Aktivitātes Esbjergā

Tev patīk futbols? Esbjerg ir mājvieta Dānijas futbola klubam Esbjerg FB, kas ir uzvarējis Dānijas čempionātos piecas reizes.

KO REDZĒT?

Pilsētas jūras pusē ir redzams piemineklis ar 4 baltiem vīriem, kuri ir 9 metrus augsti, kas ir ļoti iecienīts tūrismu apskates objekts. Skaties te: Fire hvide mænd

KO STUDENTI SAKA PAR PILSĒTU

Deniss: Esbjerg ir neliela (5. Dānijā) piejūras pilsēta ar samērā lielu studentu skaitu. Lasi plašāk